Jump to content
Аврам Гојић

Izborni cirkus 2016.

Recommended Posts

salerokada

Po prvi put u istoriji  glasači su zviždanjem premijeru (koji nije bio tu, pa mu zato nisu zviždali) prizvali izbore.

Oni koji zvižde će imati priliku da biraju bolje. Narod će presuditi!  :fantom:

Аврам Гојић

Kad već nije Vasa tu moram ja: samo glas za SNS je glas za SNS. Ono, kada odeš na glasačko mesto pa zaokružiš listu ,,SNS - Aleksandar Vučić". Sve ostalo, uključujući i glas za SPS, ili DS, ili bilo koga drugog, ili beli listić, nije glas za SNS.

+100.000.000.000.000.000

ravena

Kad već nije Vasa tu moram ja: samo glas za SNS je glas za SNS. Ono, kada odeš na glasačko mesto pa zaokružiš listu ,,SNS - Aleksandar Vučić". Sve ostalo, uključujući i glas za SPS, ili DS, ili bilo koga drugog, ili beli listić, nije glas za SNS.

+1

Opozicija bi mogla da se potrudi umesto da nudi samo sebe kao legitimnu opciju (mislim na razne DSove). Sto je najgore, sada postoji Nova stranka (Zivkovic), Zajedno za Srbiju (Petrovic), Socijaldemokratska stranka (Tadic), Levica Srbije (Borko), LDP (Ceda) i DS (Pajtic & Sutanovac).

Da ih neko pita sta je poenta u tome da svako malo vece ime u DS osniva novu partiju, ako ce ionako da vladaju zajedno. A ako nece, onda ce da vlada SNS, pa se opet postavlja pitanje sta je svrha svih tih raznih DSova?

Vucic nije normalan drzavnik, ne zna sta mu je u opisu posla, ne razume definiciju parlamentarne demokratije i kako od takvog nekog ocekivati ista vise osim glumljenja zrtve ili cvrste ruke? 

Naravno, tu je i bratija koja lamentira nad Kosovom, vracanjem vojnog roka, stvaranjem pravih muskarcina i zena, porodica uber alles. Ovog puta ce preci cenzus, a sto i ne bi? Malo ce da lupetaju za skupstinskom govornicom, svojim mestom u skupstini, malo vise da ce parazitiraju u raznim odborima i svima lepo. 

Edited by ravena

hazard

+1

Opozicija bi mogla da se potrudi umesto da nudi samo sebe kao legitimnu opciju (mislim na razne DSove). Sto je najgore, sada postoji Nova stranka (Zivkovic), Zajedno za Srbiju (Petrovic), Socijaldemokratska stranka (Tadic), Levica Srbije (Borko), LDP (Ceda) i DS (Pajtic & Sutanovac).

Da ih neko pita sta je poenta u tome da svako malo vece ime u DS osniva novu partiju, ako ce ionako da vladaju zajedno. A ako nece, onda ce da vlada SNS, pa se opet postavlja pitanje sta je svrha svih tih raznih DSova?

Vucic nije normalan drzavnik, ne zna sta mu je u opisu posla, ne razume definiciju parlamentarne demokratije i kako od takvog nekog ocekivati ista vise osim glumljenja zrtve ili cvrste ruke? 

Za početak Vučić nije državnik. To zvanje se zaslužuje. 

Za boldovano: ne postoji nikakav smisao* glasanja za te pomenute izraubovane političare (od kojih bi pola ušli u koaliciju sa Vučićem da ih ovaj pozove), tako da je savršeno abitno šta oni rade.

* - da se ogradim, na lokalnim izborima postoji smisao, ukoliko u datoj lokalnoj sredini neki DS, SDS, LDP, SPO, ZZS, ZZŠ, šta god da je, ima realne šanse da osvoji vlast i tako bar u delu zemlje zaustavi preuzimanje svega od strane SNSa. Na nacionalnom nivou, kako stvari stoje, nema.

Edited by hazard

Takeshi

dozvolite, glas za sns nije glas za sns, vec za interesnu grupu oko premijera. stranka je samo paravan, preuzet iz dvadesetog veka i zove se visestranacki sistem. danas jedva funkcionise.

pacey defender

DS-Nova, DSS-Dveri i Radulović su koliko-toliko sigurni da neće doneti odluku o ulasku u vlast sa Vučićem. 

