Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

2 hours ago, Meazza said:

Interesantno. Znaci vladali smo samo jedan vek polovinom Makedonije i pola veka drugom polovinom, ali Nemanjici su bas voleli da grade crkve.

 

Ne zaboravi i da je Skoplje bilo prestonica cara Dusana

Link to comment

Zavisi od perspektive. 100 godina je dugo vremena da se izgradi svašta...ovih 100 godina srpske srednjevekovne vladavine na severom Severne Makedonije ( :D ) je duže nego što je 1 Jugoslavija trajala

Link to comment
On 19.10.2019. at 22:52, Tsai said:

Pa bukvalno mogli su da nalupetaju bilo koje cifre. Ja bih malo temeljnije istrazivanje da vidim

 

 

Pogledaj onda  

atheism a rough history of disbelief

 

Ima na kioscima i na yutjubetu

Link to comment

nije baš mapa, al je svakako zanimljivo.

mi i drugo oko u glavi kidamo sa samopouzdanjem.

i potpuno smo van prave linije koja opisuje ovaj grafik a to je "strong relationship between confidence and being wrong".

 

0?e=1575504000&v=beta&t=q69s7090tAeZH3_Y

Edited by Svarog
Link to comment

Aj ovo sto smo mi govna u paketu sa ovima juzno, to mi je jasno. 

 

Ali kako je moguca tolika razlika izmedju Norveske, Svedske..i sa druge strane Danske. 

 

Znam da Svedjani Norvezane zovu "Nasi glupi rodjaci koji si dobili ogromno nasledstvo"..ali ovo za Dance me iznenadjuje.

Link to comment

Koga zanima, slika je inače iz knjige "Perils of Perception: Why We're Wrong About Nearly Everything" Bobija Dafija (Bobby Duffy), dostupne na Libgenu u epub formatu, a napisane na osnovu Ipsosovog istraživanja Perils of Perception za 2017, čiju prezentaciju možete naći ovde.

 

https://www.ipsos.com/sites/default/files/ct/news/documents/2017-12/ipsos-mori-perils-of-perception-2017-charts.pdf

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...