Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

Radim segment koji u Srbiji još nije dovoljno eksplatisan i sa konsultantske strane gotovo da nema konkurencije, sa jedne strane, a sa druge, imam projekata u inostranstvu, tako da ne brinem previše... Isto bi mi bilo i negde drugde...

Link to comment

hm, ima smisla jedino ako radis za ino trziste

srbija je bas malo trziste za SAP, i zasicenje je vec neko vreme

bice tu jos nekog posla da se satro uvodi SAP u javna preduzeca...ali to sve zavisi od dnevno-politickih desavanja

 

Nije baš tako ni malo kao što možda izgleda, plus što Radiša kaže onih koji stvarno znaju znanje nema baš mnogo.

Link to comment

malo je

imas ino firme kojima je SAP korporativna IT strategija...i imas srpska javna preduzeca

jake srpske privatne firme kojima SAP treba i mogu da ga plate mogu da se izbroje na prste jedne ruke

 

verujem da konkurencija medju konsultantima i nije neka...ali to je, u srbiji, ipak ograniceni broj projekata

 

upravo to stanje trzista u srbiji mi je jedan od osnovnih razloga sto razmisljam o inostranstvu

ja ne znam sta ce biti ovde za 5 godina, kamoli 10

Link to comment

Ima, i srećom po Radišu uglavnom ne umeju da vežu ni pertle sami. Barem koliko sam ja razgovarao sa njima.

:)

 

Ne smem da napišem šta sve mislim...

Link to comment

A čuj imaju svoje mušterije, kao što rekoh i van srb.

Obično u kompanijama koje su srodne...

Nisam mislio na prvu rečenicu, nego na link...

 

I sam radim u firmi iz prve rečenice i to su OK stvari i to je zdrava lova....

Link to comment

Nisam mislio na prvu rečenicu, nego na link...

 

I sam radim u firmi iz prve rečenice i to su OK stvari i to je zdrava lova....

A to. Da. Link je više kao nagoveštaj da sap u srbiji ne čini ex Sintelon ex Hemofarm i još 2-3 kompanije.

MK, Delta, Sevojno, Nelt i još drugih. Tržišta ima.

Link to comment

A zašto sam se vratio, to zna pola foruma... Ali je sreća da sam imao gde da se vratim, u svakom slučaju...

 

 

Kad vec pola zna onda napisi sta je u pitanju posto vratiti se zarad plate u fabrici od 220 eura je prilicna misterija za nas drugu polovinu...

Link to comment

Sinoć sedeo sa jednom porodicom iz komšiluka u bloku, koja je završila sve i pakuje se u Kanadu. Idu nešto "organizovano" iseljenje u vinipeg neko mesto koje ima kvotu 50 porodica godišnje nemaju nišza zakucano u smislu posla ali tražena su zanimanja u regiji i tako... Nije im svejedno ali ono što mi je pokazao od brošura od opštine i to je sasvim ok. Tek se tu vidi razlika u uređenju društva u smislu onih svakodnevnih potreba...

 

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...