Jump to content
IGNORED

Serije, a da nisu americke, turske, spanske...


namenski

Recommended Posts

Значи вреди овај Апостол?

Вреди, апсолутно и без остатка, као што рекох првокласна шпијунска серија, без уобичајеног американског моралисања и пренемагања, одлично снимљена, одлични глумци обашка.

 

Специјално за Аврама, поприлично контраверзна екранизација Беле гарде Булгакова, снимљена 2012, вредна да се погледа:

 

Edited by namenski
Link to comment

Jos jedna ruska serija, kriminalisticka, sa temom Odesa 1946, snimljena prvoklasno, sa neverovatnom scenografijom, pomalo u babeljevskom maniru i sto se tice obrade teme i toniranja.

Odesko podzemlje, Zukov koji po kazni dolazi za nekog vec tamo komandanta vojnog okruga i biva odzeparen, obaska sto i neprijatelji sovjetske vlasti svih boja dobijaju ljudsko lice.

Preporuka iz sve snage.

 

https://www.youtube.com/watch?v=u-m5VVLaOZE

Link to comment

Nisam gledao, ali mislim da bi mogla biti interesantna ova serija.

Deutschland 83

 

Deutschland 83 is an eight-episode German television series starring Jonas Nay as a 24-year-old native of East Germany who in 1983 is sent to the West as an undercover spy for the Stasi.

 

 

 

edit: Prc, malo požurio, koprodukcija sa Amerikancima. Neka ostane post ipak.

Edited by Malkmus
Link to comment

Вреди, апсолутно и без остатка, као што рекох првокласна шпијунска серија, без уобичајеног американског моралисања и пренемагања, одлично снимљена, одлични глумци обашка.

 

Специјално за Аврама, поприлично контраверзна екранизација Беле гарде Булгакова, снимљена 2012, вредна да се погледа:

 

Апостол је одличан. Јеси гледао оно Пропаст Империје или како се већ зове?

Link to comment

Nisam gledao, ja sam ti povremeni gledac, serija narocito, poslednjih mesec dana pogledao, raspust, praznici, taj rad, a i pun mi kufer stancovanih serija u kojima je sve PC i u kojima pljackasi banke vezuju pojaseve kad izjure iz opljackane banke i upustaju se u trku na zivot i smrt sa policijom...

Pogledacu u svakom slucaju: zakacih da su ekranizovali i Majstora i Margaritu, ima na YouTube.

 

Pogledah ovih dana i:

 

 

Zmurke, prevedeno kao Ruski rulet, otprilike ruska verzija Tarantina, nista narocito ali vredi pogledati, prica o pocecima ruske tranzicije.

Inace, Makovecki je glumac svetske klase, zbog njega sam i obratio paznju na film.

Link to comment

odgledao e01, nenaviknut sam na sve što sam video. gluma koja je drugačija(loše epizode), montaža koja je van ritma uobičajnog za serijski program, siromašan kostim i scenografiju, kopija na yt je skrndava pa ne bih o slici. na jednu stranu nedostaci kojima obiluje, a na drugoj strani je priča sa potencijalom.

sve u svemu, daću joj šansu

Link to comment

odgledao e01, nenaviknut sam na sve što sam video. gluma koja je drugačija(loše epizode), montaža koja je van ritma uobičajnog za serijski program, siromašan kostim i scenografiju, kopija na yt je skrndava pa ne bih o slici. na jednu stranu nedostaci kojima obiluje, a na drugoj strani je priča sa potencijalom.

sve u svemu, daću joj šansu

Nisam strucan, serije/filmove gledam da bih se zabavio, ubio vreme, ali posto vidim da imas шац  :) , a forumski film/tv eksperti ne postizavaju, aj kad stignes, tek da pokusam da vidim o cemu se radi:

- siromasni scenografija i kostim: mene je, kad sam naleteo, 'kupila' upravo savrsena scenografija/kostim - Likvidacija, gde se radnja desava u posleratnoj Odesi je jos bolji primer - jer je ubodena i to izuzetno verno i korektno sovjetska ratna scenografija i kostimi, sa sve atmosferom. 

- gluma: par glumaca su vrhunski, mislim da si u pravu kad kazes da je 'drugacija': mi jednostavno nismo navikli na intonacije, infleksije, jezik u krajnjem slucaju, osim ako se ne radi o engleskom. To jos i mogu da razumem, ali mislim da ne treba biti previse kritican, ono jeste da nepoznavanje jezika moze da bude problem, bas kao i nasa navika da - dresirani kakvi jesmo - ocekujemo odgovarajuce dijaloge/reakcije na odgovarajucim mestima.

Kopija na YT je - kopija na YT, sta je tu je.

A sto se same radnje tice, ja em nikad nisam nesto posebno voleo da gledam ratne filmove, em sam preovladjujuce americke naravno, prestao da gledam posle par patriotizovanih postvijetnamskih bljuvotina, sa sve umesenom politickom korektnoscu, patriotizmima, prenemaganjima, itd, itd...

Ovde je radnja da je tako nazoven 'tvrda', nema previse - ako uopste ima - moralisanja sto je, doduse, lako jer se radi o odnosu crno-belo, Nemci/fasisti/pomagaci - dobri momci.

Svashtabezneshto je u pravu kad kritikuje pomalo holivudski kraj koji jeste malo previse u koloru.

Sve u svemu, dobra ratno-spijunska serija, nimalo dzemsbondovska, sumorna bas koliko treba, bez kaskaderskih akrobacija i ostalih gluposti.

Link to comment

Nisam gledao, ja sam ti povremeni gledac, serija narocito, poslednjih mesec dana pogledao, raspust, praznici, taj rad, a i pun mi kufer stancovanih serija u kojima je sve PC i u kojima pljackasi banke vezuju pojaseve kad izjure iz opljackane banke i upustaju se u trku na zivot i smrt sa policijom...

Pogledacu u svakom slucaju: zakacih da su ekranizovali i Majstora i Margaritu, ima na YouTube.

 

 

Тренутно је нема са српским титловима. Одлична је.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...