Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Meme vidjam po tviteru..pesmu cuo negde nekoliko puta..spog nisam gledao do veceras tako da nisam ni znao odakle meme. 

 

Danasnji mladi su govna..svakojaki bilmezi mogu da zasednu na vrh liste. 

Link to comment
1 minute ago, SNARC said:

Meme vidjam po tviteru..pesmu cuo negde nekoliko puta..spog nisam gledao do veceras tako da nisam ni znao odakle meme. 

 

Danasnji mladi su govna..svakojaki bilmezi mogu da zasednu na vrh liste. 

Ćale mi pričao da su tako govorili za Beatlse i Elvisa 60-ih... :D

 

Ja priznajem da od 2000 slabo koga sam čuo više od par puta, a većinu imena na prepoznajem...

Link to comment

meni je apsolutni šok i neverica Maraja Keri, koja je punih 15 godina provela u top 5. 

 

već 2010. je katastrofa. sa izuzetkom Rijane, koja je na prvom mestu, od ove ostale bulumente nema jedna ljudska pesma da se čuje. (prihavatam generacijski jaz kao argument)

 

inače, nije samo za USA. u opisu tvrdi da su cifre globalne.

ono što me je zbunilo na početku što se cifre smanjuju, a to je zato što je posmatra yearly certified record sales. bilo bi zanimljivo videti kumulativnu statistiku.

 

 

 

Edited by Svarog
Link to comment
2 minutes ago, Svarog said:

Hmmm... Na ovom linku Meat Loaf i  Alanis Morissette imaju albume koji su među najprodavanijim ikad, ali se ne sećam da se pojavljuju na videu. Možda je i do raznih izvora.

Gledam sad i ovo...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_music_artists

 

Stonsi imaju 100M albuma, potvrđeno...

 

Fleetwood Mack i Bee Gess su ispod toga, a na videu ih ima baš dosta dug period... Moguće da zaista nisu nikad bili u top 10 u tromesečiju, ali kakvih sve ima na listi...

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Ćale mi pričao da su tako govorili za Beatlse i Elvisa 60-ih... :D

 

Ja priznajem da od 2000 slabo koga sam čuo više od par puta, a većinu imena na prepoznajem...

 

Ja sam 90-ih bio zagrizen Mtv-om..mislim da mi jos uvek u potpisu stoji Steve Blame (na fonu sam pa ne vidim).

Elem, negde od 2000-2005 na Mtv krece doba koje zovem "Vremenom trudnih tinejdzerki i prolaznih crnackih zvezda (pardon my racism)". 

 

Sve to u poslednjih 20 godina ce brzo da se zaboravi i nece ostaviti traga...kakav bre jebeni Drake.

Link to comment

Hteo sam da napišem da nema šansi da su ovo worldwide podaci, ali onda sam malo izguglao i izgleda da jesu. Stvarno nisam očekivao da su se Garth Brooks i Billy Joel onako kotirali...:ph34r:

 

Najbolji je Psy

:lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...