Jump to content
IGNORED

Dream Pop/Shoegaze


djekson

Recommended Posts

nisam jos preslusao, [skinuo sam sada] ali ovo sto si pustio malopre, 'dreamy/shoegy je, barem dok ne krenu u drugi plan :D mada mi je zanimljivo kako se to razvilo kasnije. taj prvi deo me podsetio na 'southpacific'.

Link to comment

nikad cuo! :D ovako na prvo slusanje, meni su prve dve trake [reminiscence/crepuscular rays] super, ova koja je vama 'hit' [1994] sve vreme dok je isla kao da sam trebao da cujem glas bs/new order. jel i kod vas tako?

 

@maklmus, u pravu si za NOISE. ova koju si okacio izdvaja se skroz iz cele ove price. meni je takodje legla i 'all you need is love was not true' + 'suzu'. 

Link to comment

sto se tice domacih voda, ovo^ je za mene novo kao i od skoro 'vvhile' koji su uzivo stvarno super [jedino je ozvucenje bilo smesno za ovakav bend, ili tonac jednostavno nije umeo da namesti zvuk. oni broje svega dva clana, a zvucali su super.] pre toga, jedino sam znao za 'autopark' odn. 'obala' od istog benda:

 

autopark | obala

 

btw, super je ovo vreme, sto se tice nase scene. ladno bi moglo da se probere tu i tamo.

 

edit: zaboravio sam i grupu 'ti'.

 

Edited by hoffnung
Link to comment

 

 

@maklmus, u pravu si za NOISE. ova koju si okacio izdvaja se skroz iz cele ove price. meni je takodje legla i 'all you need is love was not true' + 'suzu'. 

Reko ja, a kad bi čuo ono ostalo, shvatio bi zašto im je Tomorrow... hit album :D

 

Pretpostavljam da si zaboravio da pomeneš Bitipatibi.

A bilo je i pokušaja pravoslavnog šugejzovanja.

Link to comment

poznati su mi 'bitipatibi' sada kada gledam kako omot izgleda [macka] i ova prva star: 'mi smo od secera'. kao da sam ih na ovom forumu i video, u smislu da ih je neko pomenuo. pogotovo 'una' koju smo spominjali ovde, odn. meni je do tada bila nepoznata - duet sa oljom iz autoparka, a lep glas ima.

eto, jos jedan dokaz da je nasa scena vrlo sarena i moglo bi tu da se probere vrlo ok. steta je jedino sto ne postoji neka televizija, siguran sam da ne bi niko oskudevao zbog ukusa koji mu prija, ili prosto da vidis/cujes sta sve tu ima sada.

 

 

sto se tice 'xinlisupreme' meni je ta njihova autenticnost sasvim ok, nije svaki NOISE isti :D cool je sto su ekperimentisali, gde bi ih to kasnije odvelo, to necemo saznati.

 

+ simpaticna dva revjua: tomorrow never comes

 

 

 

 

Edited by hoffnung
Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Cranes, ponavljam se sa teme "80te.." ali kada je u pitanju nesto sneno, ne moze bez Alison:

pocetkom 90tih



i nesto friskije, pre 10tak godina:



Bel Canto i Annelli, posle su otisli u ~world pravcu


https://www.youtube.com/watch?v=N6_1T6_8Z_8

 

 

Mlade snage, Asobi Seksu, uzivo skroz cakani

 



 

Nego, dosađujem sa Lush. Prvi koncert posle 20 godina. :)

Sa Lush je nemoguce dosadjivati ^_^ Nadam se da ce se dati u neku ozbiljniju turu.


//postavljam ove video spotove na slepo, pola ne mogu da cujem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...