Jump to content
IGNORED

The Hateful Eight


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

Izgleda da ti nisu legle manipulacije žanrovima, koje je radio. Čudi me pomalo, obzirom da mi se činilo da ti baš voliš žanrove. Možda ih voliš jedino kada su čisti i nisu podložni složenim ukrštanjima :unsure:

svakako da više volim čisti žanr, ali ne bežim od ukrštanja apriori, posebno kad nije toliko eksplicitno. ovde mi smeta dužina tj. odlaganje završetka, smeta mi njegov upad na polovini filma sa naracijom, smetaju mi na silu komični dijalozi (već poodavno potrošene fore), takođe sam prvo pomislio da je omašio kasting, što je tako netipično za njega. na kraju, obzirom da sam gledao u bioskopu, dupe mi je kod ovako dugačkih filmova najbolje merilo. žuljalo me već oko polovine...

Link to comment

Počeo sam sa gledanjem The Hateful 8 oko 2 sata iza ponoći i završio oko 5 ujutru. Pri tom ni jednom nisam zadrijemao, što se rijetko dešava kada iza ponoći počnem sa gledanjem nekog filma. Tako je, što se mene tiče, film prošao najteži mogući test po pitanju da li je dosadan ili zanimljiv.

 

Vidim da ga mnogi porede sa Djangom, nekima je bolji ovaj, nekima onaj. Tu mi se već teško izjasniti, meni se sviđaju oba :)

 

Naravno da oskari već odavno nisu mjerilo kvaliteta, ali ipak mislim da su 3 nominacije premalo. Ipak, ako je neka utjeha ni u jednoj od ove 3 kategorije u kojima je nominovan nije autsajder. Može se desiti da dobije u bilo kojoj od njih, s tim što, prema nedavno proteklim dodjelama nagrada, najviše šansi ima u kategoriji originalne filmske muzike.

 

Možda je višak u filmu Lincolnovo pismo, koje je svojevrstan mcguffin, ali s druge strane ono pomaže u definisanju nekih likova, pa čak služi i za motivaciju pojedinih aktera, ponajviše onih koji se u drugoj polovini filma iskristališu kao good guys (kakvi - takvi).

 

Možda je uvodni segment - vožnja u kočijama predug, ali mi jedefinitivno prekratak dio kada su svi likovi u brvnari na okupu i živi, i dok se polagano diže tenzija među njima. Već posle eliminacije prvog lika radnja počinje teći drugim tokom.

 

Sam Tarantino kao uzore za ovaj film naveo je Carpenterov Thing (čak je i Morriconeova muzika sačinjena od nekih restlova muzike za The Thing) i vlastiti Reservoir Dogs. Neki su u reference dodali i filmove snimane po Agathi Christie (meni su prve asocijacije 10 malih crnaca i Ubistvo u Orijent Ekspresu). Vidio sam da neki pominju i sličnosti sa domaćim filmom Točkovi, sa čime se slažem, ali bih dodao i stari jugoslovenski ratni triler Dvostruki obruč Nikole Tanhofera u kome imamo snijeg i likove smještene u oko kafane koji su podijeljeni u dvije suprotstavljene strane ili se kolebaju, a neki i skrivaju svoje prave uloge.

 

Tarantino ovu osmicu u naslovu pravda brojem likova u brvnari, ali i rednim brojem ovog filma u svojoj filmografiji. Obje ove osmice su vrlo diskutabilne. Ovo mu je osmi film ako zanemarimo neke njegove rane radove, poslednji segment u Four Rooms, režijom sekvenci u nekim tuđim filmovima i pod uslovom da Kill Bill posmatramo kao jedan film (uglavnom ga i ja tako posmatram). S druge strane, dok su svi živi, u brvnari imamo više od 8 osoba - osim 8 glavnih likova iz najave filma, tu je i kočijaš, a možda i još poneko...

Edited by colonelo
Link to comment

Super film, ima sve sto treba da ima jedan Tarantino, i dobro gradjenje, i sale-komike na bazi politicke nekorektnosti, i finih aluzija, i dabome krvavi kresendo. Malo je umetnika koji citav film mogu da smeste u kolibu, a da to ne bude dosadno. Jedina je steta sto je najgotivniji lik prerano ubiven. I Majkl Medsen smara, al kapiram da je neophodan, pa ajde dobro.

Link to comment

Odlican film, pravi Tarantino, sve je bilo na mestu, i akcija i dialog, i plot, i odlicna glumacka ekipa (jos da je Vigo Moretensen prihvatio da bude Jody Domergue, gde bi mu kraj bio).

 

Ovo bi bilo lepo videti i kao pozorisnu predstavu.

Link to comment

Прекинуо после петнаест минута. Или тринаест сати, нисам сигуран. :unsure:

Очигледно је био проблем у мени или у тренутку у коме сам прошли пут почео да га гледам, извињавам се.

 

Изванредан филм.

Link to comment

Nije priča ništa spektakularno, ali jbt ne sjećam se kad sam posljednji put odgledao film od tri sata i pri kraju se pitao kad prije prođe film i zašto ne traje duže

  • +1 1
Link to comment

3 sata u bioskopu, iznijeli bi me s utrnulim nogama naprijed

 

 

...ne sjećam se kad sam posljednji put odgledao film od tri sata i pri kraju se pitao kad prije prođe film i zašto ne traje duže

 

+1

 

Prođe k'o ništa.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...