E sad, ako se otrgne neki neposlušni poslanik.....

Edited by pacey defender

hazard

Da sam ja DS, Nova, DJB, DSS, ili Dveri, uveo bi jednu novinu: svaki kandidat za poslanika potpisuje hipoteku na svoje najvrednije parče imovine sa strankom (zapravo, ne mora sa strankom - nek potpiše sa nekom humanitarnom organizacijom). Hipoteka se aktivira ako dotični bude izabran u parlament, i onda pređe na Vučićevu stranu. Što je on potpuno slobodan da radi...ali je isto tako slobodan da raspolaže svojom imovinom i potpisuje ugovore o hipoteci pred izbore :fantom:

ravena

Za početak Vučić nije državnik. To zvanje se zaslužuje. 

Za boldovano: ne postoji nikakav smisao* glasanja za te pomenute izraubovane političare (od kojih bi pola ušli u koaliciju sa Vučićem da ih ovaj pozove), tako da je savršeno abitno šta oni rade.

* - da se ogradim, na lokalnim izborima postoji smisao, ukoliko u datoj lokalnoj sredini neki DS, SDS, LDP, SPO, ZZS, ZZŠ, šta god da je, ima realne šanse da osvoji vlast i tako bar u delu zemlje zaustavi preuzimanje svega od strane SNSa. Na nacionalnom nivou, kako stvari stoje, nema.

Pa zato i kazem. Nije normalan drzavnik. Njemu je u opisu posla predsedavanje vladom, donosenje bitnih odluka, nadgledanje rada ministara. Umesto svega toga mi imamo jedan rijaliti gde je najvaznije sta Vucic misli o istrebljenju foka ili festivalu u Guci. Pa ko je njega uvredio, pa ko ga je mrko pogledao, pa sta on ima da poruci narodu ... 

U ustanovi za retardirane se ne ponasaju kao sto se ovaj ponasa. 

+1 za parcice DSa.

Jedino sto ti koji odbiju da udju sa njim u koaliciju ionako znaju da nece biti ni pozvani, pa kao glume doslednost. 

ravena

DS-Nova, DSS-Dveri i Radulović su koliko-toliko sigurni da neće doneti odluku o ulasku u vlast sa Vučićem. 

I Seselj ... oh, wait.  :fantom:

Tribun_Populi

Da sam ja DS, Nova, DJB, DSS, ili Dveri, uveo bi jednu novinu: svaki kandidat za poslanika potpisuje hipoteku na svoje najvrednije parče imovine sa strankom (zapravo, ne mora sa strankom - nek potpiše sa nekom humanitarnom organizacijom). Hipoteka se aktivira ako dotični bude izabran u parlament, i onda pređe na Vučićevu stranu. Što je on potpuno slobodan da radi...ali je isto tako slobodan da raspolaže svojom imovinom i potpisuje ugovore o hipoteci pred izbore :fantom:

Pođoh da napišem nešto, pa odustadoh. Jbg, ne, time ulaziš u staaaro vrzino kolo. Toga ne treba da bude, treba da se uspostavi veza sa biračima, pa da oni ne praštaju.

hazard

Sve je to OK, ali na sledećim izborima neće se birati poslanici imenom i prezimenom i neće imati kome da odgovaraju. I ja ovo predlažem kao vrlo specifičnu vanrednu meru, dakle ne bi se ticalo svake povrede partijske discipline, nego glasanja u korist Vučića kada stranka kaže da se to ne radi.

Sa ovim što imamo, ipak ispada da je stari sistem gde stranka raspolaže mandatom bolji. I onako su poslanici samo stranački poslušnici onda kada nisu preletači.

Mislim znaš već da se ja načelno sve po tim pitanjima slažem s tobom, drvili smo ovde o tome X puta.

Tribun_Populi

Ma znam, i jasno mi je da je to neka vrsta nužnog zla, kratkoročne mere, čega već. Ali se tu otvaraju neka druga pitanja, a to je totalna degeneracija parlamentarizma i u opoziciji. Onda ne možeš da očekuješ ništa dobro nikada, već blagovremeno da se odmetneš u šumu.

hazard

već blagovremeno da se odmetneš u šumu.

Realno puč je rešenje :fantom:

garcia

to i da se zakunu u crkvi.

JozoMujica

Dokle ćete ovim stranačkim vojnicima da objašnjavate očigledno?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...