Jump to content
IGNORED

Serije, a da nisu americke, turske, spanske...


namenski

Recommended Posts

Ruska serija, 2012, Сын отца народов, Sin oca naroda, ja jutube sa srpskim prevodom, o Vasiliju Staljinu, sinu onog Staljina...

 

 

 

Pomalo novoruski pogled na istoriju, u svakom slucaju korektnije od raznih Medvedeva, Montefiorea i ostalih kremljologa.

Obaska sto je snimljena prvoklasno u svakom pogledu, od glumaca, preko kostima i scenografije.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Sa titlovima i ovako ili onako, snalazim se i bez njih, a topik sam otvorio da skrenem paznju na to da ima sta da se vidi, ovi sto se bolje razumeju u filmovanje bi imali sta da kazu: serije, a bogami i filmovi su uradjeni zanatski besprekorno, obaska sto predstavljaju - u odnosu na stereotipe koji se vuku iz vremena sovjetske kinematografije i ovdasnjeg odnosa prema njoj - zaista novinu vrednu pogledavanja.

Naravno, oprezno: itekako ima novokomponovanog rusovanja sa sve novootkrivenim pravoslavljem, ali boze moj, таква су времена.

S tim u vezi oprezno kad je u pitanju Штрафбат, inace odlicna serija: pravoslavni pop koji se pridruzije kaznenom bataljonu, pojava Bogorodice na kraju...

Serija k'o serija, sto se tematike kaznenih bataljona tice ni prineti jednom ostvarenju na istu temu, filmu iz gorbacovljevske ere Гу-га.

Ja inace serije ne gledam, svaka cast ljudima koji to rade onako bas ozbiljno, vidim i ovde na forumu: meni dosadno i zametno, obaska sto posle Seksa i grada, poslednje serije koju su me naterali da pogledam, nemam vise stomak za serije koje sve od reda lice jedna na drugu.

Izuzimam South Park, ali to me ionako klinci naterali  :D

 

 

Edit: evo sada me Glavna i Odgovorna obavestila da na YouTube postoji kanal sa engleskim titlovima ruskih serija i filmova, mislim koga zanima i kome resava jezicki problem.

Edited by namenski
Link to comment

Ruska serija, 2012, Сын отца народов, Sin oca naroda, ja jutube sa srpskim prevodom, o Vasiliju Staljinu, sinu onog Staljina...

 

 

 

Pomalo novoruski pogled na istoriju, u svakom slucaju korektnije od raznih Medvedeva, Montefiorea i ostalih kremljologa.

Obaska sto je snimljena prvoklasno u svakom pogledu, od glumaca, preko kostima i scenografije.

Си сигуран да је серија руска?

Link to comment

Си сигуран да је серија руска?

Jok, seriju je snimila 1 nepoznata NVO i samizdatski je emitovala diljem Rusije, finansirali su je ilegalni komunisti i katolicka crkva u okviru projekata 'Ziv je Staljin, umro nije' i 'Istina o Josifu Visarionovicu'  :fantom:

Zezanje na stranu, naravno da je ruska, odakle ti uopste pomisao da nije?

 

Jos 1 ruska, 2008. Апостол, sa sve srpskim titlom, bas kao i prethodna.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pAkDVUKRLgU

 

Iznenadjujuce otvoren i korektan odnos prema istorijitm, sa sve NKVD-ejcima cija je najbliza rodbina po logorima, obaska sto je insistiranje na scenografiji i kostimima neverovatno sa sve savremenim recnikom.

Posle dugo vremena, odgledao 1 TV seriju do kraja: BBC ce definitivno morati da se potrudi da sacuva 1. mesto, svojevremena ekranizacija Le Karea sa Alek Ginisom moze da se pokrije i cuti...

Vrh takozvanih spijunsko krimi serija, ostra, bez PC titranja, bez zaziranja izgibije publici simpaticnih likova...

Sto bi se na forumu reklo: apsolutna preporuka.

Link to comment

 

Zezanje na stranu, naravno da je ruska, odakle ti uopste pomisao da nije?

 

Posle dugo vremena, odgledao 1 TV seriju do kraja: BBC ce definitivno morati da se potrudi da sacuva 1. mesto, svojevremena ekranizacija Le Karea sa Alek Ginisom moze da se pokrije i cuti...

Vrh takozvanih spijunsko krimi serija, ostra, bez PC titranja, bez zaziranja izgibije publici simpaticnih likova...

Sto bi se na forumu reklo: apsolutna preporuka.

Ма учинило ми се да има неки студио из Украјине на шпици. Било ме зачудило. Иначе одлична серија. 

Значи вреди овај Апостол?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...