Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

10 hours ago, mackenzie said:

Panika u HDZ-u. Jel ono tuđmanovci drže dve izdavačke kuće vezano za udžbenike i nastavna sredstva?

 

BIGZ je Školska knjiga ZG.

Nemački Klett je vlasnik Freske (nekada Ljušićeve) i Novog Logosa. Srđan Verbić je (nakon izlaska iz Vučićeve vlade i prosvetljenja) svedočio o uticaju njihove ambasade na prilično lukrativno tržište udžbenika.

Link to comment
39 minutes ago, Jumanji said:

Mamicu vam lopovsku i hohstaplersku!

https://rs.n1info.com/vesti/udruzenje-izdavaca-besplatnim-udzbenicima-se-kvalitet-obrazovanja-unazadjuje/?fbclid=IwAR1olRPx9Z_qEjAZQxmWfCcq8P_IuyqboN_jSkxzaLxNC_-tklZ9iRqX2zw

Udruženje izdavača: Besplatnim udžbenicima se kvalitet obrazovanja unazađuje

 

 

 

nema ništa ljepše od open source decentralizovanog obrazovanja :heart:

 

a ovi nadam se da će se pojesti od muke 

  • +1 3
Link to comment

Da li je neko video te udzbenike? Uhvatih kritike u jednoj grupi u koje se nisam udubljivala, da su PDF-ovi zapravo skenovi koji nisu laki za upotrebu a koji kada se stampaju ne izlgedaju tako dobro? (Mislim da ljudi nisu bili maliciozni vec se osvrtali na tu komponentu stampe - ali nisam imala vremena da se udubljujem a sada ne nalazim to na FB-u)

Link to comment
On 16.1.2021. at 15:12, Jumanji said:

Mamicu vam lopovsku i hohstaplersku!

https://rs.n1info.com/vesti/udruzenje-izdavaca-besplatnim-udzbenicima-se-kvalitet-obrazovanja-unazadjuje/?fbclid=IwAR1olRPx9Z_qEjAZQxmWfCcq8P_IuyqboN_jSkxzaLxNC_-tklZ9iRqX2zw

Udruženje izdavača: Besplatnim udžbenicima se kvalitet obrazovanja unazađuje

slobodnom informacijom se nishta ne unazadjuje, od postanka majmuna i choveka, pa sve do dana danashnjeg :dry:

 

koji je njihov problem??? danas sam gledala matematiku za 7 razred, neki od tih fensi sharenih izdavacha, ne znam ni koji je olosh, neki na skupom papiru svakako. sad shtampaju matematiku u 2 dela, bila bi suvishe debela za udzbenik u kom bukvalno nema nishta. na uvodnoj strani su 4 deteta, ja sam milica, a ja sam bojan, a ja sam... i vishe do kraja ne mozesh da se probijesh kroz knjigu od slika proklete dece, pola strane se prebrojavaju, grupishu, razmeshtaju, smeju i rade zabavne aktivnosti i ukrashavaju prostor oko 4 reda jednachina. to shto oni zamishljaju da ce se neko zainteresovati za zadatak zato shto milica bojan damjan i lazar razmenjuju jabuke, pa to ako se nije prevazishlo do treceg razreda, stvarno ne moraju da uche nishta. jebena distrakcija na 300 strana :ph34r:

 

i onda zbirka - bigz ili zavod. shto potpuno ima smisla. jer ovi prodaju rogove, svece, bubrege, shtagod hocesh. znachi knjige bilo chijeg drzavnog zavoda za bilo shta je bolje da uvezemo ako nam nashe nije valjalo, manje cemo pogreshiti :dry:

 

 

Edited by gospa buba
  • +1 8
Link to comment
On 18.1.2021. at 1:48, I*m with the pilots said:

Da li je neko video te udzbenike?

 

Svako ko je hteo da klikne ovde i izabere neki udžbenik za III ili VII razred.

https://www.besplatnabiblioteka.com/

 

Nisu nikakvi naknadni skenovi već izvorni PDF-ovi, tj. priprema za štampu izvezvena u PDF u dva kvaliteta.

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

Posluju u 18 zemalja, a 2018, zadnje godine za koju su dostupni podaci na sajtu obrnuli 750 miliona evra.

 

https://www.klett-gruppe.de/en/about-the-klett-group/facts-figures

 

Po konsolidovanom bilansu za 2019. dostupnom na APR-u njihova srpska firma imala je prihode od 1,12 milijardi dinara, što je oko 9,5 miliona evra, tako da ne znam o kakvih 7 miliona evra PDV-a godišnje je reč.

 

klettbilans.png

Edited by vememah
Link to comment

knjige su im loshe. dobre su zavodove i bigzove. ako to neshto ne govori, jedino gospod lichno da nam se obrati putem padajuceg nebeskog tela, u narodu poznatog kao meteor. veliki meteor.

Link to comment
knjige su im loshe. dobre su zavodove i bigzove. ako to neshto ne govori, jedino gospod lichno da nam se obrati putem padajuceg nebeskog tela, u narodu poznatog kao meteor. veliki meteor.
Bigzove su katastrofa, kaze moja gospoja, barem za predmet koji ona predaje. Klet je negde u sredini, a Eduka su najbolji udzbenici, po njoj.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Link to comment
2 hours ago, pacey defender said:

Da li dobro razumem da bez zvanicnog amina Ministarstva prosvete ovo besplatno preuzimanje udzbenika ne bi moglo da prodje?

Pa ko kontroliše šta đak nosi u školskoj torbi, original, kopirani ili odštampani udžbenik?

 

Nastavnik tog predmeta. 

 

Ako škola kaže "Ove godine koristimo udžbenike Zavoda", đa možeš da ih kupiš u radnji, đa da odštampaš. Ministarstvo ih je odobrilo, tako su oni svoj amin dali na šta je trebalo.

 

Link to comment
4 hours ago, Tihajeza said:

Pa ko kontroliše šta đak nosi u školskoj torbi, original, kopirani ili odštampani udžbenik?

 

Nastavnik tog predmeta. 

 

Ako škola kaže "Ove godine koristimo udžbenike Zavoda", đa možeš da ih kupiš u radnji, đa da odštampaš. Ministarstvo ih je odobrilo, tako su oni svoj amin dali na šta je trebalo.

 

Aha, pogrešno sam razumeo ono "odobrilo ih je Ministarstvo" - na prvu loptu sam razumeo da je Ministarstvo odobrilo ovaj potez Zavoda.

 

Ovde se Zavod za udžbenike odriče profita, je li tako? Oni su jedan od izdavača, konkurišu drugima. I sad su suštinski rekli, ne treba nama zarada od prodaje štampanih udžbenika, evo skinite pdf pa odštampajte. Ili grešim?

Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...