Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

 

Meni je  Horvat u Hrvatskoj zanimljivo. Iz dogogodišnjeg  života u istoj bez greške sam pogodio 10-ak najčešćih prezimena Kovač (Kovačević, Kovačić), Babić, Marić, Tomić, Vuković, Marković, Petrović, Jurić... ali nikad nisam upoznao ni jednog Horvata. O Bosni da i ne govorim. Izgleda da su svi ono baš skoncentrisani u neznam Međiumurju il tako negde.

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment
2 hours ago, francuski sobar said:

 

Meni je  Horvat u Hrvatskoj zanimljivo. Iz dogogodišnjeg  života u istoj bez greške sam pogodio 10-ak najčešćih prezimena Kovač (Kovačević, Kovačić), Babić, Marić, Tomić, Vuković, Marković, Petrović, Jurić... ali nikad nisam upoznao ni jednog Horvata. O Bosni da i ne govorim. Izgleda da su svi ono baš skoncentrisani u neznam Međiumurju il tako negde.

 

 

 

Zar Horvat nije madjarizovano prezime-Horvát?

Kao sto je Tóth madjarizovani Slovak ili Rac-Srbin

Link to comment

Mislim da je Horvat medju najcescim i u Madjarskoj i Slovackoj. A, zanimljivo, ima i Horvata Srba, i to medju hrvatskim Srbima.

 

Namibija - Johannes. Nek su sto puta bili nemacka kolonija, ne bih nikad pogodio.

Link to comment

Toth(Slovak) je pristunije ali ima dosta i Horvata sto nije cudno da su dugo vladali nad Hrvatima.

Ali moram reci da mi je iznenadjenje da je u Hrvatskoj to najpopularnije prezime.

Mislim da je to neka greska.

Takodje mislim da je u Srbiji najpopularnije Popovic, mada Jovanovic i Petrovic su tu negde.

Edited by pasha
Link to comment
10 minutes ago, Kampokei said:

Mislim da je Horvat medju najcescim i u Madjarskoj i Slovackoj. A, zanimljivo, ima i Horvata Srba, i to medju hrvatskim Srbima.

 

Namibija - Johannes. Nek su sto puta bili nemacka kolonija, ne bih nikad pogodio.

Više su to Holanđani, Zuidwest-Afrika je bila od ww1 do 90.

Link to comment
23 minutes ago, Meazza said:

Pa evo podaci za Popovic. Kao sto rekoh, nema sanse da je na mestu br. 1.

 

Place Incidence Frequency Rank in Area
Serbia 49,977 1:143 9

 

pa nije u Srbiji, nego u CG. sad tek vidim da odovaraš na ono gore

 

ne razumem kako to komentarišete neke podatke na osnovu sopstevnog osećaja. kao,  nema šanse, mora da je neka greška, jebeš podatke koje je neko sakupio i analizirao

Link to comment
2 hours ago, pasha said:

 

Takodje mislim da je u Srbiji najpopularnije Popovic, mada Jovanovic i Petrovic su tu negde.

 

Odgovaram na ovo. Misljenjem odgovaram na misljenje koje osporava gore navedene podatke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...