Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

18 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

:wub:

obožavam topografske mape


nešto mi nije bilo jasno oko ovoga, našao sam: ovo je geološka karta, kombinovana sa topografskkom (sa senčenjem reljefa)

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, mlatko said:

Evo i moje, obožavam je

Dobra je, starovremska, k'o iz kabinetatm za geografiju... :) 

I uvek kada vidim Padsku niziju, asocira me na osecaj koji imam kada u Italiju dolazim preko Brenera, iz iz onog vecitog snega i leda, za 20 minuta, silazeci ka Gardi dozivim sok ugledavsi mediteranski pejsaz u punom sjaju: podseti, ucini razumljivijim sta su svojevremeno mogle da osecaju horde likova od zla oca i jos gore majke, ugledavsi bukvalno ispod nogu obecanu zemlju...

Carolija Italije.

Nigde u Evropi ne moze da se dozivi taj osecaj, osim donekle kada se, narocito u kasnu jesen ili zimi, prodje Demir kapija i kada se vazduh u sekundi promeni i oset miris mora, Mediterana...

Jebiga... :)

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
24 minutes ago, omiljeni said:

I krenem da joj pričam kako bi Zemlja, da je nekom magijom umanjiš  toliko da ti može stati u ruku, izgledala kao savršeno glatka lopta. čak i da prethodno isušiš sve okeane i mora.

Steta sto si okasnio sa primerom, dobro dosao bi ovoj dvojici na primer, k'o ruski umetnicki klizaci na ledu bi to obavili, jos bi dobili poene na umjetnicki dojam... :tongue:

 

49965.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...