Jump to content
IGNORED

The Hateful Eight


Jimmy Kowalski

Recommended Posts

Најбољи му је True Romance. После тога Pulp Fiction и Django, па Reservoir Dogs и Jackiе Brown. Онда Bastards. Kill Bill је негледљив. Чуо сам да има и други део. Зашто? Овај је бољи од Кил Била сигурно, пошто ништа није горе од Кил Била, али мораћу да га погледам до краја да бих проценио колико бољи. У ствари, можда га само преслушам.

 

Еклектични маниризам уме да смори, знаш. :nobles:

 

zvachu Brus Lija da te prebije zbog ove izjave

Link to comment

True Romance nije njegov film, kao što uostalom i sam znaš, znaš.

Јок и није. Филм је оног ко на њему остави најјачи траг, а не режисеров. Да си га гледао после Петпарачких прича, а пре Полицајца са Беверли Хилса 2, шта би рекао чији је.

Link to comment

Ovako, obzirom da volim Tonyja Scotta, prvi film na kome je Tarantino potpisan, koji sam gledao posle Petparačkih priča bio je True Romance. Tako da sam ga gledao upravo odmah posle Pulp Fictiona. Drugi uslov ti je smešan obzirom da sam kao klinac veoma rano zapamtio Tonyja Scotta i čekao kako će izgledati njegov nastavak Policajca sa Beverli Hilsa. Čak je bio prepričan u dodatku u Politikinom zabavniku :D . 

 

Epilog svega oko Tarantina je da mi je najzad laknulo kada je na Kill Bill osvanulo ČETVRTI FILM QUENTINA TARANTINA.

Edited by Ajant23
Link to comment

Мислио сам да гледаш сва три један за другим, исто вече. :)

 

Ништа лоше нисам хтео да кажем за Тонија, супер је он и одличне су му и рекламе, али True Romance је један од најбољих филмова нашег времена, за разлику од осталих Скотових филмова који су скоро сви кул и океј - Топ Ган је чак и обележио један тренутак популарне културе - али су сви у разреду испод Тарантина.

Link to comment

Izgleda da ti nisu legle manipulacije žanrovima, koje je radio. Čudi me pomalo, obzirom da mi se činilo da ti baš voliš žanrove. Možda ih voliš jedino kada su čisti i nisu podložni složenim ukrštanjima :unsure:

Link to comment

Ништа лоше нисам хтео да кажем за Тонија, супер је он и одличне су му и рекламе, али True Romance је један од најбољих филмова нашег времена, за разлику од осталих Скотових филмова који су скоро сви кул и океј - Топ Ган је чак и обележио један тренутак популарне културе - али су сви у разреду испод Тарантина.

+milion

 

apsolutno taraninov film

Link to comment

Hateful Eight je, naročito kad se pogleda u kontekstu holivudske produkcije svog vremena izuzetno vredan eksces. Pre svega on poseduje sve scenarističke vrline koje je Tarantino uvek i imao - duhovit, efektan dijalog koji je uvek zicer za glumca i junake koji žive svoj nasilan život kao normalnu stvar. Ali i mimo toga, on zaokružuje nešto što se s punim pravom može nazvati "Američka trilogija" u kojoj Tarantino radi dve bitne stvari - vraća vestern s mozgom na velika vrata i što je još važnije - vraća politiku u vestern (a tamo joj i jeste mesto) i to na jedan sasvim moderan, drugačiji način, koji ne potcenjuje inteligenciju gledaoca.

Imao sam nesreću da samo dan pre no što ću gledati H8 gledam slab i prilično dosadan Bone Tomahawk, film koji pokazuje gde je sve Tarantino mogao da pogreši, a nije. Tamo gde BT pruža, kao, plot na površnom nivou, H8 ga pruža na suštinskom, unutar razvoja samih junaka. Tamo gde BT ima stereotipne, kobajagi - vestern junake, H8 ima junake koji su kao ljudi iz današnjeg vremena. Tamo gde BT ima napetost koja dolazi od nejasne i do kraja filma jasno ne definisanje pretnje, H8 ima napetost koja dolazi od napetosti između samih likova.

Da bi bio eksplicitan i isključio previđanje političkog konteksta od strane kritike i publike (što mu se sa prva dva filma iz ove trilogije desilo), Tarantino je ovaj put žrtvovao akcione sekvence, puškaranja i pucanja, pa je dobio dosta pozorišni fazon, ali je to žrtva koju je podneo s razlogom. Zato je njegov kontekst ovaj put jasan skoro do banalnosti, što priliči sadašnjosti - južnjak rasista i black panther u telu vestern junaka stavljaju sve na kocku i dobijaju samo da bi odbranili Linkolnovu ostavštinu - može li jasnije?

U neke mane filma spadaju ipak nedorečene igrarije sa horor filmovima, citati iz The Thing i Carrie, mada, upravo zbog toga će mi biti interesantno da ga uskoro ponovo pogledam, pa da vidim šta sam propustio.

Link to comment

U NIN-u kritičar reče da se ovim zaokružila istorija westerna: od Divlje Horde do sadašnjosti. Malo romantično, čini mi se. Niti je kvalitetan western počeo sa tim filmom, niti će se završiti sa Podmuklih Osam. Skoro sam gledao Obesite ga bez milosti, Buč Kasidi i Sandens Kid i El Topo. I čini mi se da gde god prstom da uperiš u istoriju westerna, u sadašnjosti iz nje izviru kolaži iz Podmuklih Osam. Što je naravno ok. S druge strane, Tarantino, kao što lepo reče Ajant, vrši tako fine i neprimetne prelaze između žanrova: čas si u court room-u, čas u road-u, čas u noiru, čas u trileru, uz neizbežanu komediju. Majstorski, nema šta. Čak bi bio toliko slobodan da kažem da je ovo monumentalno delo, možda čak i najveći Tarantino.

Link to comment

U neke mane filma spadaju ipak nedorečene igrarije sa horor filmovima, citati iz The Thing i Carrie, mada, upravo zbog toga će mi biti interesantno da ga uskoro ponovo pogledam, pa da vidim šta sam propustio.

 

U pravu si da to nisu mane već vrhovi filma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...