Jump to content
IGNORED

Me And Earl And The Dying Girl (2015)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Meni je najbolji film 2015. "Me and Earl and the Dying Girl".

 

Ako polazimo od toga da je najbolji film onaj koji proizvede najviše nedoumica i neslaganja, onda si u pravu. :) Apsolutno je to film za koji još uvek ne mogu da kažem  da li je odličan ili odvratan. Ono što tu Rejon radi je s jedne strane toliko hrabro i originalno, često protiv pravila na neverovatan način da sam spremam da mu oprostim razne brljotine. Čak i to što je film podeljen na dva žanra k'o sekiricom. Postoji, međutim, jedan još veći problem preko koga je teško preći, a to je što film emocionalno profitira od tragedije koja se dešava jednom liku, da bi, u stvari, pričao priču o drugom liku, čiji su problemi mnogo trivijalniji.

Ipak, dao sam mu 7 na imdb-u, numeričke ocene na kraju sve svedu na prosek. :)

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Evo ja cu da budem taj polucovek. Odlican je film. Ne znam da li je najbolji 2015. al opet ja o filmu i ne znam nesto preterano (nisam neki poznavalac sedme umetnosti). Secam se samo da je kraj i film iz poslednjih scena izazvao u meni gomilu nedefinisanih emocija. Niti sam bio tuzan, niti srecan.. znam samo da nisam bio ravnodusan.

 

A da, svidelo mi se i to sto je jedna takva prica obradjena bez puno patetike.

Edited by urkozamanje
Link to comment

Džabe si, Vaso, otvarao topić, kapiram da je na forumu dva i po čoveka gledalo ovaj film, teško će tu biti neke priče.

 

 

Nisam otvarao, splitovali me dušmani! Ali neka, ovako će više ljudi videti film.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

:D

 

Znam i zbog čega, mada moguće da grešiš, jer nije u pitanju tipičan sandensaš. Moguće da ti se film ne bi dopao, ali našao bi sigurno štošta interesantno u njemu. Ima tu dosta nadahnutih rešenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...