Jump to content
IGNORED

The Hateful Eight


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

  • 2 months later...

Odlican! Meni dosta bolji od Djanga. Gogins je car, ali svi ljubitelji Dzastifaja to znaju. Western + snijezna tematika - jos od Korbucijevog "Il grande silenzio" vrhunska uzivancija.

Link to comment
  • 2 years later...

I Tockovi i Hateful 8 imaju nekoliko zajednickih tacaka:
1. U oba filma grupa likova nalaze zaklon u krcmi od elemetarne nepogode i vecina likova na kraju popije metak.
2. U oba filma neki od likova imaju mracne tajne koje tek kasnije isplivaju na videlo.
3. U oba filma neko od likova bude otrovan.
4.U oba filma jedan od likova bude pogodjen u testise.
5. U oba filma imamo osobu koja je u kafani ali je mi nevidimo, i koja se aktivira tek na kraju filma.
6. U oba filma postoji podla zena koja umirucem coveku pozeli srecan put u pakao.
7.U oba filma imamo likove koji cudno pricaju.
8. U oba filma imamo scenu u kojoj lik razoruzava ostale likove i njihovo oruzje baca van kafane.
9. U oba filma likovi izvlace sibice.
10. U jednom filmu jednog lika iznervira epitaf koji cita drugi lik, a drugom filmu jednog lika iznervira pesma koju peva drugi lik.
Previse slicnosti da bi sve bilo slucajnost, zar ne?:rolleyes:

Link to comment
3 hours ago, Jeremija said:

A da li ti znaš da su kod nas (osamdesetih) Critterse u video klubovima preveli kao Monstrume Čupavce?  biggrinnjd84.gif

bilo je 2 skole prevoda: kritersi i monstrumi cupavci.

 

ajd za tebe izazov: jesi li gledo grbavog cupavca (nije trik pitanje, stvarno bilo)?

:D

Link to comment
2 minutes ago, precog said:

bilo je 2 skole prevoda: kritersi i monstrumi cupavci.

 

ajd za tebe izazov: jesi li gledo grbavog cupavca (nije trik pitanje, stvarno bilo)?

:D

 

 

Ne, nikad čuo.

 

E, a da li znaš da je bio i treći deo Monstruma Čupavaca, i to sa Di Kaprijem? Ja bih umro u neznanju, ali sam naleteo (na njega) pre par godina na nekom od HBO kanala. Naravno da nisam gledao, a ne nameravam ni da gledam originale da ne bih kvario uspomene iz mladosti... biggrinnjd84.gif

Link to comment
2 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Ne, nikad čuo.

 

E, a da li znaš da je bio i treći deo Monstruma Čupavaca, i to sa Di Kaprijem? Ja bih umro u neznanju, ali sam naleteo (na njega) pre par godina na nekom od HBO kanala. Naravno da nisam gledao, a ne nameravam ni da gledam originale da ne bih kvario uspomene iz mladosti... biggrinnjd84.gif

jedan od onih filmova na koje nema sanse danas da naletis, ali si u ono vreme videoteka gutao na kamare. sad sam ga izguglao posto nikad nisam znao kako se zove u originalu "big man on campus.

 

nisam imao pojma za 3 deo kritersa, jos manje da je bio sa di kaprijem. 

Link to comment
1 hour ago, precog said:

jedan od onih filmova na koje nema sanse danas da naletis, ali si u ono vreme videoteka gutao na kamare. sad sam ga izguglao posto nikad nisam znao kako se zove u originalu "big man on campus.

 

 

 

Od tih čudnih naslova pamtim uglavnom horore, Cellar Dweller (kod nas - Čudovište iz Podruma) i Blob (Mehur Ubica). Taj Blob je inače bio remake, ali ja to kao klinac pojma nisam imao...

 

 

Link to comment
  • 5 months later...

Izasla H8 mini serija koju je QT izmontirao za Netflix. Odavno mi u glavi ideja kako su Quentinovi filmovi jako zgodni za transformaciju u mini serije, jer on fura taj stil pisanja sa sve poglavljima, cudim se da ranije nije uradio ovako nesto..

 

Uglavnom, neke manje bitne scene koje su bile izbacene iz filma su dodate, neke malo prosirene, sve ukupno 4 epizode, svaka po jedno poglavlje. Na svako novo gledanje mi sve bolje i bolje..

 

You only need to hang mean bastards, but mean bastards you need to hang..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...