Jump to content
IGNORED

The Revenant (2015)


Hella

Recommended Posts

  • Replies 270
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Musky

    30

  • ToniAdams

    22

  • kobni zelaya

    17

  • rezwalker

    17

Top Posters In This Topic

Posted Images

fenomenalan film, ne zajebavajte. naravno, ima momenata o kojima moze da se prica ali ovakve stvari se ne snimaju svaki dan (sem za national geographic, haha). meni je taj kontrapunkt izmedju hiperrealizma prirode i iracionalnosti price nesto o cemu razmisljam sve vreme. zapravo mi se u filmu najvise svidja taj "strukturni" rad, spustanje price i scenarija kao takvog nekoliko mesta nize u hijerarhiji znacaja. to je ovo na sta kobni pizdi, da "likovi nemaju razvoj" sto je valjda prva stvar kojoj te uce na studijama dramaturgije. to je tacno - a i ocigledan je raskorak u spoljnoj i unutrasnjoj dinamici filma. ali gde pise da moraju da imaju? inaritu pokazuje da dinamika filma moze da se trazi i na drugim mestima.

 

ne bih ga gledao ponovo jer svejedno predug za ovu kolicinu radnje i akcije ali eto malo u odbranu.

Edited by yolo
Link to comment

 to je tacno - a i ocigledan je raskorak u spoljnoj i unutrasnjoj dinamici filma. ali gde pise da moraju da imaju? inaritu pokazuje da dinamika filma moze da se trazi i na drugim mestima.

 

 

fino zvuči, ako je to bilo sa predumišljajem, a ne usled isplivavanja efektivnijih segmenata filma tokom editinga.

ne bi ga ni ja po drugi put, ali uvodnu scenu borbe odgledao sam 5-6 puta...najbolje radi ujutru...od sobajle :ziga:

Link to comment

fenomenalan film, ne zajebavajte. naravno, ima momenata o kojima moze da se prica ali ovakve stvari se ne snimaju svaki dan (sem za national geographic, haha). meni je taj kontrapunkt izmedju hiperrealizma prirode i iracionalnosti price nesto o cemu razmisljam sve vreme. zapravo mi se u filmu najvise svidja taj "strukturni" rad, spustanje price i scenarija kao takvog nekoliko mesta nize u hijerarhiji znacaja. to je ovo na sta kobni pizdi, da "likovi nemaju razvoj" sto je valjda prva stvar kojoj te uce na studijama dramaturgije. to je tacno - a i ocigledan je raskorak u spoljnoj i unutrasnjoj dinamici filma. ali gde pise da moraju da imaju?

 

Ne piše nigde, naravno, nego je to nešto što sam očekivao od Inaritua posle Birdmana, a i drugih njegovih filmova, uostalom.

Inače, ti, kao i većina ljudi suprostavljaš fizičku akciju i razvoj likova, ali to uopšte tako ne mora da bude. Postoji mnogo filmova koji imaju i jedno i drugo, nije to ništa neobično.

Link to comment

Ma jok, znam sta ciljas, nije to. Ja samo ponekad volim da oponiram scenaristickoj percepciji filmova. Ovde je stvarno zbunjujuce to bezanje iz dramaturgije u kameru, to je redje nego bezanje u montazu. Mislim, ja bih uvek mnogo vise voleo da je ovaj predlozak rezirao Walter Hill ali eto, niko me nije pitao.

Link to comment

Mene film ostavio na emotivnoj lestvici nize, nakon gledanja. Emotivno hladan, scenski briljantan. Mozda je takva ideja, ali mene nije dotakao. DiCaprio verovatno capava Oskara, konkurencija nikakva ni za njega (sreca te Day-Lewis nista nije snimao prosle godine) jos manje za film.

Ne bih ga gledao ponovo ni za brdo karamela. 

Link to comment

Nisam nikakav stručnjak za film i stvari koje ga okružuju, ali depresivnije ostvarenje skoro nisam pogledao.Svaka čast za scenu ali atmosfera je bljak...ne da ga neću ponovo gledati već ću nastojati da ga što pre zaboravim.

Link to comment

Revenant mi se svideo vise nego sto sam ocekivao. Nije bez mana-traje bar pola sata previse, Ber Grils scene, malo patetike u onim arthouse prorockim snovima... ali kad se na kraju sve oduzme i sabere, funkcionise to nekako sasvim kako treba, jer radnja ipak nije dosadna, fotografija i muzika su zaista fantasticno uklopljeni, atmosfera, Tom Hardi je odlican kao negativac, Di Kaprio mislim da nema 10 recenica za ceo film - sto je zapravo dobro :lolol:

Link to comment

Upravo odgledali film. Meni prsti od stereotipa i stripovske price. Ipak taj spor ritam uz prirodu... ne znam, lepo je legao iako je podugacak. Vidi se da se igralo na atmosferu filma (you killed my boy!!!) a manje na neki zestoki zaplet. Lepo je legao, odlicna gluma dva glavna lika itd... dovoljno za jaku prelaznu ocenu al nikakvo remek delo.

Link to comment

Bilo bi lepo da Joy dobije Oskara, ali nije nominovan tako da mi nije jasno što pominješ dva filma koji uopšte nisu u konkurenciji za najbolji film i najbolju režiju...

U konkurenciji za bilo šta ne treba da dobiju bilo šta (posebno ne Carol).

Link to comment

yup (vadis iz naftalina :) )

 

 

....ju! sad pogledah koje godiste je film....glp... moje godiste :isuse: ... ja=naftalin...auh al sam stara :cry: )

Edited by mustang
Link to comment

U konkurenciji za bilo šta ne treba da dobiju bilo šta (posebno ne Carol).

 

Nisam još gledao Carol, ali me debelo razočaravaš što se ovako ophodiš prema nominovanom Edwardu Lachmanu...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...