Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

a kako se meri individualizam?

zanimljivo je ovo 'zariste' u madjarskoj sto se preliva i na nas, a i cudno je sto neretva deli hercegovce na vise i manje individualne. 

Link to comment

i zasto je korzika indivudualnija od sardinije? i kako se stepen indivudalnosti zavrsio na granici spanije i portugalije? zasto je luksemburg ostrvo manjeg stepena individualnosti od okruzenja? i zasto granica stepena individualnosti ne prati hadrijanov zid?

ovo mora da je radio neki madjar koji zivi u engleskoj ili holandiji

Link to comment

Ma budalastina: radi se o novokomponovanom individualizmu koji je na mala vrata uveden kao licemerna zamena/maska za najobicniji malogradjanski, purgerski - egoizam; Evropa je davno zaboravila vrednosti izvornog individualizma za koje jos uvek tvrdi da su - izmedju ostalog - jedan od temelja evropske civilizacije.

Pod ovim 'individualizmom' sa karte se i to u najboljem slucaju krije ono 'ne znam i ne zanima me ko su mi prvi komsije....'

Merenje individualizma  :puke:

Link to comment

Ali da su merili kolektivizam™ (i dobili iste samo inverzne rezultate) ti bi bio baš zadovoljan mapom, tj. činjenicom da je urađena   :P

Edited by Prospero
Link to comment

Ali da su merili kolektivizam™ (i dobili iste samo inverzne rezultate) ti bi bio baš zadovoljan mapom, tj. činjenicom da je urađena   :P

Da, samo u slucaju da ti imas pojma o kolektivizmu/individualizmu: jacih individualaca je bilo u kolektivizmima nego u svim drustvima koja se kunu u kao bajagi individualizam i izjednacujuci ga u vecini slucajeva sa uspesnim preduzetnikom/rentijerom, toliko bi morao da znas :P

Samo u 1 gulagu bilo je vise individualaca nego na 10 takozvanih elitnih univerziteta...

 

Trol off, da izvine onaj sto se buni  :)

Link to comment

Ma budalastina: radi se o novokomponovanom individualizmu koji je na mala vrata uveden kao licemerna zamena/maska za najobicniji malogradjanski, purgerski - egoizam; Evropa je davno zaboravila vrednosti izvornog individualizma za koje jos uvek tvrdi da su - izmedju ostalog - jedan od temelja evropske civilizacije.

Pod ovim 'individualizmom' sa karte se i to u najboljem slucaju krije ono 'ne znam i ne zanima me ko su mi prvi komsije....'

Merenje individualizma  :puke:

+1

to se zove autizam, ne individualizam

Link to comment

   

Znate li vi štogod o toj "Geert Hofsetede's scale of individualism" pa je osporavate, ili onako usput koristite kartu da kažete reč dve o onome što vam smeta generalno  u svetu?

 

On topic, meni je početni stav autora sporan (ja bih reko da je obrnunto - da je to uzrok posledica uticaja sredine, nikako nasledno kako on kaže):

 

I believe that individualism is an innate (hence genetic/hereditary) trait of character. It's opposite is collectivism. Please check the thread How individualistic are you ? for a preface. I believe that the individualism-collectivism dichotomy is responsible for many fundamental cultural differences between European countries. 

 

@ruskabajka

u linkovanom tekstu piše šta je (otprilike) mereno da bi se izmerila skala individualizma, onda postaje jasno zašto na primer štrči Luksemburg.

 

Prava stvar je da neko ko se zaista razume u materiju (neki sociolog ili ko se već bavi ovakvim stvarima?) pogleda kartu i kaže da li se ovde radi o babama i žabama izmerenim zajedno i zdudanim u jednu kartu. Tj. da li ovo ima ikakvog smisla ili je samo šareno kvazi-naučno zamlaćivanje. 

Edited by Frile
Link to comment

+1

to se zove autizam, ne individualizam

 

to se zove care zove introvertnost, ne autizam. 

uostalom, vecinu na internet forumima zabole za prve komsije, osim ako se pod pojmom "prve komsije" ne smatraju oni koji su napisali postove iznad i ispod od tvog. 

Edited by ravena
Link to comment

   

Znate li vi štogod o toj "Geert Hofsetede's scale of individualism" pa je osporavate, ili onako usput koristite kartu da kažete reč dve o onome što vam smeta generalno  u svetu?

 

 

hvala frile. uz mapu nije bilo ni linka ni nekih dodatnih informacija, a zanimalo me je kako se meri individualizam. zaista nisam upucen u to

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...