Jump to content
IGNORED

Island


Mil@n

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mil@n

    65

  • hazard

    21

  • beta

    14

  • Kampokei

    12

Evo još jedna pre nego krenemo iz Akureyrija (severna prestonica) nazad ka Reykjaviku. Prekjuče smo išli istočnom obalom dobrih 100ak km. Iza svake krivine ukazivali su se novi, nestvarno lepi prizori. Bili smo slabi sa benzinom i na kraju spavali u nekom selu u tri majčine. Super avantura. Ceo taj put kao i sutra dan do narednog mesta je neopisivo doživljaj samo iz kola.

 

5c2cba877e554814f2a97922f72b03c5.jpg

Link to comment

Hajd reci, ne bilo ti tesko, koliko kostaju ove svakodnevne stvari na Islandu? Pivo u nekoj lokalnoj birtiji, rucak u ne-fensi restoranu, prodavnica i tako to? I za koliko moze da se spava ako covek ne treba luksuz? Svidja mi se ideja da skoknem, ali ne bih ako ceh na kraju izadje kao 3 putovanja u sirotinjsku egzotiku.

Link to comment

Kapiram da je do mene što na ovim slikama vidim samo ladnu vodu, sivkasto nebo i nešto leda i šodera.

  +1

 

lepo je mozda videti, narocito uzivo ovde jedinstvene predele, ali ziveti tamo meni deluje kao kazna

moj brat je ziveo na islandu 2 il 3 godine i pored dobrog razloga i drustva deprimirala ga ta stalna izmaglica, mrak itd. kad se setim samo nj. slika iz svakodnevnice padnem u depru

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Kapiram da je do mene što na ovim slikama vidim samo ladnu vodu, sivkasto nebo i nešto leda i šodera.

Minus beskonačno. Ali, to valjda zavisi od osobe. Meni je to san, oduvek (što neko već reče.) Čista magija.

Link to comment

Ma ziveti jok, ne samo zbog vremena. Malo je to i provincijalno, ali mozda godinu dana u Rejkjaviku ne bi bilo lose iskustvo. Ili kao Damon Albarn, da svracas redovno, ali nista vise od toga. Ali videti Island treba. Ja recimo ne volim previse prirodu (osim plaze i povrsine mora), uvek su me vise inspirisali gradovi, ali Island je ipak bio nesto posebno.

Link to comment

Mene (naravno) zanima foto-trip. Da traje koliko treba. I nešto sa nordijskim skijanjem. Gledao sam, ima ture online (ima i za one koji su početnici na skijama). I neki koncert Sigur Ros na otvorenom... To bi mi bilo dosta, za početak. ^_^

Link to comment

Mene (naravno) zanima foto-trip. Da traje koliko treba. I nešto sa nordijskim skijanjem. Gledao sam, ima ture online (ima i za one koji su početnici na skijama). I neki koncert Sigur Ros na otvorenom... To bi mi bilo dosta, za početak. ^_^

od spektakla, mozes i da zakacis prvenstvo Islanda u sahu.

 

Neodoljivo podseca na kombinaciju Lanzarota i mog ostrva, s tim sto ovde nema izmaglica, al' zato imamo komarce. Ima pravo Dagmar za soder, stenje i kamenje, ali se vremenom radja neka cudna uvrnuta ljubav prema praprirodi.

Link to comment

od spektakla, mozes i da zakacis prvenstvo Islanda u sahu.

 

Neodoljivo podseca na kombinaciju Lanzarota i mog ostrva, s tim sto ovde nema izmaglica, al' zato imamo komarce. Ima pravo Dagmar za soder, stenje i kamenje, ali se vremenom radja neka cudna uvrnuta ljubav prema praprirodi.

 

Naravno. Meni recimo prizori severnog mora i one travuljine i peščanih brežuljaka nisu više besmisleni kao nekoć, a po vresištima još sa bajkom se i prilično nauživam. Mada su mi Vodice i dalje (mnogo) bolje.

Link to comment

Kapiram da je do mene što na ovim slikama vidim samo ladnu vodu, sivkasto nebo i nešto leda i šodera.

Jel postoji i topla voda? Msm meni je terapija da stojim pored Dunava i gledam kako voda teče, da ne govorim o moru ili

okeanu dok se iznad njih nadvijaju stene sto i više metara visoke, prekrivene travom, pa nekim crnim šljunkom ili čime već što izdaleka izgleda ravno kao staklo i totalno magično. Pogotovu taj deo koji kontam i nije toliko prometan i gde Izgleda kao da čovek nikad nije ni kročio. Poslednjih godinu i jače sam gledao i čitao dosta o polovima i u iste se zaljubio, Island je nešto kontam jako blizu tome, meni je ovo stvarno kao ostvarenje sna. I uopšte nije sve jednolično niti može da se opiše jednom rečenicom pogotovu ne tako glupom kao što je ladna voda i šljunak. Ovde se sve menja na svakih 100 metara pređenih, to se jednostavno ne može opisati rečima. Prešli smo 1900km, pun krug oko ostrva, stao sam jedno 100 puta da izađem i fotkam i barem toliko puta sam hteo a nisam.

 

Shvatam naravno da je sve to nekome nezanimljivo, ja jednostavno ne mogu da opišem koliko me Island oduvao lepotom i raznolikošću. Obišao sam skoro celu Evropu, planinario koje kuda i generalno dosta bio u prirodi. Ovo je svakako unikatno okruženje, jednostavno nestvarno.

 

Što se tiče života, osim Reykjavika i Akureyrija na severu, mesta kroz koja smo prošli Msm da imaju po 100ak stanovnika.. Uz sve lepote, nisam siguran da bi izdržao više od par meseci, osim neki posao po ugovoru i sl. Jednostavno, ne znam šta bih radio.

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...