Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

za evropu je najbolje biti medicinska sestra/brat specijalno za negu starih lica. jel ima nekih kurseva za tako nesto ili mora srednja medecinska?

 

to mi radi snaja u Nemačkoj. pre toga je to isto radila u Italiji, provodila ovde mesec dana pa tri meseca tamo i sve tako, a sada su i ona i muž u Nemačkoj.

 

posao budućnosti u svakom pogledu.

 

ona je fizioterapeut po profesiji, hoćeš da je pitam oko detalja ako su ti potrebni?

Link to comment

to nije nista - upravo drugarica zavrsava vanredno srendju medicinsku, inace je doktor medicine  :isuse: 

Ja sam jos davno na Novom Zelandu znao Bosanku koja je radila kao sestra (tacnije, anestetski tehnicar), inace lekar specijalista anesteziolog. Ali, tamo treba odlican engleski i sveze znanje da bi se registrovala kao lekar, i tako... Bila je i zadovoljna, ali to ipak pomera pamet.

Link to comment

Ja sam jos davno na Novom Zelandu znao Bosanku koja je radila kao sestra (tacnije, anestetski tehnicar), inace lekar specijalista anesteziolog. Ali, tamo treba odlican engleski i sveze znanje da bi se registrovala kao lekar, i tako... Bila je i zadovoljna, ali to ipak pomera pamet.

 

Bolje i to nego da je doktor medicine koji ni ne radi, kao jedna moja rodjaka koja je to odstudirala, odspecijalizirala, nije mogla da nadje posao, udala se u Ameriku i nikada nije uspela da nadje neku struku ni posao.

Link to comment

Ne mora to da bude lose, ako se dobro udala. :ljakse:

 

Odlicno se udala, ali je s vremenom izgleda postao problem to sto ne radi i svaki put kad je vidim deluje sve frustriranije. S druge strane, jedna moja bivsa koleginica, isto je zavrsila faks sa mnom i jos posle neki master u inostranstvu, isto se tako udala za nekog inzenjera/programera u USA i deluje totalno srecno i zadovoljno i bez posla. Nije lose da se radi bar malo i ako je dobra udaja u pitaju, ima se neki socijalni krug ikontakti iz struke, malo vise sigurnosti za ne daj boze ako pukne srecna zajednica, a i ne moraš da tražiš pare za svaku sitnicu od muža.

Link to comment

Pa, u slucaju te prve drugarice, zaista bi trebalo da potrazi alternstivnu karijeru (ima puno ex-lekara koji rade druge stvari... ja sam nekad imao vise medicinara studenata enologije, a posto su jaki iz hemije i biologije, to im je bilo luk i voda.)

Link to comment

A ja se uvek smejem jednom drugaru i komsiji™ negde sa Karaburme koji je stalno ponavljao savet koji mu je otac dao - ono - "samo posao u struci, samo u struci"... Covek mashinac. I ceo zivot samo u struci od toga jedno 17-18 godina u Australiji...

Link to comment

imam jednog druga baš se naoštrio da ide u norvešku. ispolagao je vanredno ispite za srednju medicinsku i morao je negde da stažira malo. mislim da sve zajedno nije trajalo duže od godinu dana... taman dok je čekao neke procedure za radnu dozvolu.

inače... svršeni profesor književnosti.

Ovu priču sam i ja čuo, zapravo mislim da se radi o istom čoveku, nisam ja ga upoznao ali neko meni blizak jeste :D
Link to comment

Jel beše onaj "uticajni tviteraš" otišao u kinu da predaje engleski? Mislim na vajsu ili negde mu bio tekst...

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Ja znam jednog :-)

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

ja vec par godina gledam u svom kombinatu doktorke i doktore koji gruvaju lekcije iz norveskog ili nemackog, naravno ne zapitkujem zasto to rade :nobles:  bogata evropa stari, bice sve vise posla za medicinsko osoblje gerontoloske struke, lepo rece avram, to je posao buducnosti u bogatoj evropi

 

 

a mi sredovecni ovde, kako je krenulo, kada dodje starost a vec vidim kako mi se sunja polako iza ledja, lecice nas berberi pustanjem krvi i pijavicama na kalenicu ili ce nam nalaziti tela u poluraspadnutom stanju po stanovima. tja™

Link to comment

Imam neku rođaku koja je sa mužem i decom zapalila u usa nije imala potrebu da radi, mislim finansijski , bar dok deca nisu odrasla, posle malo joj smetalo, a onda "otkrila" dobrotvorni rad i pomaganje ljudima i super joj... Onda su krenuli da joj nude da bude menađer u tim nekim organizacijama za dobru kintu. Ona se odbranila : Kad nisam jurila kad sam bila mlada šta će mi sad...

Biće da joj baš nije frka ;-)

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...