Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

Za sad ubedljivo vodi onaj predlog o jebanju deda u Italiji.

Sunce ti, uguših se od smeja :lolol:

 

to je sasvim druga slika kada je u pitanju dača, mora 3 puta da ponovi da ga čuješ šta je u stvari rekao

 

pojavljivao se on 90tih na televiziji kao voditelj, pričao je jako brzo i nerazgovetno, nemam pojma kako se zove, znam ga samo po nadimku

Link to comment

znaci reseno je, da hamlet kaze drugu™ da je najbolje da bude kamiondzija u americi pa lepo malo nabaci misice, udari neku tetovazu, pusti bradu jer je to moderno jer je to izgleda najizglednije i najsigurnije, od drustvenih nauka i aktivizma nema leba vise ovde, isusila se bara poprilicno a broj krokodila ostao isti

 

Nije da nema leba, ali ovde teško da će zaraditi neke veće pare od toga, uostalom dok razmišlja o odlasku pod stare dane sigurno nije bez razloga.

Link to comment

Nije da nema leba, ali ovde teško da će zaraditi neke veće pare od toga, uostalom dok razmišlja o odlasku pod stare dane sigurno nije bez razloga.

 

pa naravno da ima razloga. administracija i aktivizam kao radno iskusto, drustveni fakultet. gde ces gore kvalifikacije u srbiji? to i nisu kvalifikacije, to je 1 nista ukoliko covek nije umrezena zna se™ kako se ovde umrezava. zato valjda i hoce da ide negde u inostranstvo da ovde ne bi skapao, tako sam ja bar shvatio

Link to comment

On bi da ode negde na nekoliko godina i da šalje neku lovu.

 

Ako ima početni kapital, bečke cigančice prodaju brak za ~10k evra. Em je rešio slanje love kući, pride dobio pasoš i pred bogom grešnu zajednicu. A uvek može da se vrati naravno.

Link to comment

ali covek prvo mora da se razvede 

 

Pontijače, zašto se držite zakona kao pijan plota?

 

A za bilo koju pečalbu mu treba početni kapital, od par do nekoliko hiljada evra. Ni to nije više kao što je nekad bilo.

Edited by desboj
Link to comment

ja znam nekoliko ljudi koji dobro prolaze u eu (austrija /nemacka /svica) tako sto znaju stolariju, vodoinstalacije, cevi, renoviranje gajbi pa im rodjaci i prijatelji jave kad ima posla na crno, oni ptvore bolovanje, upale auto, odu tamo, odrade neke gajbe na crno za mesec/dva metnu mashallah eura u dzep i vrate se kuci pevajuci. cenim da je njima upala lopata u med, slozile se kockice... ali opet pada mi na pamet da te majstorije tipa vodoinstalacije, stolarija, plocice i tako to najbolje prolazi na kratko u eu. i cini mi se da neko ko zna te zanate moze da pokusa da nadje nase ljude koji se bave tim poslovima u inostranstvu i da im da na znanje da je zainteresovan. mozda upali.... 

Link to comment

mog bivšeg predpostavljenog sam pre 20 godina nagovorio da ode u kanadu. dipl el ing sa ženom dipl ecc i troje sitne dece skućio se u edmontnu pa prešao u kalgari. otišao je s namerom da postane kanađanin, on i familija. jedini pravi put.

 

ostalo je polutanstvo. ko ovde nekad - mašinbravar sa dve svinje u oboru.

Istina. Rec po rec... :)

Link to comment

otišao je s namerom da postane kanađanin, on i familija. jedini pravi put.

 

 

 

Najlaksi put. Utoliko laksi ukoliko je zivot u zemlji rodjenja apsolutno nepodnosljiv i ako je covek razocaracan i u zemlju i u ljude. Ali nije to bas slucaj sa svima. Ove transnacionalne sheme, iako mogu da komplikuju zivot, cine da ne izgubis dodir sa svim sto ti je znacilo tamo odakle si dosao. Ljudi se sele iz najrazlicitijih razloga, pa mu nekako i logicno da zivot u dve zemlje istovremeno nekome jeste ozbiljna opcija (a milioni migranata sirom sveta zive bas tako).

Link to comment

Jao ne volim to jedini pravi put je ovo ili ono, ko i bilo sta drugo u zivotu, svako je razlicit i ima razlicite potrebe i ocekivanja pa i od emigracije. A i to odseljavanje moze da bude manje i vise drasticno, nije bas kao da se seli u Japan, po Evropi pogotovo emigracija pa jos danas nije nesto mnogo veci korak nego kad su moji svojevremeno napustili roditelje i selo i otisli da zive u BG.

Link to comment

Ja se uvek prijatno iznenadim (obradujem) kad vidim da je neko bez skole™ (ovo znaci da ima ili nema neki drustveni iil slicno fakultet) uspeo da se snadje™ da zapali negde, ostane tamo, da se skuci i taj rad... Duplo vise kad se radi o osobi sa familijom/decom koja je starija od jedno 35-40 godina... Je@iga, nama™ je bilo lako - tehnicki ili slicno faks, ispod 30 godina sa godinu-dve staza ili preko 30 godina al' zato vec 3-4 godine staza (isti broj poena u oba slucaja). Nije moglo da se promashi. 

Inace, imam brata od tetke koji je na kruzeru vec 10ak godina - poceo je sa nekih 30ak godina. Sad je vec neki senior, salje pare deci (razveo se u medjuvremenu i to)... "Gde si sad?" - "Polinezija"

"Sad" - Japan, i tako dalje... Bio i na kraju sveta (Novi Zeland, Australija) - pa smo se davili burekom...

Link to comment

mog bivšeg predpostavljenog sam pre 20 godina nagovorio da ode u kanadu. dipl el ing sa ženom dipl ecc i troje sitne dece skućio se u edmontnu pa prešao u kalgari. otišao je s namerom da postane kanađanin, on i familija. jedini pravi put.

 

ostalo je polutanstvo. ko ovde nekad - mašinbravar sa dve svinje u oboru.

Pored ostalih opravdanih kriticizama za ovaj post, ja evo imam problem s tim šta je loše u tom tzv. polutanstvu. Meni takav stav odiše prilično očajničkom potrebom za ne-ruralnim socijalnim statusom... za koju (potrebu) se nadam da će je barem buduće generacije u Srbiji napustiti.

Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...