Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Kapiram da je zbog Palestine, ali valjda su i oni dobili drzavu na slican nacin. A i generalno mi deluje da ce uvek da budu na istoj strani na kojoj je amerika, ili se to bar ocekuje od njih.

 

Palestina i Kosovo(bar meni deluje) nisu bas previse uporedive situacije. 

Link to comment
44 minutes ago, hazard said:

To je zato što su to naši stari nesvrstani drugari

 

They couldn't care less about us.

 

Botswana je na primer zabila prst u oko Kini pre par godina osudjujuci njene akcije u juznokineskom moru, sve pod pritiskom USA, sto je uticalo na ozbiljan problem sa investicijama Kine u zemlju neko vreme.

 

U tom svetlu, ovih 10tak zemalja sa juga (osim mozda Angole zbog svojih separatista i Zimababvea zbog licnog faja sa zapadom) nemaju apsolutno nikakav incentive da ne priznaju Kosovo. Jedino sto mi pada na pamet je neka pan-africka solidarnost, zelja za manje razbucavanja zemalja na kontinentu, al onda tu imas pola Afrike koja je vec priznala... nidje veze.

Link to comment
6 hours ago, Joe D said:

Kapiram da je zbog Palestine, ali valjda su i oni dobili drzavu na slican nacin. A i generalno mi deluje da ce uvek da budu na istoj strani na kojoj je amerika, ili se to bar ocekuje od njih.

 

Palestina i Kosovo(bar meni deluje) nisu bas previse uporedive situacije. 

 

Palestina zvanično nije suverena država koja je članica UN, i ako su mislim u više navrata (bar 2?) jednostrano proglašavali nezavisnost, i kao takvi su priznati kao nezavisna, zasebna država od više drugih država, između ostalog i Srbije jer ih je 70ih (ili kad već) priznala SFRJ (koja je inače zbog Palestine jedno vreme prekinula diplomatske odnose sa Izraelom).

 

Ono što se Izraelu kod Kosova ne sviđa, i što jeste paralela sa Palestinom, jeste jednostrano proglašenje nezavisnosti mimo nekog zvaničnog međunarodnog procesa koje se vodi sa rešavanje konflikta pod okriljem UN.

 

Izrael generalno drži stranu Americi ali su dovoljno jaki i samostalni (čitaj: imaju jako uticajan i snažan lobi u SAD) da ne moraju slepo da prate američku politiku kada smatraju da to ne koristi njihovim interesima.

Link to comment
7 hours ago, Shan Jan said:

 

They couldn't care less about us.

 

Botswana je na primer zabila prst u oko Kini pre par godina osudjujuci njene akcije u juznokineskom moru, sve pod pritiskom USA, sto je uticalo na ozbiljan problem sa investicijama Kine u zemlju neko vreme.

 

U tom svetlu, ovih 10tak zemalja sa juga (osim mozda Angole zbog svojih separatista i Zimababvea zbog licnog faja sa zapadom) nemaju apsolutno nikakav incentive da ne priznaju Kosovo. Jedino sto mi pada na pamet je neka pan-africka solidarnost, zelja za manje razbucavanja zemalja na kontinentu, al onda tu imas pola Afrike koja je vec priznala... nidje veze.

 

Francuska je uticala na dosta frankofonskih zemalja podsaharske Afrike da priznaju Kosovo. Pretpostavljam Kušnerova zaostavština

 

Francophone-countries-in-Africa.jpg

Edited by slow
Link to comment

nije mapa dobra. Nigerija nije priznala a obojili su je u zeleno.

Liberija je jednog dana povukla priznanje pa suzradan ponovo priznala. Žorž Vea tamo predsednik :lol:

 

Spoiler

c7eaf24b6d4c3ba88505983bc0cd60df.jpg

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
Just now, namenski said:

Po koga, po sta opasan?! :ohmy:

Baš sam to hteo i ja da pitam :D U zemlji od milijardu i po ljudi nema više sirotinje, bar one najgore. Znači da i globalno to može da se izvede, samo ako se hoće i zna.  

Link to comment

25 godina, 2 milijarde više ljudi na planeti, 600 miliona manje siromašnih.

Kinez pobedio.

 

Što bi rekla jedna od top 5 igara ikad:

 

Edited by desboj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...