Jump to content
IGNORED

David Bowie


vladavsnarod

Recommended Posts

1 hour ago, bosque said:

super deluje. ali ne nalazim nigde neku numeru da cujem. ovo je projekat u nastajanju ?

 

Tako deluje, samo najava za sada. Meni se dopadaju svi ti pokusaji da se Bowie ubaci u neke minimalne aranzmane - ko ono sto je Seu Jorge napravio. I klavirskih obrada ima na gomile, ali uglavnom su skolski dosadne. S druge strane ovo dvoje imaju potencijal da to lepo urade... Sandy ima taj neki zabavljacki duh, veci od zivota, taman za coverisanje Bowiea.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Jedan od sasvim potcenjenih dragulja... Haunting, do bola. Alien sevdah.

 

Ovaj video je tu zbog toga sto je to 1 filmski dokument (ton kvalitet katastrofa.)

 

 

A ovo je da se zvuk cuje pristojnije, ukljucujuci i trademark 12-tozicne akusticne gitare

 

 

Zanimljiva prica o Amlapuri (pesmi i gradu) je ovde... (Ovo sam cini mi se ranije kacio, ali ne na ovom topiku, gde pripada.)

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

Not just now playing... FLAC (sa CD-a) The Man Who Sold the World ... brought to you by LOCKDOWN#5

 

Front.jpg

 

Od pocetnih akorda zvuk na sebi ima ispisano 1970 (cuje se i Zeppelin i Hendrix i Cream i sve ostalo iz tog doba)... Album roksuje nemilosrdno, sve do numere #4 (After All) koja je lagana i zacudo me podseca na neka mnogo kasnija vremena (kao da je sa Outside iz 1995). Sto samo dokazuje da moj osecaj da je Bowijev opus u stvari sav iz jednog komada, mnogo vise nego sto se to misli (i nego sto sam ja nekad mislio). Za The Width of the Circle (#1) kazu da je prakticno prog rock, a meni je nekako bas Cream (ali roksuje vise hard.) Visconti briljira ovde kao basista, ne bi mu ni Jack Bruce udario cvrgu za ovaj performans. OK ima tu "prog" dimenziju da je kompleksno i ima vise tema u sebi. Mick Woodmansey na bubnjevima je "neprimetan" (nesto kao Ringo), vrlo ekonomican stil. Taman koliko treba. Bowieva kosmicka ambicija je naravno tu (Straussovska tema iz Also Sprach Zarathustra u zavrsnim taktovima prve numere.) All the Madmen (#2) je bas to sto naslov kaze, posveceno ludacima (koji su u Bowievom vidjenju u stvari ti koji su normalni), posveceno njegovom sizofrenicnom polubratu. Rokcina "Black Country Rock" (#3) je tu da razveseli situaciju, i kazu da je tekst improvizovan na licu mesta sa Marcom Bolanom na umu... tako da i jeste T-Rexovski, kao sto i dolikuje vremenima.

 

Inside.jpg

 

O Mick Ronsonu (1946-1993) bi trebao neki poseban topik, covek koji je gospodario takvim carski masnim zvukom na svom Les Paulu i koji je iza sebe ostavio neke od najukusnijih rifova ikad odsviranih. A koji je rockovao tvrdo k'o Tony Iommi kad je to hteo.

 

ronson.jpg

 

Rane 1970-te tj Spiders from Mars ne mogu da se razumeju bez Mick Ronsona - evo sta je Bowie o tome rekao: Mick was the perfect foil for the Ziggy character. He was very much a salt-of-the-earth type, the blunt northerner with a defiantly masculine personality, so that what you got was the old-fashioned Yin and Yang thing. As a rock duo, I thought we were every bit as good as Mick and Keith or Axl and Slash. Ziggy and Mick were the personification of that rock n roll dualism.

 

Booklet-2.jpg

 

She Shook Me Cold (#7) je vise protometal nego glam. Sa skroz Zeppelin bridgeom (unisoni gitara i glas)! Medjutim, iza toga odmah je nezna i neodoljiva naslovna pesma (sa kastanjetama (drvenim rattles)) i trademark 12-zicanom akustarom). Fun fact je da sam kao klinac negde u to vreme kupio singl plocu u interpretaciji amer. pevacice znane kao LULU. Singl se jos uvek nalazi negde u otadzbini (mada to nisam drzao u rukama jedno bar 30 godina.)

 

 

U veoma glam fazonu, The Supermen (#9) zatvara originalni LP (koji nikad nisam imao). Sve dodatne numere na CD-u su iz 1971.

 

Da ne ostane nepomenuto, produkciju je radio Tony Visconti, i treba jos 1 reci da je on 1 potcenjeni basista - ono sto se cuje na ovom albumu je vise nego kompetentno.

