Jump to content
IGNORED

SpaceX


Prokleto Djubre

Recommended Posts

7 minutes ago, urkozamanje said:

Znaci ili si tesla ili si pacer. Nema izmedju? 

U slucaju Muskova - bojim se da nema, ili ce tek da se trazi nacin.

Lik se jednostavno sudario sa problemom prelaska sa preduzetnistva u virtuelnoj sferitm, na pokusaje preduzetnistva u sferi hardvera, viljuskastih kljuceva i ostalog pucvala...

To nisu iste stvari, uspesi i tehnoloski proboji se ne postizu preko noci kao u softveraju, obaska sto mislim da su mu tehnoloske vizije poprilicno problematicne i da igra na popularnost u oblastima u koje se veliki igraci jos nisu ukljucili.

Kada se ukljuce, a to je samo pitanje vremena, on puca jer je jednostavno - sitna riba.

Obaska sto on sam, kada je hardver u pitanju nije neka sarza, nista vise od dobrog organizatora: proslo je vreme usamljenih jahaca genija koji ce da se pojave iz podruma i donesu svetu resenje iz oblasti pucvala.

Ono sto je moglo, a sve manje moze i u googlovanju - kod pucvala ne moze.

Edited by namenski
Link to comment

A dobro sad, ovo je vec potpuno druga tema. Kod tesle se sjebao kod gomile stvari (robitika prvo), ja sam bio iznenadjen sta su sve na kraju "manuelno" radili. Ali ide to polako.. ono sto je def uradio je da je, ako ne sam stvorio a ono ozbiljno pogurao iubrzao stvaranje jednog citavog trzista. Cuj kad se ukljuce, pa evo krece ludnica sa baterijama, nicu i planiraju se fabrike tamo vamo.. evropski automotive (za azijski da ne pricam) je ozbiljno aktivan na tom polju, hoces automobile, hoces kamione.. itd. A nije bas da su drage volje, jer je high risk/low margin industrija (nije bas da guraju, vise su nekako pulled ;) ) A opet, skoro pa mozes da kazes da je to to, its happening, elektricni automobili su tu, iza coska. Jbg, da nije tesle koja je tu pocela da ljulja brod ne bi to jos.. 

 

 

A i ta analogija sa softverskim startapima nekako implicira brze pare i prekonocni uspeh (sto je, usput, zabluda, ali ok), a on covek bas ne izgleda i ne dela kao da mu je to primarni motiv. Uporan je kao vo. Sad sto mavericks nisu obicno razumni ljudi, to je nesto drugo. 

 

 

Sto bi rekao jedan bivsi mu kolega, da kojim slucajem moram od plate da izdrzavam porodicu nikad ne bih vise za elona radio. Ali ovako, ako imam malo prostora i da se zajebem.. kad god hoces. Na jedan. 

 

 

 

 

Mjslim vidi, meni se stvarno jebe za Elona, i naravno da covek nije nikakav genije (pogotovo ne jebeni Tesla, ta vremena su prosla) ali sa druge strane odbijati coveka da nazoves inzenjerom je vec malo budalasto. 

 

 

 

 

 

 

@pucval

E da, i kako je na kraju, nikako da vas povatam, jel pucval ili pucvala? Cuo sam i jedno i drugo i trece.
 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...