Jump to content
IGNORED

Obrazovanje 21. veka - reforma ili propast


bigvlada

Recommended Posts

jezivo koliko on, a ni oni oko njega nemaju veze sa obrazovanjem. Koliko nemaju pojma o diskusijama koje se vode u razvijenim zemljama, koliko nemaju pojma o tome šta ozbiljna akademska zajednica kaže, šta kažu ozbiljne asocijacije nastavnika....

 

Bukvalno majmun u tenku koji je u najboljem slučaju pročitao neki skraćen i sažvakan izveštaj iz OECD, ili verovatnije sažvakanu i skraćenu verziju sažvakanog i skraćenog izveštaja iz OECD.

unicef se chita ta rech. on samo sprovodi agendu. bez chitanja.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

ovaj i dalje budali

Quote

Ministar prosvete Srbije Mladen Šarčević ponovio je danas da će jedan od prioriteta sledeće godine biti obavezan obuhvat dece od tri do šest godina predškolskim obrazovanjem. On je rekao da se za to već koristi 50 miliona evra kredita Svetske banke i da se na tome radi s lokalnim samoupravama i fondacijama.

 

Link to comment

obavezno je 6 meseci predshkolskog, 5 dana u nedelji po 4 sata. ko je u vrticu, radi u vrticu, ko nije ide u osnovnu shkolu po izboru. sluzi da se deca socijalno ispeglaju (kolko moze), naviknu na shtogod reda i discipline, crtaju slova i stvari vezane za slova, ali da ih niposhto ne nauche, da se ne bi greshkom opismenila, jer je to posao osnovne shkole da opismeni decu. nije neinteresantno, klincima je lepo, imaju i malo fizichkog. nije samo po sebi losha stvar, ali ne znam da li daje rezultate koji su zamishljeni.

Link to comment

Ne znam da li ih je ikada javno pominjao, valjda bi mogao da izgovori, makar posle vežbanja pred ogledalom.:D

 

Samo mi je teško da zamislim Šarčevića koji osmišljava takav projekat, piše, predaje, žicka pare i dobija (naravno da bi to radio neko drugi, nebitno). A @gospa buba je ovakve stvari objašnjavala Unicefom, pa me zanima. Zanima me i kako planiraju to da organizuju, pošto bi trebalo da izgrade još 200 vrtića.:s_d:

@namenski

Edited by ragasto
Link to comment
8 minutes ago, ragasto said:

Ne znam da li ih je ikada javno pominjao, valjda bi mogao da izgovori, makar posle vežbanja pred ogledalom.:D

 

Samo mi je teško da zamislim Šarčevića koji osmišljava takav projekat, piše, predaje, žicka pare i dobija (naravno da bi to radio neko drugi, nebitno). A @gospa buba je ovakve stvari objašnjavala Unicefom, pa me zanima. Zanima me i kako planiraju to da organizuju, pošto bi trebalo da izgrade još 200 vrtića.:s_d:

@namenski

sve shto se deshava u nashem obrazovanju se objashnjava unicefom, vrtici, osnovne shkole, inkluzija, shkola bez nasilja, junejmit. u ministarstvu prosvete sedi izvestan broj osoba koje nisu na platnom spisku ministarstva, nego unicefa. to nije tajna. bar meni nije, ali ja sam (recimo) na 1 izvestan nachin bliska tom sistemu, pa znam.

 

puno toga jeste smisleno, ali koshta. onda se ne deshava uopshte, ili se deshava potpuno skaredno, kao npr shkola bez nasilja, koja je bukvalno rasadnik nasilnika.

 

 

edip. 200 vrtica treba izgraditi i bez toga, ali se to nece desiti. intervencije u sistemu, kao da se to desilo, one ce se odigrati bez obzira. to chega se zajebavaju kod nas, nigde u svetu ne postoji na terenu u tom obliku, postoji na nivou literature. vec sam rekla, mi smo samoodrzivi zivi eksperiment, koji je u prednosti nad nekom recimo nigerijom u tome shto je u stanju da za godinu dana sam izbaci validnu statistiku, jer su uchesnici sticajem okolnosti kvalifikovani. tito streljao ko nije :hihi:

 

i to sve sa minimalnim ulaganjem. tj bez ulaganja.

Edited by gospa buba
Link to comment
2 minutes ago, villiem said:

Da isto, al sta je to skola bez nasilja, to zivi?

zivi tako shto tetoshi nasilnika i mrcvari zrtvu, da se bez iznenadjenja pripremi za zivot prepun nasilja.

 

prvo shto smo uradili u 1 nashem sluchaju jeste da smo zabranili detetu da razgovara sa direktorom, psihologom i pedagogom bez prisustva roditelja :isuse:

Edited by gospa buba
Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

zivi tako shto tetoshi nasilnika i mrcvari zrtvu, da se bez iznenadjenja pripremi za zivot prepun nasilja.

 

prvo shto smo uradili u 1 nashem sluchaju jeste da smo zabranili detetu da razgovara sa direktorom, psihologom i pedagogom bez prisustva roditelja :isuse:

 

Aha, znaci razvlacimo pojam nasilnika, ako ga dovoljno rastegnemo nije ga ni bilo

Link to comment
4 minutes ago, villiem said:

 

Aha, znaci razvlacimo pojam nasilnika, ako ga dovoljno rastegnemo nije ga ni bilo

koncentrishemo se na zrtvu.

 

nasilnik obichno ima slichne roditelje, ili biju ili su preduzetnici ili oba.

 

da se razumemo, u shkolama postoji jasno definisana i razradjena procedura o tome kako se rukuje nasiljem, u nekoliko nivoa i ako se radi kako treba, uopshte nije zezanje i zna se vrlo precizno ko treba da najebe na kraju. ali svaka tachka nasheg sistema u koju se stigne bukvalno vrishti -  nemoj to da radish nemoj to da radish.

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...