Jump to content
Аврам Гојић

Izborni cirkus 2016.

Recommended Posts

Haralampije

Za boldovano: ne postoji nikakav smisao* glasanja za te pomenute izraubovane političare (od kojih bi pola ušli u koaliciju sa Vučićem da ih ovaj pozove), tako da je savršeno abitno šta oni rade.

* - da se ogradim, na lokalnim izborima postoji smisao, ukoliko u datoj lokalnoj sredini neki DS, SDS, LDP, SPO, ZZS, ZZŠ, šta god da je, ima realne šanse da osvoji vlast i tako bar u delu zemlje zaustavi preuzimanje svega od strane SNSa. Na nacionalnom nivou, kako stvari stoje, nema.

samo ti nama objasni za koga ima smisla glasati,svi smo ovde slepi i mutavi  :fantom:

Edited by Haralampije

teacher

Dokle ćete ovim stranačkim vojnicima da objašnjavate očigledno?

pa zapravo je računski delimično tačno. što je više do manjkavosti izbornog sistema. btw, etiketiranje nema smisla ako treba voditi dijalog, osim ako nisi siguran da se radi o stranačkim vojnicima.

aram

docim je izuzetno smisleno nabedjivati ljude koji nisu/nece da glasaju da su glasali/glasace za sns?

teacher

docim je izuzetno smisleno nabedjivati ljude koji nisu/nece da glasaju da su glasali/glasace za sns?

naravno da nije, samo kažem da se računski posle izbora može tumačiti da su oni koji nisu izašli na izbore ili su crtali kurčeve, u nekoj meri glasali za različite stranke, a za onu koja je odnela najviše glasova, u najvećoj meri. 

ovo je naravno spin, jer se pre izbora nije znalo ko će uzeti najviše glasova. tako da iz perspektive glasača, on ne može znati za koga će njegovo neizlaženje na izbore biti benefitarno.

Filozof manijak

tako da iz perspektive glasača, on ne može znati za koga će njegovo neizlaženje na izbore biti benefitarno.

Ako iole mućne glavom, znaće...

Takeshi

takvom logikom, svako ko zivi u nekoj drzavi, placa poreze /pdv - podrzava vlast, izlazio na izbore ili ne.

Edited by Takeshi

teacher

Ako iole mućne glavom, znaće...

znaće šta? glasač ima motivaciju za (ne)glasanje koja je individualna i tako treba da ostane. nije na njemu da pretpostavlja kakvi će rezultati biti.

teacher

takvom logikom, svako ko zivi u nekoj drzavi, placa poreze i pdv - podrzava vlast, izlazio na izbore ili ne.

analogija nije identitet ;)

nema tu posebne logike, dontov sistem je jednostavno takav. 

Lezilebovich

ali to dovodi do situacije da se na kraju može reći da ako je neko glasao za stranku koja nije prešla cenzus u stvari je glasao za SNS. to je možda računski tačno, ali je potpuno besmisleno i očigledno nije tačno.

teacher

ali to dovodi do situacije da se na kraju može reći da ako je neko glasao za stranku koja nije prešla cenzus u stvari je glasao za SNS. to je možda računski tačno, ali je potpuno besmisleno i očigledno nije tačno.

napisao sam da je spin, jer se radi o drugačijim percepcijama i vremenima zaključivanja.

aram

ma zabole me vise da se bavim tim spinovanjem, nek se stranke potrude da dobiju moj glas tako sto ce steci moje poverenje. ne ocekujem stopostotno slaganje sa bilo cijim idejama, ne zanosim se tome da ce bas sve raditi iz uverenja, a ne zbog licne dobiti, da ne kazem lopovluka, ali nek taj odnos bude bar 65 prema 35 posto...

prema tome ovakve kao jozef k. ubuduce po kratkom postupku teram u pizdu materinu :fantom:

Edited by aram

gospa buba

na novinama pishe da je to sve gotova stvar. mora se proveriti volja naroda. dosho je taj trenutak.

Edited by gospa buba

pbg12345

a na sve ovo, meni je nekako i srcu draze da glasam za stranku u koju imam poverenja pa da ista ostane sa 4,9% glasova van parlamenta, nego za mrtvi ds i tim omogucim da sns ima 162, umesto 161 poslanika

pominjem ds, jer je on valjda ta "demokratska" opcija koja sigurno prelazi cenzus

i sve ovo naravno pod pretpostavkom da uopste ucestvuje neka lista za koju bih glasao bez grize savesti

ujedno bih zamolio modove da svaku naznaku kampanje (bez obzira da li dolazila sa namerom ili bez) "ne rasipajte glasove, glasajte za opciju koja sigurnu prelazi cenzus saseku u korenu". nije da moramo i na forumu to citati

desboj

Pođoh da napišem nešto, pa odustadoh. Jbg, ne, time ulaziš u staaaro vrzino kolo. Toga ne treba da bude, treba da se uspostavi veza sa biračima, pa da oni ne praštaju.

Da ne kopam ali i ne skrećem ovde, ima li tema na forumu o prednostima i manama izbornih sistema? Konkretno, želeo bih da pročitam bar dva argumenta za proporcionalni, pošto ni toliko ne mogu da se setim u našoj situaciji. 

Lezilebovich

napisao sam da je spin, jer se radi o drugačijim percepcijama i vremenima zaključivanja.

a zar nema nekih forumskih pravila oko takvog ponašanja ? kuglagera ste poslali na pzd, što ne bi isto bilo i sa ovim koji besomučno smaraju sa tim ?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...