 

Booklet-3.jpg

 

Lightening Frightening (#10) je outtake sa Bowievog projekta Arnold Corns (koji je bio inspirisan sa Pink Floydovim Arnold Layne - pesmu koju je Bowie potkraj zivota izvodio sa David Gilmourom). Holy Holy (#11) je 1 glam divota (objavljena tek 1974.) Iza toga je veoma drugaciji Moonage Daydream (od onog kojeg znamo - minus legendarni Mick Ronson solo) i Hang On to Yourself - ovi su takodje bili deo Arnold Corns sesije.

 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

  Now playing & WATCHING - veliki zvučnici/veliki ekran

David Bowie – Live In New York 1997 - 50th Birthday Concert

 

bowie-live50.jpg

 

  • Dejvidić - odlično raspoložen za svoj rođendan - modificira Heart's Filthy Lesson liriku da glasi: I'm already fifty years old, I'm already in my grave
  • Zvuk i slika (DVD Rip) nisu savršeni, ali... to je 1997! Praistorija. Toliko je to bilo davno da je Bowie čak zapalio cigaretu na sceni...
  • Kad si 1 Bowie i u NYC slaviš jubilarni rođ, naiđu drugari kao što su Black, Foo Fighters, Robert Smith, Lou Reed, Sonic Youth, Billy Corgan... Nedeljicu kasnije, David je uveden u RNR Hall of Fame, party never stops.
  • Frank Black saučestvuje u izvedbi Fashion, obučen k'o da je otišao na pijac... i u Scary Monsters, što već ima smisla ;-) ...
  • Robert Smithov glas se odlično uklopio u duet sa Bowiem... Quicksand im je apsolutno božanstven, u osnovi akustičarski, te dobrodošao odmor od napada agresivnog tehnometala (koji inače karakteriše tadašnji Bowie zvuk)
  • Četiri dueta sa Lou Reedom, dokument za večnost, samo po sebi - šta reći više? Kada fit, zgodni i još uvek tako mlad Lou (kao) pita Davida u Waiting for the Man: "Hey white boy, what you doing uptown? Hey white boy, you're chasing all the women around" - lol ladno možeš da vidiš kako je tough tip bio Lou... Nije morao da glumi.
  • Da se ne zaborave fenomenalni prateći mjuzosi virtuoz Reeves Gabrels, elektronica-man Mark Plati, večiti Mike Garson, Zack Alford bubnjevi i veličanstvena Gail Ann Dorsey... Koji su srećnici bili ti muzičari da rade s njim, a bogme i publika u Madison Square Gardenu.
  • Završnica sa Moonage Daydream, gašenjem svećica na rođendanskoj torti, All the Young Dudes, The Jean Genie... mis'm pustih suzicu
  • Za sam kraj, usamljeni Bowie sa 12-žičnom gitarom u vrlo zrnatom crno-belom izdanju počinje Space Oddity, a onda mu se u (samo)duetu pridružuje moderni Bowie u koloru... krug se zatvara.

 

Tracklist

Spoiler

Tracklist
1    David Bowie–    Little Wonder
2    David Bowie–    Heart's Filthy Lesson
3    David Bowie With Frank Black–    Scary Monsters
4    David Bowie With Frank Black–    Fashion
5    David Bowie–    Telling Lies
6    David Bowie With The Foofighters*–    Hallo Spaceboy
7    David Bowie With Foo Fighters–    Seven Years In Tibet
8    David Bowie–    The Man Who Sold The World
9    David Bowie With Robert Smith–    The Last Thing You Should Do
10    David Bowie With Robert Smith–    Quicksand
11    David Bowie–    Battle For Britain
12    David Bowie–    The Voyeur Of Utter Destruction (As Beauty)
13    David Bowie With Sonic Youth–    I'm Afraid Of Americans
14    David Bowie–    Looking For Satellites
15    David Bowie–    Under Pressure
16    David Bowie–    Heroes
17    David Bowie With Lou Reed–    Queen Bitch
18    David Bowie With Lou Reed–    Waiting For The Man
19    David Bowie With Lou Reed–    Dirty Boulevard
20    David Bowie With Lou Reed–    White Light White Heat
21    David Bowie–    Moonage Daydream
22    David Bowie–    Happy Birthday To Bowie
23    David Bowie With Billy Corgan–    All The Young Dudes
24    David Bowie With Billy Corgan–    The Jean Genie
25    David Bowie–    Space Oddity
26    David Bowie–    I Can't Read - Dressing Room Recording
27    David Bowie–    Repetition - Dressing Room Recording

 

 

David Bowie "- 50 Birthday Concert -" Live At Madison Square Garden 1997 [HD]

  • +1 2
  • Hvala 4
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...