Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

mada mi ne izgleda da je hamletov drugar sklon kamiondzisanju, ako je vec to opcija, to moze i u srbiji da radi za solidnu lovu, ne mora u emigraciju

Užasan posao, jebeš te pare a i nisu neke pare. Odvojeni od prodice, tretiraju ih kao stoku...

Link to comment

Shane, pricalo se o tome puno pre par godina, bio je neki podatak iz USA da se po statistici sad promeni 5-7 karijera u zivotu (mnogi su to doveli u pitanje, a i meni zvuci skroz preterano). To je malo tesko i odrediti, ne postoje jasne statistike o tome, o promeni poslova da, ali ne i karijere. Medjutim, ako se to gleda kroz neke proksije, recimo neverovatan boom obrazovanja odraslih uz rad, onda se stice utisak da je sasvim za ocekivati da se za radnog veka promene 2-3 razlicite karijere (pri cemu bi se, recimo, karijere pisca i prevodioca kod jedne osobe racunale kao jedna karijera, ali karijere biznis administracije i prevodioca su vec 2, karijere vojnog oficira i inzinjera su 2, itd). Lekara, zubara i sl jednostavno ima suvise malo da bi bitno izmenili tu sliku.

 

"Prvi i pravi posao" (Shane Jan, 2015) nije protivrecan menjanju karijera.

Tesko da neko moze da cetiri sata predaje engleski, a onda cetiri sata menja plocice, i da su to dva paralelna slicna izvora prihoda.

Paralelna karijera na dva fronta, tesko moguce.

Link to comment

Pricalo se originalno o paralelnim poslovima, ne karijerama. U tom smislu, i te kako moguce to sto pises, stavise. Ne samo moguce, vec se i radi, i to cesto. Moguce je da pricamo iz razlicitih iskustava, mada nisam ocekivao da su nasa bas toliko razlicita. Ali, mozda i jesu.

Edited by Indy
Link to comment

Btw. za rad u 2 posla postoji i veoma dobro poznat izraz - i to ne od juče. Uopšte nije retko da su to sasvim različite stvari (delatnosti), ja npr. sam radim nešto takvo.

 

EDIT. Dok još radi edit, da dodam - originalni post na koji se komentariše kritikovao je rad uz "kućnu poljoprivredu". To je za mene problematično po više osnova, ne samo po osnovu toga što je rad u 2 posla potpuno normalna stvar gde ja živim. Ovde postoji i ekološki aspekt, naime gajenje svoje hrane, u domenu svojih mogućnosti naravno (mnogi nemaju gde), veliki je benefit za životnu sredinu ove od nas objahane planete.

Edited by Indy
Link to comment

Tesko da neko moze da cetiri sata predaje engleski, a onda cetiri sata menja plocice, i da su to dva paralelna slicna izvora prihoda.

Paralelna karijera na dva fronta, tesko moguce.

što je teško? 4 sata predavanja engleskog nisu nešto iscrpljujuća, a svaki zanat se da naučiti, pa tako sumnjam da profesor engleskog ne bi bio u stanju da nauči da stavlja pločice.
Link to comment

naime gajenje svoje hrane, veliki je benefit za životnu sredinu ove od nas objahane planete.

 

Benefit za sredinu, za ljude luksuz, sve skuplji. Bilo to za NBG proleterijat, Bušmane, svejedno

Link to comment

Btw. za rad u 2 posla postoji i veoma dobro poznat izraz - i to ne od juče. Uopšte nije retko da su to sasvim različite stvari (delatnosti), ja npr. sam radim nešto takvo.

Ja sam to radio u Srbiji, ali pune dve smene. Osam sati u kompaniji, pa osam sati online od kuce (po pet dana u nedelji). Pa koliko izdrzis...

Link to comment

Ja sam to radio u Srbiji, ali pune dve smene. Osam sati u kompaniji, pa osam sati online od kuce (po pet dana u nedelji). Pa koliko izdrzis...

E da... I ja sam tako al' prvo od 8 do 3 "u firmi" a onda od 4 do 10 opet u firmi al' je to bilo "preko omladinske"... dupla plata onih najboljih™ godina (1992/93) - znalo je i po 50 maraka na mesec da se zaradi... Posle sam presao u ozbiljnu™ firmu - 200 maraka na ruke i gajbica pomorandzi za Bozic a od kuce programiranje - hteo narod da kupi nesto clipper/flipper/dbase... 

Link to comment

"Prvi i pravi posao" (Shane Jan, 2015) nije protivrecan menjanju karijera.

Tesko da neko moze da cetiri sata predaje engleski, a onda cetiri sata menja plocice, i da su to dva paralelna slicna izvora prihoda.

Paralelna karijera na dva fronta, tesko moguce.

 

Znam coveka u Srbiji koji ,,preko dana" radi kao profesor u skoli (predaje neku matematiku ili fiziku ili tako nesto), a u ,,slobodno vreme" izradjuje kuhinje i ormane po narudzbini. Cak je i imao ranije svoje masine za sve to, kucnu manufakturu itd. Inace je valjda masinski inzenjer po obrazovanju.

 

Ne vidim kako je to mnogo drugacije od tvog primera.

Link to comment

Ja sam to radio u Srbiji, ali pune dve smene. Osam sati u kompaniji, pa osam sati online od kuce (po pet dana u nedelji). Pa koliko izdrzis...

 

Moj jedan ortak isto tako samo sto je pride nesto online (neki tech support za neke Arape valjda, ne secam se tacno) radio i vikendom...mislim da je jedno vreme radio 7 dana nedeljno po jedno 16-20 sati dnevno, uzasan ritam

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...