Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

6 minutes ago, zorglub said:

 

Kad nešto rano utiviš sebi u glavu zbog jbng filma, jbg.

 

O Tajlandu još znam da se tamo krio Pol Pot. Navodno ga CIA čuvala. Mimo ostalih opštih mesta.

Ma Siam, Sijam, Tajland kako god, trpeli ih kao nezavisnu kraljevinu, strpkali koliko im trebalo, koje sa burmanske, koje sa malajske strane, koje od strane Francuza, sve u svemu steta zbog naseg nepoznavanja i zanemarivanja tih da ih tako nazovem sporednih azijskih podrucja na racun tiranosaurusa poput Indije i Kine, inace i pre dolaska evropskih kolonizatora nezgodnih komsija, sa sve (pro)japanskom epizodom tokom WW2...

 

Inace, dobar film, hvala na podsecanju :) 

Link to comment

Ma meni je cela Indokina sa Malajima neviđena zbrka istorije, naroda i jezika. Nešto kao Kavkaz i -stani preko kaspijskog, pa na 10. Jednostavno nisam imao vremena za te regione, a i plašio sam se da počnem - verovatno bi mi trebalo 3 života da pohvatam osnove. Nešto kao neistražena mapa u mom poznavanju sveta - samo pirati fale (a ima i njih).

Link to comment
9 minutes ago, zorglub said:

Ma meni je cela Indokina sa Malajima neviđena zbrka istorije, naroda i jezika. Nešto kao Kavkaz i -stani preko kaspijskog, pa na 10. Jednostavno nisam imao vremena za te regione, a i plašio sam se da počnem - verovatno bi mi trebalo 3 života da pohvatam osnove. Nešto kao neistražena mapa u mom poznavanju sveta - samo pirati fale (a ima i njih).

Zato ja nisam ni pokusavao :D 

Ipak, onoliko koliko sam video i mimo turistickih ruta i stereotipa, deo sveta koji je ostao simbol egzoticnog Istoka prema nasim, evropskim standardima: dok Bangkok nije postao ono sto je postao, putovati tamo bilo je pojam ulaska na tajanstveni Istok.

Opet, upozorili su me, kao mladog i zelenog, da sa Malajcima nema sale, da ocas posla mozes da vadis noz iz rebara, da bih doziveo i preziveo da me jedan, nekih 2x laksi od mene i isto toliko nizi izvuce iz vatre i neke hemije, spasi mi zivot i najebe vise nego ja, a da nije morao, obaska sto je otac cetvoro dece...

I da, jesu i pirati, ali i - skoro bez konkurencije - najbolji pomorci sveta.

Link to comment
16 hours ago, zorglub said:

Ma meni je cela Indokina sa Malajima neviđena zbrka istorije, naroda i jezika. Nešto kao Kavkaz i -stani preko kaspijskog, pa na 10. Jednostavno nisam imao vremena za te regione, a i plašio sam se da počnem - verovatno bi mi trebalo 3 života da pohvatam osnove. Nešto kao neistražena mapa u mom poznavanju sveta - samo pirati fale (a ima i njih).

 

Meni dovoljno sto sam ovo odgledao :D

 

 

I onda sam bio u fazonu brate...

Link to comment

Ima sitnih grešaka. Palilula je SNS, Novi Beograd Šapićev SPAS, Stamatović nije u DSS-u već davno.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...