Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

Hvala maheem :)

Pa i ne izgleda lose

Racunao sam ovako.. mada kapiram da necu svakog dana trositi 2L coca-cole i 12 jaja :D

Ali, npr

hleb + 2L cocacole + 0.5L piva + 1kg krompira + 1kg jabuka + 12 jaja +1kg paradajza + 1L mleka + 500gr pilecih grudi (boneless) + combo meal u fast foodu pa sve to x 30 i ispadne nesto manje od 850$

pa onda, 15 piva u pabu, 6 karata za bioskop, uz pantalone i suknju (za devojku) i to ispadne oko 400$

dakle, sve ukupno je ispod 1250$ (ostaje mi 1250$), a verujem da necu ici toliko puta u bioskop ili jesti svakog dana sve ono iznad u onolikim kolicinama i piti toliko piva :D (ali neka to npr zameni neke druge stvari)

smestaj je u hotelu, pa su mi neke namirnice tamo resene (teretana je u sklopu hotela free), kao i net.. prevoz do posla takodje jer je omoguceno koriscenje autobusa.

I 1000$ da mi ostaje mesecno ja sam zadovoljan.. samo da me odaberu :)

Edited by Have_Fun
Link to comment

Hvala maheem :)

 

Pa i ne izgleda lose

 

Racunao sam ovako.. mada kapiram da necu svakog dana trositi 2L coca-cole i 12 jaja :D

 

Ali, npr

 

hleb + 2L cocacole + 0.5L piva + 1kg krompira + 1kg jabuka + 12 jaja +1kg paradajza + 1L mleka + 500gr pilecih grudi (boneless) + combo meal u fast foodu pa sve to x 30 i ispadne nesto manje od 850$

 

pa onda, 15 piva u pabu, 6 karata za bioskop, uz pantalone i suknju (za devojku) i to ispadne oko 400$

 

dakle, sve ukupno je ispod 1250$ (ostaje mi 1250$), a verujem da necu ici toliko puta u bioskop ili jesti svakog dana sve ono iznad u onolikim kolicinama i piti toliko piva :D (ali neka to npr zameni neke druge stvari)

 

smestaj je u hotelu, pa su mi neke namirnice tamo resene (teretana je u sklopu hotela free), kao i net.. prevoz do posla takodje jer je omoguceno koriscenje autobusa.

 

I 1000$ da mi ostaje mesecno ja sam zadovoljan.. samo da me odaberu :)

Nekako sam ubeđen da se dosta stvari može naći i (dosta)jeftinije, od onoga što piše u Maksinom linku...

 

Ovakve cene su i u Dubaiu, a meni su tamo pričali da je Abu Dabi jeftiniji što se mnogo stvari tiče... Imaš i jeftinije odeće, obuće, pa i hrane po Carefourovim marketima, koje uopšte nije nekvalitetna...

 

Tehnika je dosta jeftinija nego ovde, takođe, obrati pažnju na to (uglavnom za naš PDV, a nekad i više, npr uzeo sam pre 2 meseca ženi tel za 220€ koji je kod nas oko 40K din+ bio tad)...

 

Smeštaj u hotelu je OK, tamo su hoteli uglavnom OK, ako još imaš doručak, milina...:)  Raspitaj se za radno vreme teretane i bazena u hotelu da se ne iznenediš (recimo, meni se dešavalo da bazen radi od 9-17, taman dok sam ja na poslu, jbg, pa od kupanja nema ništa)

 

Sretno ti bilo, svakako...

Link to comment

Jedan poznanik je otisao tako ali se ne secam tacnih cifara pa ti to nije od pomoci. Jedna stvar koje se secam a moze znaciti je da dosta ovisi o tome koliko ti je bitan alkohol u zivotu :D Ako mozes bez cirke to se itekako oseti na novcaniku svakog meseca, posto su cene nepopularne™. Parafraziracu: "Kontas pivo kao kokain i ok si" ;)

Edited by Prokleto Djubre
Link to comment

samo da potvrdim priču o alkoholu, doduše iskustva iz Katara ali suština je ista

razne ("zapadne") ljude srela što tamo rade, uglavnom planiraju privremeno (mada neki su i super zadovoljni i neće da menjaju do daljnjeg), neki pričaju ovo neki ono (klima, drukčija kultura, levo desno), ali svi se žale što nema/komplikovano je i skupo doći do alkohola :D

 

srećno! :)

Link to comment

Have_Fun, proveri da li ti tamo treba auto. U vecini gradova u tim zemljama (emirati, katar, oman...) bez kola ne mozes da mrdnes nigde. Za posao ti je obezbedjen prevoz, ali sve ostalo, tipa odlazak u soping, do grada, bilo gde, vrlo moguce da je neizvodljiv ili preksup bez kola. A to ti onda povecava mesecne troskove prilicno.

Edited by palikaris
Link to comment

nije obezbedjen auto :/

al` kontam da sa nekim kolegama ako treba, iznajmimo stogod.. ili da koristimo gradski prevoz kad vec mozemo.. moracu jos da se raspitam oko toga, dobro si mi skrenuo paznju

al` prvo da oni mene odaberu :D to mi je sad najbitnije :) Mada govore da cemo verovatno svi upasti, ipak ne verujem dok ne vidim :)

p.s. hvala svima :)

Link to comment

al` kontam da sa nekim kolegama ako treba, iznajmimo stogod.. ili da koristimo gradski prevoz kad vec mozemo.. moracu jos da se raspitam oko toga, dobro si mi skrenuo paznju

 

dubai bez automobila.. iz mog turistickog iskustva - tesko (osim ako nisi direktno na onoj liniji voza, i da ti je posao takodje direktno na liniji voza)

obicno se kao turista slabo vozim taksijem (skupo), al tamo nisam imao mnogo izbora cim bih mrdnuo od te centralne linije

 

mada, mislim da polovni automobili nisu skupi, svi voze, dolaze, odlaze, vazda ima nesto da se kupi

Link to comment

Za auto, ako radi tamo, mora polagati ponovo, ne priznaju se naša dozvole... Može prvih 3 ili 6 meseci da vozi na međunarodnu, posle jok...

 

Za Dubai, ne znam kad si bio, sad imaju autobuske i tranvajske lokalne linije kad izađeš sa metroa, ali i dalje je katastrofa bez auta... Doduše, taksi nije jako skup, ali da se svaki dan vozim njime, verovatno bi bio (da ne pominjem što vozči uglavnom ne znaju dobro zapadni engleski,a ni poznavanje Dubaia im nije jača strana :()...

Link to comment

pre jedno 4 godine.

moguce da je bilo prevoza uz taj glavni voz, ali bilo je toliko cimanje da sam uvek uzimao taksi (bas zato sto nije mnogo skup)

 

i taksisti i organizacija grada su zlo. cim ne ides na neku popularnu destinaciju, moras da objasnjavas pomocu hotela koji se nalaze u blizini... plus da ih dovedes na kraju do adrese gde hoces. sto je malo zajebano kad prvi put ides negde :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...