Jump to content
IGNORED

Mentalno zdravlje


Gospodin Slucaj

Recommended Posts

naravno da ne bih. ali dovela nas je na rub toga da ne osecamo vise sazaljenje prema njoj. bar ja ne. cak sta vise, tera me da se vratim ekstremnim pogledima gde zivot moze da se gleda black and white.

 

ako jedan covek unesrecuje bar 20 ljudi oko sebe a nece pomoc  jer misli da je bog...e pa izvini...ili te secem iz korena, ne postojis u mom zivotu ili cu da se potrudim da si zatvoren na odredjeno vreme. a ona jeste i nemam grizu savesti. bas danas su lepe vesti stigle i njen sin ce biti njen guardian na odredjeno vreme. tako mozemo na silu da je nateramo da se leci. sad je zatvoru ceka sudjenje za nanosenje teskih telesnih povreda i dui. u zatvoru je u mentalnom odeljenju.

 

a mi smo svi od silnog stresa fasovali razne bolestine.

 

meni je moj zivot je vredniji od njenog.

Link to comment

Mustang, stvarno mi nije jasno kako si sve negativne stvari prebacila na "voljnu" komponentu nesretne osobe. Projektuješ kao da sve što "vam ona radi" jeste proizvod njene volje a ne posebnog stanja u kome se nalazi, koje možemo nazvati bolešću.

Mislim da tvrdnja da je cela okolina zbog nje "fasovala razne boleštine" veoma nepravedna, plus verovatno i netačna. Malo li stresa imate u svojim životima, pa je baš taj koji uključuje nju uzročnik...

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

kako mozes ti da znas vise od mustang o prirodi njihovog odnosa i posledicama? nepravedno, netacno, otkud znas? za mustangin zivot najvazniji je njen dozivljaj situacije. koliko smo mogli da procitamo, mustang je dala dosta sebe u taj odnos. koliko treba jos da da, da bi publika bila zadovoljna? ako je odnos ugrozava, treba da ode, posto je na njoj da zivi svoj zivot, a ne tudji.

 

sticajem okolnosti imala sam dva slucaja tog tipa u zivotu. dala sam koliko sam mogla, a kad je to pocelo da ugrozava moj zivot, prestalo je da ima ikakav smisao, sabrala sam se i povukla. nisam im bila cak ni rodbina, dakle, bio je moj izbor i moja volja. cisti bonus za njih. kod ovog teskog slucaja (paranoidna psihoza) hvala nisam dobila, sto ne bih ni primetila da nije izgovoreno da sam ja kriva za to stanje. :D sad mi je smesno, onda mi nije bilo svejedno...

 

 

@ gospodine slucaje   zao mi je sto je tako... nadam se da ce se naci neko ko ce imati snage da se druzeci se sa tobom nosi sa tvojom bolescu. 

Link to comment

kako mozes ti da znas vise od mustang o prirodi njihovog odnosa i posledicama? nepravedno, netacno, otkud znas? za mustangin zivot najvazniji je njen dozivljaj situacije. koliko smo mogli da procitamo, mustang je dala dosta sebe u taj odnos. koliko treba jos da da, da bi publika bila zadovoljna? ako je odnos ugrozava, treba da ode, posto je na njoj da zivi svoj zivot, a ne tudji.

 

sticajem okolnosti imala sam dva slucaja tog tipa u zivotu. dala sam koliko sam mogla, a kad je to pocelo da ugrozava moj zivot, prestalo je da ima ikakav smisao, sabrala sam se i povukla. nisam im bila cak ni rodbina, dakle, bio je moj izbor i moja volja. cisti bonus za njih. kod ovog teskog slucaja (paranoidna psihoza) hvala nisam dobila, sto ne bih ni primetila da nije izgovoreno da sam ja kriva za to stanje. :D sad mi je smesno, onda mi nije bilo svejedno...

 

 

@ gospodine slucaje   zao mi je sto je tako... nadam se da ce se naci neko ko ce imati snage da se druzeci se sa tobom nosi sa tvojom bolescu. 

 

Ne mogu da znam vise od onog sto je napisala.Ne zelim da znam.Ti , vidim, znas...

Procitaj sta sam napisao...

