Jump to content
IGNORED

Dream Pop/Shoegaze


djekson

Recommended Posts

Bio bih zahvalan ako neko može ponuditi predgovor ovoj temi. Do tada nek' stoji meni simpatična def. na engleskom.

 

Music that makes you think about things like unicorns and lasers and flying through space, characterized by faraway vocals, droning bass-lines, echoing percussion, etc.

 

Voleo bih za početak da ponudim 2 pesme, koje su mi prelepe. Uživajte :)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=TVdohqU59PU

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZPR0H7PtWkw

Link to comment

Nego, imali su i dream pop i shoegaze tu elektro stranu koje su predstavljene u prvom postu. Tu trpaju sve i svašta od Labradforda i Pan Americana preko M83 do bendova tipa Gliss i Lower Dens. Tako da bi za to sa definicijom išlo malo teže, što se mene tiče.

 

A šta je bilo na početku, nemam pojma. Valjda The Cure i A 100 Years ili tako nešto :unsure:

 

Najstariji čisti shoegaze za koji znam bi bio valjda AR Kane - Sado-Masochism Is a Must

 

 

edit Cvrc, veliki previd, prvi bi bili Cocteau Twins, nešto tipa Musette and Drums.

Edited by Malkmus
Link to comment

Nego, imali su i dream pop i shoegaze tu elektro stranu koje su predstavljene u prvom postu. Tu trpaju sve i svašta od Labradforda i Pan Americana preko M83 do bendova tipa Gliss i Lower Dens. Tako da bi za to sa definicijom išlo malo teže, što se mene tiče.

 

A šta je bilo na početku, nemam pojma. Valjda The Cure i A 100 Years ili tako nešto :unsure:

 

Najstariji čisti shoegaze za koji znam bi bio valjda AR Kane - Sado-Masochism Is a Must

 

 

naravno da je tako, ali kada se prica o dream popu, meni je prva asocijacija 'cocteau twins' slazem se da je neko morao da definise ar kane. na kraju je ta scena dosta isprepletena. npr. meni je 'slowdive' tipican primer dream pop/shoegaze benda. 

 

 

sto se tice elektronike i uplitanja u shoegaze/dream pop vode: ako!!!

 

 

 

edit: ona definicija sa pocetka ovog topica bi mogla jedino da definise ar kane u nekom smislu, buduci da je u istom bendu isprepleteno sve i svasta, ali to je ipak nedovoljno, u smislu za otvaranje jednog, ovakvog topica. neka bude da sam samo subjektivan i da i ja nemam pojma. 

Edited by hoffnung
Link to comment

@hoffnung

A jes, nemaš pojma, a ako neko zna o šugejzu... :D

 

Ne znam ni ja šta su AR Kane bili, skroz čudan bend.

 

 

 

Nego u Curve, Slowdive, Pale Saints i Lush su bile neke od najlepših žena pop muzike tog perioda.

 

Edited by Malkmus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...