Jump to content
IGNORED

Dream Pop/Shoegaze


djekson

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

 

Vidim da se na prvih par strana pomalo razglabalo o elektronskom šugejzu, ili bolje rečeno nekakvoj više sintisajzerskoj ili ambijentalnoj verziji istog, gde su proto-momenti ponajviše To Here Knows When od MBV i rani uratci Loveliescrushing. Uradio sam jedan mali research na temu šta bi se sve moglo podvesti pod to a da ne ode u neki hiroviti "flight of fancy" momenat i dobro iskormilari talasima blistavih snolikih krešenda, pa ću nadam se, uskoro biti u prilici da predstavim rezultate u formi jednog teksta.

Do tada, privju sa ovim sjajnim čovom koji se zove Jonas Munk. Rane 2000 su bile vrlo specijalan period u mom muzičkom životu, prolaze me uvek žmarci dok ovo slušam. 

Edited by palfoot
  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

 

nikad nisam nešto posebno voleo d.i, i bio dobrano veći fan a.r kane (vokalista mnogo eteričniji) ali ova stvar je baš preljepa, uvek zavrtim kad imam nostaldži na gitare trenutak

 

p.s jel se neko seća kanadske (rane 90e) teen serije madison? naslovna tema mi je ostala baš u živopisnom sećanju (moguće da je to bio i neki moj prvi dodir sa šugejzom, sada kada bolje razmislim), a onda sam godinama kasnije saznao da je bend takođe iz CA i pojurio jedan album, iskid.

 

 

Edited by palfoot
  • Hvala 1
Link to comment

 

gospodi pomiluj može li eteričnije i/ili erotičnije od ovoga. :wub:  ima par neverovatnih drim pop muškaraca ali nijedan baš nije u rangu da bi mogao da iskanališe frejzerku ili đuli kruz, ovde je rudy baš u posebnom elementu i sentimentu, i baš se čuje da je smiksano u kokto tvins studiju. rovario sam po favoritima, green hazed days je verovatno najpoznatija, lollita je prekrasiva, sun falls into the sea malo više lo-fi i kanališe azaliu snail, ali up....jednostavno savršenstvo. :ph34r:

Link to comment
  • 3 weeks later...

sve zvuči dobro kada ga magičnim štapićem dodirne robin guthrie :heart:

alex ayuli-ev glas u ar kane ode u arkan(e)ske visove, a tonac ga pita 'izvinite, koliko reverba hoćete' - odgovor je (nagluvo) YES.

isto tako je dobro helijumizovao sirovu verziju gospona iz čepterhausa, pre nego što su ih mark pritchard i tom middleton totalno dokusurili

ugl, vrv omiljeni trenutak iz njiove diskografije

 

 

 

Link to comment

malkmus je već negde locirao "musette and drums" od cocteau twins kao prvu shoegaze stvar, šta bi li onda bio prvi (proto-) dream (ili pak ambient) pop?

ambient pop je sigurno 10cc - i'm not in love, a za drim nominujem vinija rajlija.  :wub:

 

 

 

Link to comment

#teksaški masakr motornim 'ide gaaas' šugejzom split

 

prvo prelepi mazinga phaser iz dentona. ovaj bend je čist interstelarni seks, neo-psihodelija i spejs rok sreću šugejz distorzije :ph34r:.

japanese space opera ima najluđe nojzerske krešende (i to toliko puta da sam prestao da brojim) još od vremena alan licht-ovog čeda lovechild, i orgazmičnu tiho-glasnu dinamiku a la telstar ponies (bila je i u nekom filmu ili seriji, ne mogu nikako da se setim šta je u pitanju...:sad:). epsko prženje!

 

 

a onda su tu i furry things iz ostina, u kojima se našao adam wiltzie iz ambijentalnih teškaša stars of the lid. naprosto prelepa piled high, koja ima sličnu senzualnu dinamiku i nebrojeno puta ode u kiselinske krešende, a zvuči kao kad bi se nekakva stereolab sa organom, retrofuturističko laundžovska post-kraut smućkalica pomešala sa kilom kaloričnog fidbeka i oniričnim dalekoistočnim motivima, začinjenim prepreprelepom solažom.

oba benda užasno potcenjena, ali meni nisu promakli. JA VOLIM VOLIM VOLIM SVOJE DEVEDESETE. :wub:

 

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...