Jump to content
IGNORED

Serije, a da nisu americke, turske, spanske...


namenski

Recommended Posts

Nisam gledao, ali mislim da bi mogla biti interesantna ova serija.

Deutschland 83

 

 

 

edit: Prc, malo požurio, koprodukcija sa Amerikancima. Neka ostane post ipak.

može da bude dobro ocene na IMDBu su između 8 i 9. razmotriću mogućnost narudžbe. zahvaljujem.

Link to comment
  • 4 months later...
  • 4 months later...

 

Dobar, u svakom slucaju bolji od americkih Harison Ford/Tom Clancy tehnosapunica.

Iz vremena raspada CCCP, scene razdvajanja ruskog i ukrajinskog, obaska scene u kojima mornaricki oficiri vade krompir i torbare po selima...

Link to comment

Preporucite mi neke dobre nemacke serije, moze komedija, moze sve.

 

Ako ti nije potreban prevod:

 

 

Familie Braun

 

Miniserija od 8 epizoda, svaka traje 5-6 minuta, simpa ~naci-satira. Pre nekoliko meseci se mogla gledati na ZDF sajtu (spakovane sve epizode u jedan video takodje)  a moze i na YT koliko vidim sada:

 

 

 

Ako volis skeceve, Knallerfrauen Martine Hil umeju biti dobri. Ima YT kanal (koliko mi se cini samo sa insertima) ali znam da moze da se nadje negde i upakovana cela sezona.

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Trenutno se na ARTE-u daje nova nemacka serija koja je imala premijeru sad na festivalu Berlinale, "Bad Banks". U pitanju je bankarski triler, glavnog lika tumaci Paula Beer a reziju potpisuje Kristijan Svohov. Pogledali smo samo prvu epizodu od sest, dovoljno je zanimljivo da cemo probati i ostale. Dostupna je do 7. marta pa pozurite:

https://www.arte.tv/de/videos/RC-015129/bad-banks/

 

Vidim da se moze gledati i u ZDF medijateci, ali mislim da je sadrzaj ARTE-a dostupan u vise komsijskih EU zemalja, a u Francuskoj uvek. A neko sigurno zna i kako da imitira IP i tako to...

Link to comment

ARTE? Buhahaha. Pogledao sam njihovu seriju "Paris". Koje je to pc loony left djubre. Sve je crno i mracno samo su pozitivni likovi: transvestit :blush:,  predsednica sindikata Gsp-a :lol: i crnkinja obolela od raka :4_joy:.

ARTE:ziga:

Link to comment
  • 8 months later...
On 27.1.2016. at 23:19, Malkmus said:

Nisam gledao, ali mislim da bi mogla biti interesantna ova serija.

Deutschland 83

 

 

 

edit: Prc, malo požurio, koprodukcija sa Amerikancima. Neka ostane post ipak.

Ovo je bilo dobro. 

Pre izvesnog vremena je krenula druga sezona pod imenom Deutschland 86. Po prvoj epizodi bih rekao da je osetno slabija prve sezone.

Radnja se odvija u Južnoafričkoj Republici. Dakle, politički triler, Štazi, osamdesete... pa koga interesuje, može da nađe.

https://www.imdb.com/title/tt6148324/

Link to comment
  • 1 year later...

Poterala orla zla godina, i serije pocele da se gledaju... :fantom:

Ipak, iznenadjujuce dobre krimi serije sa tematikom iz pokojnog CCCP, savrseno napravljene...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
kanadska kardinal na sbb video klubu. 3 sezone, 3 mračne krimi priče. dopali su mi se likovi glava serije i njegova asistentkinja.
 
sada videh, snimljena i 4 sezona.
Ja sam imao predrasudu[emoji769] pogotovo s obzirom na glavnog glumca koga pamtim samo po nekim sporednim/prođikrozkadar ulogama.
Ali uopšte nije bilo loše...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Poterala orla zla godina, i serije pocele da se gledaju... :fantom:

Ipak, iznenadjujuce dobre krimi serije sa tematikom iz pokojnog CCCP, savrseno napravljene...

 

Da li su prevodi dobri? Pretpostavljam da nisu profesionalni vec od nekih zaljubljenika u ruski film?

Link to comment
4 minutes ago, I*m with the pilots said:

Da li su prevodi dobri? Pretpostavljam da nisu profesionalni vec od nekih zaljubljenika u ruski film?

Iznenadjujuce dobri.

I, sto bi se reklo, radjeni sa razumevanjem...:)

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Iznenadjujuce dobri.

I, sto bi se reklo, radjeni sa razumevanjem...:)

Super. Samo da se nadje vreme, uzeleh se malo slusanja ruskog. :)

 

Dobila sam preporuku i za seriju "Pozdrav, draga", mozda da probas i tu. Jednu od glavnih uloga ima K. Lavronenko. Imam je negde, mogu da ti posaljem ako zelis.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...