Link to comment

Mislim da tvrdnja da je cela okolina zbog nje "fasovala razne boleštine" veoma nepravedna, plus verovatno i netačna. Malo li stresa imate u svojim životima, pa je baš taj koji uključuje nju uzročnik...

 

 

 

procitala :)

Link to comment

kako mozes ti da znas vise od mustang o prirodi njihovog odnosa i posledicama? nepravedno, netacno, otkud znas? za mustangin zivot najvazniji je njen dozivljaj situacije. koliko smo mogli da procitamo, mustang je dala dosta sebe u taj odnos. koliko treba jos da da, da bi publika bila zadovoljna? ako je odnos ugrozava, treba da ode, posto je na njoj da zivi svoj zivot, a ne tudji.

 

sticajem okolnosti imala sam dva slucaja tog tipa u zivotu. dala sam koliko sam mogla, a kad je to pocelo da ugrozava moj zivot, prestalo je da ima ikakav smisao, sabrala sam se i povukla. nisam im bila cak ni rodbina, dakle, bio je moj izbor i moja volja. cisti bonus za njih. kod ovog teskog slucaja (paranoidna psihoza) hvala nisam dobila, sto ne bih ni primetila da nije izgovoreno da sam ja kriva za to stanje. :D sad mi je smesno, onda mi nije bilo svejedno...

 

 

@ gospodine slucaje   zao mi je sto je tako... nadam se da ce se naci neko ko ce imati snage da se druzeci se sa tobom nosi sa tvojom bolescu. 

ne bih da odgovaram u frankovo ime

ali je u pravu sto kaze da mustang krivi tu zenu kao da je ona svesna sta radi drugima oko sebe

 

darling ti nikada ne bi pretpostavila da imam neko psihijatrijsko stanje kad bi me videla

jer lekovi hvala bogu resavaju maltene sve moje probleme

Link to comment

ne bih da odgovaram u frankovo ime

ali je u pravu sto kaze da mustang krivi tu zenu kao da je ona svesna sta radi drugima oko sebe

 

darling ti nikada ne bi pretpostavila da imam neko psihijatrijsko stanje kad bi me videla

jer lekovi hvala bogu resavaju maltene sve moje probleme

 

uopste se nisam bavila uzrokom, nego posledicom. dal mustang krivi zenu sto svesno povredjuje ljude oko sebe, ili krivi bolest, onda kad pocne da je ugrozava je nebitno. kad se to desi, bezi. primetite, takodje, koliko je mustang uradila za tu zenu, iako misli da ova to radi svesno i namerno, a ne zato sto je bolesna. da bi na kraju dobila da je prijatelj pod znacima navoda... ljudima nikad nije dovoljno.

 

nigde nisam rekla da se ne druzim s ljudima s psihijatrijskim stanjem. ljudi su bolesni, nisu birali svoju sudbinu. ne trazim zdravstveno uverenje kad nekog pustim u svoj zivot. kad treba, pomoci cu. al kad pocne da ugrozava moj zivot, zdravo dovidjenja.

 

u bliskoj familiji imam nekoliko psihopata. od njih ne mogu pobegnem, njihovu krv nosim u sebi, al o svojoj patnji s njima nisam ni pisala. svako ima svoju muku. 

Edited by darling
Link to comment

znas kako da nije prijatelj pod navodnicima ne bi trazila opravdanja da joj ne pomaze i dalje

ali posto jeste pod navodnicima odustala je od nje

 

cuj ja sam potpuno svestan koliko negativno necija bolest moze da utice na ljude oko tebe

ja sam prosao kroz period kajanja i izvinjavanja pa i dalje ne mogu da oprostim sebi neke stvari

ali sam isto tako cvrsto uveren da ne bih dizao ruke od nekoga do koga mi je stalo jer ovaj ne moze da se kontrolise

 

nisam mislio da se ti ne bi druzila sa mnom jer sam psihijatrijski slucaj

nego sam hteo da potenciram cinjenicu da lekovi sve stave pod kontrolu

sad je na meni da li zelim da vodim obican zivot

lekovi su mi dali taj izbor

(mislim ima i teraporezistentnih slucajeva i ljudi koji ne piju lekove ili ih ne piju dovoljno dugo ali to je druga prica neka)

