Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

30 minutes ago, Tihajeza said:

https://www.rtours.rs/sr/turisticki_aranzman/transsibirska-zeleznica/

 

Jeste iz 2018. ali opisano šta ulazi, šta ne ulazi, plan putovanja... ima i jeftinije od 10k, ali svašta mora da se doplati, pre svega avio karta do Moskve i avio karta iz Pekinga za povratak.


Ovakvi su manje vise svi aranzmani evropskih agencija i sve ide ka Ulan Batoru i Pekingu sa povratkom avionom odatle. Kad se uracunaju avio karte dobaci do tih oko 10k. 10/11 dana. 
Mada mi se cini da sam videla i za manje, moguce da je bilo manje dana/zaustavljanja. Dobar vodic cuda cini.

Jednom sam na proputovanju iz drugog dela Kine provela dva dana u Pekingu.
Za oko 120€ (1-2 osobe) u najmanje luksuznoj ociji mogao se iznajmiti u hotelu vodic (engleski savrsen) sa kolima i soferom (odlican pasat i civilizovana voznja) na 8h sa licnim izborom sta da se vidi. 
Kad je vreme limitirano i kad je izvesno da negde ne putujete svako malo dobro je istraziti sve varijante.

Edited by Moonwalker
Link to comment
28 minutes ago, Tihajeza said:

https://www.rtours.rs/sr/turisticki_aranzman/transsibirska-zeleznica/

 

Jeste iz 2018. ali opisano šta ulazi, šta ne ulazi, plan putovanja... ima i jeftinije od 10k, ali svašta mora da se doplati, pre svega avio karta do Moskve i avio karta iz Pekinga za povratak.

 

Moze da se kupi povratna karta vozom..pa ti je u povratku vidljivo ono sto nije bilo u odlasku..i to sve za manje od tisucu ojra, plus povratna avionska do Moskve.

 

Jedino sto bi mi se voz smucio za ceo zivot :))

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

Mislim da kada sam gledao nesto u sopstvenoj reziji, to je bilo mnogo manje.

 

Naravno

 

Quote
  • As little as £492 or $686 buys you a one-way train ticket from Moscow to Beijing on train 4 including a bed in a 4-berth sleeper, pre-booked through a reliable agency such as Real Russia.  For almost 5,000 miles of travel, a bed for 6 nights and a memorable world-class travel experience, that's a bargain!  If you want a bed in a 2-bed sleeper, make that around £787 or $1,097.

  • Moscow-Vladivostok is an even greater bargain, 7 or 8 nights and 9,000km from as little as 14,500 rubles, about $210 or £170 with a bed in a shared 4-berth sleeper.  You can buy 4 tickets to get sole occupancy of a whole 4-berth compartment for 1, 2 or 3 of you.

  • If you want to stop off at places on the way, that increases the ticket price a bit, but not hugely.

 

Evo ovde jos malo o cenama, a pogledati i celu stranicu od vrha na temu TSR

 

https://www.seat61.com/trans-siberian-railway.htm#fares

 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, SNARC said:

 

Postoje li ova gospoda jos uvek ? 

 

Prikazana cena je formirana na dan objavljivanja programa (19.11.2012.) i podložna je promenama usled promene cena avio prevoza

:lol:

 

Videh i ja to, ali gore na vrhu pise datum polaska ovog avgusta. Verovatno je stranica od tada i zaboravili su da promene to (kao i natpise ispod slika koje sa istim veze nemaju)... :unsure:

 

Link to comment
24 minutes ago, SNARC said:

 

Postoje li ova gospoda jos uvek ? 

 

Prikazana cena je formirana na dan objavljivanja programa (19.11.2012.) i podložna je promenama usled promene cena avio prevoza

pozovi pa pitaj

 

cenim da im kao maloj agrnciji kovid nije učinio uslugu, link je bio više i formativnog karaktera glede cene

Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

pozovi pa pitaj

 

cenim da im kao maloj agrnciji kovid nije učinio uslugu, link je bio više i formativnog karaktera glede cene

 

Bih ja..no je neđelja oko podneva. Akomi se neko i javi, bojim seda nece ispasti lepo.

 

Inace..neki cenovni rang kome sam se nadao. Za deset tisuca vodim dete na foto safari po Afrikama a ne u Rusiju.

Link to comment
19 minutes ago, zorglub said:

Ako može bilo ko da mi objasni draž sedmodnevne vožnje vozom, kroz Sibir, vožnje radi?

Ako uopste treba da ti se objasnjava - onda uopste nema svrhe... :fantom: 

Link to comment

strancima koji hoce da idu transsibom uvek predlozim da skrate putovanje na deonicu irkutsk - ulan ude. to je verovatno ispod 24h puta, a vide najlepsi deo oko bajkala i 80% utisaka sa proputovanja. ja sam se klackao po ruskim vozovima, lepo je to iskustvo, ali IMHO 10-20 sati vise nego dovoljno. u krajnjem slucaju moze avionom do kranojarska i odatle zeleznicom to ulan ude, ali moskva - vladik se meni cini bas predugo. 

 

ko voli avanture i ima dovoljno vremena da se klacka iz moskve do vladivostoka, ja bi preporuciosiri i brzi program. doleteti u piter i tamo provesti par dana, dalje avionom do irkutska, brodom po bajkalu malo i odatle transsibom za 3 dana do vladika na tihookenskog kraba i avionom na kamchatku (kada si vec tu na par hiljada km :D) bolje leti kada su mede u dobrom raposlozenju, pa ko prezivi iz petropavlovsk kamchatskog avionom za moskvu i kuci posle par dana razgledanja stolice. ako se ima jos vremena iz moskve imaju ture po zlatnom prstenu rusije (suzdalj, sergeev posad, kostorma itd). 

 

 

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Zanimljivo, Ostrogoti ozloglaseni na Apeninskom poluostrvu (sve je vise varvara, sve je manje Rimljana). I kod Bugara je dobra fora patagonijski.

 

Kod ostalih spansko selo, kineski, grcki, arapski, jevrejski i ruski. Cini mi se da je to odnos prema nepoznatom alfabetu. Potpuno neverovatan osecaj kad se nadjes negde gde svi pricaju nepoznat jezik, a i pismo ti je potpuno,nepoznato da ne mozes ni da pretpostavis bilo sta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...