Jump to content
IGNORED

Island


Mil@n

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    65

  • hazard

    21

  • beta

    14

  • Kampokei

    12

Kapiram da je do mene što na ovim slikama vidim samo ladnu vodu, sivkasto nebo i nešto leda i šodera.

 

jednom sam isao od durmitora ka savniku u osvit nekog prvog maja kada se sneg topio, ostavljao jezerca iza sebe a trava bila slicne boje, nije da me nije podsetilo

Link to comment

Đubre, što se tiče cena, dranje je. Mi smo se hranili po marketima, pravili sendviče, i kuvali po hostelima. Planiram da napišem jedan detaljan putopis kada se vrnem, pa ću se osvrnem na sve :)

 

Inače, danas smo išli od Akureyrija (prestonica Severa) nazad do Reykjavika. Ceo put (400km) je tako udarao vetar da me evo leva ruka kida od "kontriranja". Posle pola sata smo išli preko nekog masiva, u najvišoj tački je sneg bio svuda oko nas, mećava, i beo put.. Moram da priznam da mi nije bilo svejedno... Ali srećom posle 10ak km tih uslova, kako smo se spuštali dole, situacija se popravljala. A onda posle 20 Minuta, samo žuta trava i gole stene oko nas, nigde pahulje. Neverovatno. Bilo je tako uz put par zajebanih udara vetra, pogotovu blizu mora, jedva smo stigli u komadu. :)

Edited by Mil@n
Link to comment

Samo mi je bio vrlo interesantan kontrast između onoga što pišeš i reakcija ljudi s jedne strane, i onoga što ja sa tih slika vidim s druge, to je cela poenta komentara.

Link to comment

 Oni predeli, one lepote.. Nisam video ni na filmu. Island je čudo, lepši nego i što sam očekivao, a očekivao sam baš dosta.

 

Kad ne gledas islandske filmove -_-

Link to comment

Samo mi je bio vrlo interesantan kontrast između onoga što pišeš i reakcija ljudi s jedne strane, i onoga što ja sa tih slika vidim s druge, to je cela poenta komentara.

Na slikama si mogla da vidiš dva vodopada, glečersko jezero sa sve fokama i morsku obalu sa liticom iznad, ako je to malo ladno vode leda i šljunka, fine with me :) Ma opušteno, ne bi bilo zanimljivo da svi doživljavamo sve isto..

 

Temperatura je ok, u suštini izgleda da smo imali sreće sa vremenom, uglavnom oko 3-8 stepeni, problem je vetar. Kada duva, jezivo je hladno.

Edited by Mil@n
Link to comment

Evo ovo je jedan manje više standardan krajolik pored puta. Mogu da zamislim kako je leti kada malo zazeleni... Bilo je i totalno obrnutih situacija, pustoš, polja lave dokle pogled seže pa onda planine i obronci, jezera, rečice, vulkani, sve.

 

 

 

3ab48a6ceee96c5f0df07f445cfc7934.jpg

Link to comment

Ovo je od danas kad smo se vraćali.. Slika nije mogla da uhvati ceo taj venac, masiv je stvarno prelep. Samo što se nisam zaledio za minut dva dok sam uslikao, toliko je vetar šibao.

 

e427e9d29ebbf3bba855ee306b1686a9.jpg

Link to comment

Samo mi je bio vrlo interesantan kontrast između onoga što pišeš i reakcija ljudi s jedne strane, i onoga što ja sa tih slika vidim s druge, to je cela poenta komentara.

 

Jbg, tim rezonom onda možeš reći za npr. najlepšu plažu na svetu da je samo gomila peska i slane vode. :)

Link to comment

 Ma opušteno, ne bi bilo zanimljivo da svi doživljavamo sve isto..

 

 

 Ma, nešto s njom nije u redu.  :D Island je čudesan. Tek to svetlo, jedinstveno... pa Aurora Borealis kad udari... Pa to nema baš na svijet. U stvari, nema u Galaksiji niđe, garant.

Link to comment

Jbg, tim rezonom onda možeš reći za npr. najlepšu plažu na svetu da je samo gomila peska i slane vode. :)

a sta je drugo...?

 

 

 

...poslato sa prinudnog...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...