Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

E ako je nekom vizija ostavštine to da se sa sistema 1-5 pređe na 1-7, tog treba odmah hospitalizovati

 

Kakvo gubljenje vremena

heksadecimalni je keva, al nema takve pameti kodnas s_w.gif

 

jednog dana cemo sve ovo da pravimo ne od temelja, nego od rupe za temelj, od dositeja i vuka. deco moja.

 

sent from bubamoto

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

(odnosi se na Australiju)... i na akademsku seču koja je upravo u toku - spominje se gubitak 30.000 radnih mesta... enivej, kako to izgleda kada se postavi neželjeno pitanje na orijentacionoj zoom sesiji na 1 od unezveriteta...

 

 

 

Link to comment
11 hours ago, Indy said:

(odnosi se na Australiju)... i na akademsku seču koja je upravo u toku - spominje se gubitak 30.000 radnih mesta... enivej, kako to izgleda kada se postavi neželjeno pitanje na orijentacionoj zoom sesiji na 1 od unezveriteta...

 

 

Koji bezobrazluk i ujedno antireklama za instituciju. A nije samo kvaliteta nastave, vec i ostatak onoga sto je razlog sto se tolike skolarine placaju: networking, van nastavni sadrzaji, drustveni zivot. Sad nicega od toga nema, "nastava" je online, a cijena ista.

 

Ova COVID kriza oguljuje koliki je to postao reket u SAD.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
Koji bezobrazluk i ujedno antireklama za instituciju. A nije samo kvaliteta nastave, vec i ostatak onoga sto je razlog sto se tolike skolarine placaju: networking, van nastavni sadrzaji, drustveni zivot. Sad nicega od toga nema, "nastava" je online, a cijena ista.
 
Ova COVID kriza oguljuje koliki je to postao reket u SAD.

Što ne bi bilo networkinga online?

Mislim da su glavne vrednosti dobrog univerziteta vrhunski profesori, vrhunski studenti i networking. Razni drugi resursi poput biblioteka i laboratorija mislim da su sve manje isključivi samo za najbolje univerzitete.

Pošto sve te tri glavne stvari dobijaš i online, onda ima smisla da plaćaš istu cenu.

Jedino, šta su stvari koje ulaze u cenu školarine a kojih neće biti kad se prebace onlajn? Da, ako su pootpuštali gomilu ljudi i ako su time smanjili troškove.
Link to comment
  • 1 month later...

(N1) Rektorka: Preispitati ulogu Bogoslovskog fakulteta na BU u sekularnoj državi

Quote

Popović je navela i da je sazrelo vreme da se, uz svo razumevanje da Bogoslovski fakulet deluje po akademskim i crkvenim propisima, razmisli o njegovoj ulozi na državnom univerzitetu u sekularnoj državi.

"Ako Sinod želi da promeni položaj i ulogu Bogoslovskog fakulteta, može da se otvori rasprava o tome, koja bi uključila sve relevantne činioce u državi", dodala je ona o uplivu Srpske pravoslavne crkve na fakultet.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kontam da je tako bilo i ranije al da pomenem da za stipendiju u srednjoj školi pored brda papirologije i svedoka :lol: treba i plata roditelja u iznosu od 0 (slovima: nula) dinara.

 

Link to comment
IMG-5097e5899cede616de5ce429054b1236-V-864x1536.jpg
Ajooj sta je fjordova naprasno u "Svedskoj", sta je gluposti majko moja, ovo nije ovako bilo ranije. dry.png Ludilo od nepismenih i nesposobnih. Nema ko ni da odradi selekciju medju tim nesrecnim izdavacima, ne znaju, ali bitno da se ugrade.
Svi pismeni i normalni ce otici odavde :(
  • +1 1
Link to comment

:blink: Осим писца који сија незнањем (ко је аутор?!) то је ваљда прошло и неку рецензију. Ко су рецензенти?

Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

Ajooj sta je fjordova naprasno u "Svedskoj", sta je gluposti majko moja, ovo nije ovako bilo ranije. dry.png Ludilo od nepismenih i nesposobnih. Nema ko ni da odradi selekciju medju tim nesrecnim izdavacima, ne znaju, ali bitno da se ugrade.
Svi pismeni i normalni ce otici odavde :(

 

Mislim da je selekcija vrlo pazljivo odradjena, samo nisam siguran da li je pismenost bila kriterijum...

  • +1 2
Link to comment
38 minutes ago, gospa buba said:

recenzenti koshtaјu
 

Сигурно, нормално. Али, зар нису обавезни? Не верујем да је цена уџбеника проблем. 

 

Мислим, ја имам примедбе код свих ових открића колосалног безобразлука или глупости, или оба: увек има име и презиме одговорне особе, и у множини, али се ретко кад до никад не помиње. А требало би.

  • +1 1
Link to comment
 
Mislim da je selekcija vrlo pazljivo odradjena, samo nisam siguran da li je pismenost bila kriterijum...
Pismenost u slucaju izdavaca?
Ne, mislim na ove koji ih biraju i "kontrolisu", opste poznato da su nepismeni do koske, slusamo ih svakodnevno, sa najvisih mesta. A oni koji su nepismeni, nemaju ni neko obrazovanje tako Svedska-Norveska who cares, sve je to tu.
Ostavljam mogucnost da je izdavac napravio gresku, ali ocigleeno da ne proveravaju i ne kontrolisu sebe, ovo je jedna u nizu poslednjih godina, no kako ovde sve prolazi... malo buke i idemo dalje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...