Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Iskustvo iz ratova, pre nego laganje tj. onaj ko dolazi da te ubije, opljačka, siluje najverovatnije izgleda potpuno isto kao ti ili si ti taj koji radi navedeno. Neprijatelj je u ogledalu.

Link to comment

U ovoj anketi je zapravo tesko lagati. Ne odgovara se na multiple choice pitanja, nego se meri nesvesna pristrasnost. Tako da nema nekog razloga da sumnjamo da su se Srbi najbolje pokazali. Problem je druge prirode: ako se dobro secam, broj ispitanika iz Srbije je bio prilicno mali, i to su sve ljudi sa pristupom Internetu. Ukratko, mislim da je srpski uzorak u istrazivanju sve samo ne reprezentativan. Cak toliko nereprezentativan, da ne znam kakvo naknadno ponderisanje bi to moglo da ispravi.

Link to comment

Druga stvar je i to sto kod nas postoje odredjene simpatije prema Africi i Afrikancima jos od vremena "nesvrstane brace", mi prema njima nikada nismo imali narocito negativna gledista (dobro, osim sacice skinhedsa i slicnih morona), uglavnom je ljudima prva asocijacija na crnce Steva Sumadinac ili neki sportista glumac pevaljka a ne gangster silovatelj ubica diler droge kao na zapadu.

 

Sto ne znaci da kod nas raszam kao takav ne postoji, samo je vise ispoljen ka nekim drugim etnickim grupama a ne toliko prema crncima.

 

Evo mene (a verujem i mnoge od vas) dok sam bio mali plasili ciganima da ce da me ukradu ako ne budem poslusan. Ili moja pokojna baba, gledala neki film ili seriju na TV gde Ameri tlace crnce pa se sve cudom ne moze nacuditi zasto u Amerikama mucidu crnce kad su i oni ljudi a ne cigani. Pa moja uciteljica od 1-4 razreda, sreo sam je nedavno kad sam bio u poseti rodnom kraju, kaze da smo joj mi bili omiljena generacija jer nije bilo puno nacionalnih manjina (onako naglaseno, sa izrazom gadjenja na licu), jer se oko njih ne vredi truditi jer nisu kadri nista da nauce. I tako to.

 

Sto rece lik Bate Stojkovica u Ko to tamo peva - "zna se ko ovde voli da krade".

  • +1 2
Link to comment

'simpatija prema afrikancima' : kojim tacno s obzirom da se sretne jedan jedini na ulici - MOZDA - jednom u mesec dana ?

 

mada, i to ce da se promeni

 

 

EawmXuuXsAETF6O.jpg

Link to comment
10 hours ago, bosque said:

'simpatija prema afrikancima' : kojim tacno s obzirom da se sretne jedan jedini na ulici - MOZDA - jednom u mesec dana ?

 

mada, i to ce da se promeni

 

 

EawmXuuXsAETF6O.jpg

 

ovo mi je delovalo zanimljivo pa sam malo guglovao.

slika je iz 2008 godine i iz članka o tome kako se planira globalni metro sistem, na koji se kasnije nadovezala priča o Hyperloop.

Quote

It’s a plan reminiscent of the World Metro Map, designed in 2003 by Mark Ovenden, which imagines what a global underground system could look like. Each city marked on the map either has an operational metro system or planned to open one as of 2008. The data is slightly older at this point, but its reimagining of the globe captured imaginations worldwide.

 

ono što je meni ovde posebno interesantno je da se iz Italije direktno stiže za Beograd, i to bez presedanja u Zagrebu! 

dakle... prc! idemo! Srbin opet pobediJo!

Link to comment
 
ono što je meni ovde posebno interesantno je da se iz Italije direktno stiže za Beograd, i to bez presedanja u Zagrebu! 
dakle... prc! idemo! Srbin opet pobediJo!
a granice su Tokio i Milvokio :fly:

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

 

ono što je meni ovde posebno interesantno je da se iz Italije direktno stiže za Beograd, i to bez presedanja u Zagrebu! 

 

Dobra je i ruta sa uzastopnim stanicama Beograd - Bolonja - Budimpešta - Krivi Rih - Beč - Dnjepopetrovsk. :lol:

Edited by zorglub
Link to comment

najbolja je crvena linija. kreneš iz Tokija u NYC, vozi te 50.000 kilometara preko Istanbula, Bukurešta, Bilbaa i Dallasa, smoriš se ko plovak i onda dođeš u DC pa čekaš da se ukrcaju ovi što će samo časkom da skoknu do Baltimora. A od DC do Baltimora se ide preko Pitt :thumbup:

Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

 

Dobra je i ruta sa uzastopnim stanicama Beograd - Bolonja - Budimpešta - Krivi Rih - Beč - Dnjepopetrovsk. :lol:

 

Vizualizovano:

 

 

Screenshot_2020-06-19 Europe.png

Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

Koliko kg plastike izbace (ljudi u) reke u more.

 

https://theoceancleanup.com/sources/

 

//Crna Gora deluje na prvi pogled "cisto" ali se onda shvati da je tu zapravo Skadarsko jezero nadrljalo

 

Koliko samo Neretva izbacuje plastike, vise cak i od Dunava :(

 

To je sve od Mostara pa do mora, uzvodno od Mostara pocinju hidroelektrane (prva kod Vrapcica).

Edited by borris_
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...