Jump to content
IGNORED

Dream Pop/Shoegaze


djekson

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

sjajan band, ali nazalost samo sa jednim singlom iz 92-e. sve cetiri trake koje se nalaze na istom su strava, ali poslednja 'rise' ubija, na ovom video snimku je prva.

 

Link to comment

 

Minor Victories are a British alternative rock supergroup, formed in 2015. The band members are vocalist Rachel Goswell (Slowdive), guitarists Stuart Braithwaite (Mogwai) and Justin Lockey (Editors), and film-maker James Lockey of Hand Held Cine Club.

Otkrio sam ih juče zahvaljujući Fridomovom blogu. On im je dao devetku, ja bih im dao malo manje.

 

 

 

Ovde jedna deonica malo vuče na Dancing With Myself od B. Idola i na Dancing in the Dark od B. Springsteena. :ocd:

 

Edited by Malkmus
Link to comment

interesantan spoj, ali mi ne zvuci kao sto bih mozda ocekivao. u svakom slucaju je interesantno. mozda ima vise ako bih preslusao ceo album. sto se tice ovog prvog spota, mene ovaj covek podseca na neku verziju 'paul mccartney', kao gledam spot i kapiram da bi ovako mozda 'paul' izgledao da nije zavrsio u 'the beatles', nego ziveo od paba do paba. mozda i nema nikakve slicnosti sa njim, ali me iz nekog razloga masta odvela u tom pravcu. btw, odlican je spot.

Link to comment

Jes, i meni je dobar taj spot, samo što mi je ovaj zaličio na Marka E Smitha, kao i nekom od komentatora.

I sviđaju mi se svi njihovi spotovi. I sve je fino izvedeno i muzički i vizuelno, samo, eto, nije mi baš blizu remek-delu. Više mi je sveže i dostojanstveno podsećanje na devedesete. Što (valjda) piše i u onoj recenziji koju sam pomenuo.

Edited by Malkmus
Link to comment

Jes, i meni je dobar taj spot, samo što mi je ovaj zaličio na Marka E Smitha, kao i nekom od komentatora.

I sviđaju mi se svi njihovi spotovi. I sve je fino izvedeno i muzički i vizuelno, samo, eto, nije mi baš blizu remek-delu. Više mi je sveže i dostojanstveno podsećanje na devedesete. Što (valjda) piše i u onoj recenziji koju sam pomenuo.

 

+1 sada kada sam video o kome pricas - isti! da, posle sam isto video da su uradili seriju spotova, kao neki koncept, odlicno je! skinuo sam album sa slsk-a, pa cemo da vidimo.

 

btw, vidim da si okacio novi singl od 'lush' [heheh ko bi drugi nego ti :)] kako ti se cini ovaj povratak? meni je atmosfera vezano za njihov povratak super, barem kada citam komentare na yt. moram da priznam da me par puta onako lepo dirnulo. u svakom slucaju - super! :)

Link to comment

Mnogo ih volim, pa sad nisam nešto objektivan. To što se pojavilo liči na Scar/Gala i Split period, pa mi to odgovara.  Sve dok to nije ispod njihovog nivoa - super, imalo je smisla.

Nisam znao da imaju tako veliku bazu fanova još iz doba kad su bili aktuelni, i da se mnogima sviđala ona pametna crvenokosa :)

 

Kad su se vratili Slowdive, malo su mi oni prvi snimci bili vrljavi, onda su se i oni vratili u formu, i njima očekujemo album.

 

I ostaju Ride, koji ga baš ufitiljiše. Oni baš tanko zvuče po povratku, bar preko klipova. Nažalos'.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...