Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

treba i istok gledati.

 

East Asia Population Density Map

https://www.pinterest.com/pin/28710516353636997/

 

 

 

 

Budući jezik planete zemlje će biti kombinacija engleskog i kineskog jezika. Drugarica je  dve tri godine zaradjivala tako što je online učila kinesce engleski. preporučila mi je da radim to ali nisam hteo. No, možda ću sad da ponudim nekom Kinezu da ga učim engleski a on mene kineski

 

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment
On 26.7.2020. at 3:29, ravena said:

https://2oqz471sa19h3vbwa53m33yj-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2018/10/europe-north-africa.jpg

 

Nisam ocekivala ovakvo crvenilo u Rumuniji (ne toliko sto pratim i znam stanje populacije, nego cisto iz malog uzorka putovanja)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
5 hours ago, Њујоркер said:

Po ovoj mapi 1 prazna Slavonija, 1 velicanstvena Dalmacija, o BiH da ne pricamo su xy puta naseljenije od Srbije?!?

Nije ovde prikazana naseljenost nego gustina, tacke predstavljaju mesta sa vise od 1000 stanovnika.

Link to comment

Nije to cak ni gustina. Na ovoj mapi istu tackicu imaju Pariz i Vladimirci. Im ovde i do administrativne definicije naselja u raznim zemljama. Neko svaki zaselak od par kuca racuna kao zasebno naselje, pa ih nema na mapi, a neki ih grupisu u selo, pa prebace 1000 stanovnika. Isto vazi i za gradove. Beograd mozes da predstavis kao jednu tacku za sve sto mu administrativno pripada, a mozes da odvojis naselje, pa da imas od nekoliko do nekoliko desetina tackica.

Link to comment

Da, na obicnoj population density map Rumunija izgleda mnogo normalnije, tj vise u skladu sa ocekivanjima (onako napamet, mislim da je tamo gustina negde kolika je i bila u celoj SFRJ, dakle nista spec).

Link to comment
8 hours ago, Њујоркер said:

Po ovoj mapi 1 prazna Slavonija, 1 velicanstvena Dalmacija, o BiH da ne pricamo su xy puta naseljenije od Srbije?!?

 

slovacka isto prazna. spanija cak i na ovakvoj mapi prilicno pusta.

Link to comment

Možda u Srbiji nisu uračunali sela, nemoguće da nema sela sa 1000 stanovnika južno od Save i Dunava. Dosta sela bi moglo i trebalo da bude town za potrebe ove mape. 

Link to comment
4 hours ago, vememah said:

Albanija u istoj grupi sa Holandijom, Švedskom, Nemačkom, Izraelom, Saudi Arabijom i Emiratima. Realno.

Meni upala kasika u med.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...