Jump to content
IGNORED

Mentalno zdravlje


Gospodin Slucaj

Recommended Posts

Izvinjavam se sto uskacem u temu.Moj licni izazov je poremecaj u ishrani.Bulimija bez kompezatornih mehanizama ili ne tako izrazenih.CBT mi u tom pravcu nije mnogo pomogao.Pomogao mi je u uspostavljanju i odrzavanju emotivne veze.Upravo to sklanjanje i ponavljanje taktika mi je omogucilo da se ne izgubim u nesigurnostima i da budem previse intenzivan.

Natrag na poremecaj ishrane.Oko godinu i nesto sam u kontaktu sa Gestalt terapeutom i sve ide bolje.Nisam imao ni subjektivno prehedanje zadnjih pola godine.Pod tim mislim na sopstveni dozivljaj gubitka kontrole,ne na kolicinu hrane.Poenta je da uz CBT nisam uspeo da uspostavim kontrolu nad agresijom i ljutnjom prema sebi i drugima.Pravio sam liste,pisao dnevnike ,taktike ali nista nije sprecavalo taj impuls.

Zelja mi je da se obucim za CBT terapeuta ,mada prvo cu morati na godinu dana specijalizacije da bih mogao da udjem u grupu sa doktorima i psiholozima.Tako da negde oko pedesete cu uz malo srece zavrsiti obrazovanje.

  • +1 4
Link to comment

@Taihoskopija pa nama je vodja psihoterapeut dao pravila, jedna pravila je da ne govoris svoje misljenje o drugim problemima ako niko to od tebe ne trazi.

i sta je smisao onda da ja slusam tudje probleme ako nemam pravo da kazem i iskazem svoje misljenje? To me izjeda. Zaista ne zelim da slusam tudje probleme ako neko ne zeli nista od mene za uzvrat. 

@askeladden sada razumem tvoju profilnu. Hvala na sherovanju iskustva. 

  • +1 1
Link to comment

Meni je KBT za kratko vreme omogućila da lakše podnosim ili čak eliminišem probleme iz neurotskog spektra. Za depresiju i preteranu brigu mi nije bila previše od pomoći jer sam cinik i pesimista i to nije uspela da promeni. Meni je to OK za nešto što iziskuje relativno kratak vremenski period i ne previše novca.

  • +1 3
Link to comment
38 minutes ago, Malkmus said:

Meni je KBT za kratko vreme omogućila da lakše podnosim ili čak eliminišem probleme iz neurotskog spektra. Za depresiju i preteranu brigu mi nije bila previše od pomoći jer sam cinik i pesimista i to nije uspela da promeni. Meni je to OK za nešto što iziskuje relativno kratak vremenski period i ne previše novca.

Da li si ikada probao grupnu terapiju?

Link to comment
On 24.8.2021. at 5:56, Rowanoke said:

@nera meni je grupna bila jako traumaticno iskustvo, iako sam ekstrovertna osoba. Problem samnom je sto sam jako opinionated, puna svojih misli i stavova, da ne kazem predrasuda, jer nisu predrasude u pravom smislu te reci, i onda se moras boriti da ne govoris nista i da cutis da ne iskazes svoje misljenje. 

Jednostavno ne mogu. Pocne telo da mi se trese kada ne mogu da kazem svoje misljenje. 

 

Jel ovo normalno @Pixieda ekstrovertni ljudo ne podnose grupne?

 

Ne znam kakva je grupa bila u pitanju, ali u principu - sa onim sa čim inače imaš problema (u komunikaciji, odnosu sa ljudima) imaćeš najverovatnije problema i u grupi. Zavisi onda od (tipa) grupe da li ima prostora da se to (direktno ili indirektno) tematizuje ili to ostaje u zadatak tebi.

Link to comment
58 minutes ago, Pixie said:

 

Ne znam kakva je grupa bila u pitanju, ali u principu - sa onim sa čim inače imaš problema (u komunikaciji, odnosu sa ljudima) imaćeš najverovatnije problema i u grupi. Zavisi onda od (tipa) grupe da li ima prostora da se to (direktno ili indirektno) tematizuje ili to ostaje u zadatak tebi.

Bas su neke anger issue imali,

Mnogo mrznje i nezadovoljstva jedan je imao prema svojoj supruzi,drugi kao nije video smisao u zivotu i tako. 

Neprijatno mi da pricam o svim njihovim problemima. Ali su oz raznih bransi  

Link to comment
1 hour ago, Rowanoke said:

Bas su neke anger issue imali,

Mnogo mrznje i nezadovoljstva jedan je imao prema svojoj supruzi,drugi kao nije video smisao u zivotu i tako. 

Neprijatno mi da pricam o svim njihovim problemima. Ali su oz raznih bransi  

 

Nisam mislila koje su probleme imali ljudi u grupi, nego koju formu ili cilj je imala grupa. Neke su na primer više psihoedukativne, što znači više strukture i granica, a neke malo "slobodnije", gde je akcenat na interakciji. 

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Hm.

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28875581/

This European guideline for the diagnosis and treatment of insomnia was developed by a task force of the European Sleep Research Society...

...

Cognitive behavioural therapy for insomnia is recommended as the first-line treatment for chronic insomnia in adults of any age (strong recommendation, high-quality evidence).

 

 

 

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27136449/

ACP recommends that all adult patients receive cognitive behavioral therapy for insomnia (CBT-I) as the initial treatment for chronic insomnia disorder. (Grade: strong recommendation, moderate-quality evidence).

 

 

 

 

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/American_College_of_Physicians

The American College of Physicians (ACP) is a national organization of internists, who specialize in the diagnosis, treatment, and care of adults.[1] With 154,000 members, ACP is the largest medical-specialty organization and second-largest physician group in the United States, after the American Medical Association.[2][3][4] Its flagship journal, the Annals of Internal Medicine, is considered one of the five top medical journals in the United States and Britain

 

 

Link to comment

Meni treba pomoc, tj nekom meni bliskom, mada bih i ja da se tu pridruzim, odvojeno, dakle ako mogu preporuke za psihologa u Beogradu, iz vasih dobrih iskustava naravno, molim sve u dm ako nekog znate.
Hvala [emoji173]

Link to comment
  • 1 year later...

A vidiš, ja bih bipolarni stavila ovo, za maniju, izbija euforičnost :cool:

 

Image

 

Dok bi mi ovo bila paranoidnost, ili tako neki poremećaj ličnosti

 

Image

 

A fobiju bih prikazala kućom koja se trese :D

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...