Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

51 minutes ago, gone fishing said:

pa neka nam gospoda daju pare i know-how  da pravimo nuklearke  pa će se smanjiti zagađenje širom evrope :happy:

- a ne ovako namenili su nam afričke plate a traže da ispunjavamo evropske standarde u vezi ekologije

- da je prosečna plata 1k € umesto 300 i struja bi bila 50% skuplja pa bi eps imao odakle da finansira ugradnju katalizatora

 

Nije nama ,,gospoda" ništa ,,namenila". EPS je još jedno srpsko JP koji je rupa bez dna za korupciju razne vrste (setimo se Insajdera o Kolubari). Da ne guta tonu novca zbog toga bilo bi sasvim dovoljno para da se ugrade i održavaju katalizatori, filteri i sl.

 

Da je plata 1000 evra ne bi struja bila skuplja 50% zbog ugradnje katalizatora, nego bi bila skuplja zbog duplo većih plata zaposlenih u EPSu.

 

A kao što reče lepo reče @borris_ mi treba da ispunjavamo ekološke standarde zbog nas samih. Sami sebe najviše trujemo. Svaki dinar uložen u pročišćenje vazduha vratiće nam se višestruko, i to direktno državi koja plaća lečenje od pratećih bolesti. Pusti ,,gospodu" iz EU

Edited by hazard
Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

- da je prosečna plata 1k € umesto 300 i struja bi bila 50% skuplja pa bi eps imao odakle da finansira ugradnju katalizatora

Pa jeste, sad nemaju para. :(

 

Racun za struju u stanu u kome niko ne zivi (radi frizider) mi je oko 1300 dinara. U drugom stanu u kome zivimo se umilostive da ocitaju struju svaki treci mesec, pa stalno placam po najskupljoj (crvenoj) tarifi.

 

Kad dodje do revolucije, meni prepustite EPS, ne na upravljanje vec za dezinsekciju.

Link to comment
Just now, JozoMujica said:

U drugom stanu u kome zivimo se umilostive da ocitaju struju svaki treci mesec, pa stalno placam po najskupljoj (crvenoj) tarifi.

 

Je si li pokušao da žališ na ovo? Šta se tačno desi, dođu ti dva računa sa 0 potrošnje pa onda treći u crvenoj tarifi? Pitam jer se meni ovo desilo (ali ne 2 meseca, nego jedan)

Link to comment
16 minutes ago, hazard said:

 

Je si li pokušao da žališ na ovo? Šta se tačno desi, dođu ti dva računa sa 0 potrošnje pa onda treći u crvenoj tarifi? Pitam jer se meni ovo desilo (ali ne 2 meseca, nego jedan)

Još bolje, meni dođe da sam dužan iz predhodnog meseca, iako su mi isporučili račun sa 0 potrošnjom...

 

A obračunaju tako što potrošnju za 2 meseca skrkaju u jedan, pomnože sa skupljom tarifom i onda podele sa 2... I navodno sam ja dužan iz predhodnog perioda, onda tih pola potrošnje...

 

Biće nekih izmena sa obračunom do kraja godine, videćemo kako će to da izgleda...

Link to comment
1 hour ago, hazard said:

 

Je si li pokušao da žališ na ovo? Šta se tačno desi, dođu ti dva računa sa 0 potrošnje pa onda treći u crvenoj tarifi? Pitam jer se meni ovo desilo (ali ne 2 meseca, nego jedan)

Prvi put sam platio (nije uslo u crveno nego u plavo a mene mrzelo da se za par stotina dinara raspravljam sa budalama, drugi put kada mi je stigao racun sa potrosnjom 0 sam odmah otisao da reklamiram.  Gospodja na salteru je pokusala da mi objasni da je "to svejedno" i da se "svakako kilovati rasporedjuju", kada sam joj rekao da odlicno stojim sa matematikom i da me ne pravi ludim, presla je na pricu kako je ona samo salterski radnik i ne moze ni na sta da utice. Onda je na moje insistiranje da razgovaram sa nekim ko moze da utice pristala da mi ispravi racun (to jest da evidentira potrosnju, posto sam se zalio kada sam dobio racun sa potrosnjom 0), i preporucila mi  da pisem primedbu, pazi sad, "agenciji koja radi ocitavanje".  Rekoh joj da necu da pisem nista nikakvoj agenciji jer ja imam ugovor sa njima, a ne sa njihovim podizvodjacima i da me ne zanima.

Ovog meseca (nakon mog galamljenja po salter sali i hodnicima) su ocitali. Videcemo kako ce se stvar dalje razvijati.

Link to comment
3 hours ago, gone fishing said:

zar nije moguće da se tel. javi stanje, ranije je moglo :unsure:

Moze i sada ali u teoriji. Niko se ne javlja na taj telefon danima. Jebi ga, imaju mobilne pa ne postoji mogucnost da ih neko privatno zove na sluzbeni telefon pa ga ignorisu.

Link to comment

EPS? Spaliti ih.

 

Rodjak koji mi cuva stan je imao gadnu situaciju zimus, iskocio je neki bitni osigurac za koji je elektricar rekao da ne sme da dira, vec da za taj nivo problema mora da se zove Elektrodistribucija. To mi je inace komsija i super lik i super elektricar, ne bi lagao. Bila je inace zima, otisle su valjda sve faze, sem one na kojoj su frizider i zamrzivac. A grejanje je TA pec.

Nista, hajde moji roditelji zovu EPS. Prvog dana nikoga nisu uspeli dobiti, ovi ili ne dizu telefone, ili kada i dobijete, tu je neka leva zena koja te prebaci na lokal koji ti treba, ali se ni tu niko ne javlja. A i rade do 15h. ?! Sutradan ponovo pokusaju telefonom, ispricaju sta je, prijave problem vec drugi put, pitaju zasto ne moze to da popravi elektricar, ne moze, mora neko njihov. Treceg dana dobise valjda portira (?!) koji se smilovao i rekao na koju adresu da idu pa da tamo pitaju. E onda je bila subota, a subotom jos krace rade, pa su tako dogurali do ponedeljka. Onda u ponedeljak stigne majstor nekako do kraja radnog vremena (koje je dakle do 15h, JEBOTE), pogleda i kaze - ali nema on takav osigurac kod sebe. Onda je tata video sa nasim komsijom gde da nadje taj osigurac, jurnuo da ga kupi, i bio srecan sto je covek ostao da to zavrsi tog dana. Jebeni osigurac, koji kosta 300 dinara.

 

Dakle koja je to lopovska varijanta, ne daju privatnim elektricarima da rese takav problem, a onda oni sami rade tih par sati u toku dana, i jos ne mozes ni da dodjes do njih.

 

Ne mogu ni da zamislim sta bih ja radila da sam bila u takvoj situaciji, pet dana, sa bebom!

Link to comment
15 minutes ago, I*m with the pilots said:

A i rade do 15h. ?!

 

EPS je i pre ovog Vučićevskog pomeranja radnog vremena u javnom sektoru radio do 3 (ja mislim ranije i do 2, nisam skroz siguran) jer su tako sebi podesili električari koji rade za EPS da bi popodne mogli da tezgare privatno. To su mi rekli ljudi koji su radili u EPSu, a nisu bili električari (i pizdeli što moraju da dolaze na posao u 6, 7).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...