Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

Budjo, ako si upoznat, kakve su mogućnosti za nekoga iz prirodnih nauka (biologija, ekologija, biohemija) u Ekvadoru? Koliko znanja španskog je tebi bilo potrebno kada si dolazio? 

 

A zašto mora da se zna šta je prvi i pravi posao? Posebno u današnje vreme, kad se normalno očekuje da će svako promeniti nekoliko karijera u toku radnog veka i kada vlada (i masovno se promoviše) "fleksibilnost" rada.

Ništa to nije "normalno". Osim ako se okvir normalnog ne definiše kao ono što odgovara svemoćnom™ kapitalu.

Edited by miki.bg
Link to comment

mislim, ok, razumem to o kapitalu, ali nije ipak samo to u pitanju. jednostavno, stvari se menjaju brze nego ikad, citave grane industrije izumiru a nove se radjaju u periodu od 5-6 godina. i to ce tako biti i ubuduce, ne verujem da ce se ikad vise vratiti vreme sigurnog radnog mesta i sigurnog zanimanja.

Edited by aram
Link to comment

Miki, normalno znaci uobicajeno

EDIT Stavise, toliko se uobicajilo da kad o tome pricam ljudima ovde, svi me gledaju belo u fazonu, "i?" Bio je negde dobar tekst o tome kako je neoliberalizam pobedio svojom snagom masovne zavodljivosti i zasto je revolucija nemoguca (ako se okolnosti pod kojima zivimo drasticno ne izmene). Mozda iskopam link... evo ga:https://axonometrica.wordpress.com/2015/11/16/food-for-thought-why-revolution-is-no-longer-possible-by-byung-chul-han/

Edited by Indy
Link to comment

mislim, ok, razumem to o kapitalu, ali nije ipak samo to u pitanju. jednostavno, stvari se menjaju brze nego ikad, citave grane industrije izumiru a nove se radjaju u periodu od 5-6 godina. i to ce tako biti i ubuduce, ne verujem da ce se ikad vise vratiti vreme sigurnog radnog mesta i sigurnog zanimanja.

 

Ima struka koje su po prirodi stvari takve da je u principu sigurno zanimanje, neko je pomenuo neku specijalizaciju u medicini itd, ali naravno onako en general, znacajan deo zanimanja nestaje, transformise se znacajno i sl.

Link to comment

Užasan posao, jebeš te pare a i nisu neke pare. Odvojeni od prodice, tretiraju ih kao stoku...

kako cudno pises rec kapitalizam....

a nisam ja predlozio kamiondzisanje, samo sam se nadovezao....mislim da plata nije ispod soma, ne verujem da postoji u srbiji bolje placen posao bez struke...i ne mora da emigrira, da se jebe sa papirima i rastura porodicu...

Link to comment

@Evi

 

Ima negde 3 lekara po 1000 stanovnika (u Australiji, u siromasnim zemljama i 10 puta manje). Mislim da to ipak ne menja sustinu, ovo sto je aram napisao.

Edited by Indy
Link to comment

kako cudno pises rec kapitalizam....

a nisam ja predlozio kamiondzisanje, samo sam se nadovezao....mislim da plata nije ispod soma, ne verujem da postoji u srbiji bolje placen posao bez struke...i ne mora da emigrira, da se jebe sa papirima i rastura porodicu...

 

Ja znam ljude koji u Srbiji voze kamon, i vise su onako na 400/500 evra.

Link to comment

@Evi

 

Ima negde 3 lekara po 1000 stanovnika (u Australiji, u siromasnim zemljama i 10 puta manje). Mislim da to ipak ne menja sustinu, ovo sto je aram napisao.

 

Pa i napisah bas to, da znacajan broj zanimanja ne potpada pod "sigurna" zanimanja.

Link to comment

kako cudno pises rec kapitalizam....

a nisam ja predlozio kamiondzisanje, samo sam se nadovezao....mislim da plata nije ispod soma, ne verujem da postoji u srbiji bolje placen posao bez struke...i ne mora da emigrira, da se jebe sa papirima i rastura porodicu...

Nije to samo do kapitalizma, kamion je kamion i u socijalizmu...kada sam radio sa njima dođu kod tebe i neće da sede, samo stoje, pun im je očin sedenja. U početku mi bilo malo bezveze posle navikao. Dođe u petak u dva na utovar i maltene ti plače jer neće stići na carinu i osuđen je da dva dana bleji u fabričkom krugu u Srbiji. To iskustvo nemaju svi. Vidi ženu i decu nedelju dana u mesecu, ni time se ne može svako pohvaliti. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...