Link to comment

znas kako da nije prijatelj pod navodnicima ne bi trazila opravdanja da joj ne pomaze i dalje

ali posto jeste pod navodnicima odustala je od nje

 

cuj ja sam potpuno svestan koliko negativno necija bolest moze da utice na ljude oko tebe

ja sam prosao kroz period kajanja i izvinjavanja pa i dalje ne mogu da oprostim sebi neke stvari

ali sam isto tako cvrsto uveren da ne bih dizao ruke od nekoga do koga mi je stalo jer ovaj ne moze da se kontrolise

 

nisam mislio da se ti ne bi druzila sa mnom jer sam psihijatrijski slucaj

nego sam hteo da potenciram cinjenicu da lekovi sve stave pod kontrolu

sad je na meni da li zelim da vodim obican zivot

lekovi su mi dali taj izbor

(mislim ima i teraporezistentnih slucajeva i ljudi koji ne piju lekove ili ih ne piju dovoljno dugo ali to je druga prica neka)

 

 

 

 

gosn. slucaj, zahvalna sam ti za one videe i tople reci, znaci, stvarno. u mom slucaju ova zena nije samo sizofrenicar nego i manicno bajpolarna (ili kako se to kod nas vec kaze). za  3 meseca 6 puta je policija odvozila u mentalnu bolnicu na 3 dana (to je zakon), 2 puta je hapsila, i ne znam koliko puta dolazila ili je nalazila na ulici ali nisu nista reagovali. zakon u kaliforniji stiti mentalno obolele ljude tj. dok ne napadnu nekog ne mozes im nista. i tako je i bilo...dok nije napala komsinicu kolima da je "ubije" nije se stalo sa konstantom agonijom i njenim pretnjama. da ne pricam na sta je kuca licila a obzirom da je ptreci put prolazila kroz rak dojke (koji je ja mislim samo skyrocket her illness) ona je sama sebi sekla grudi da se izleci. kad udjes u kucu svuda krvavo i posrano. svoje rodjeno dete (a vezana za njega ne verovatno) napala nozem...

 

ovo je zena koja je do pre godinu dana zaustavljala dah ljudima kada prodje ulicom, lepa, sharmantna, superinteligentna, manipulativna (i onda bila ali okej. niko od nas nije savrsen), sposobna za medalju.

 

ja sam prva jos pre 6 meseci krenula da joj serem za ponasanje da joj se menja, onda joj napisala pismo (da me bolje cuje), iznapusavala me kako nisam normalna...onda je krenula da napada prijatelje...onda prijatelji dolaze kod mene (jer na zalost uvek mora da postoji magarac) pa da ih stitim i da nju sredim. nju bog otac ne moze da sredi kada je ubedjena da je zdrava. nikada ni jedan lek nije popila osim kada su je vezali.

 

da skratim...dete je zanemelo, nikome ne veruje, mrsav ko grana; ja konstantno u grcu, ledja u grcu, cir, uta s vremena na vreme; bliska joj prijateljica smrsala isto kost i koza i problem sa pritiskom, drugi sa srcem (on je primao neke injekcije za smirenje jer je ova dolazila iznenada kuci u 3 ujutru bosa i dere se iz mozga da ce da ga ubije)....

 

 

iskreno,mislim da ce da je puste, ovde brate pustaju sve zive napolje...ali ona vise nikada nece biti ona. i zato bih volela da umre, da se ne muci, samu sebe bi pljunula da zna sta je radila.

 

ja mislim da sam uradila sve sto sam mogla u tom datom trenutku. ne znam da li sam bas svuda pravilno postupila ali po svim tim sajko tackama uradila sam skoro sve. da se ja pitam, nasilno bih je zatvorila u neku instituciju i rokala lekovima dok se ne oporavi. ali crv sumnje postoje da bi ona svesno (jer lekovi za nju prestavljaju slabost a ne pomoc) prestala da ih pije. a ko zna dokle je rak stigao o tome ne smem ni da razmisljam.

 

i opet ...serem se po sred americkomg sistema za mentalno obolele, a potogotovu se serem po liberalnoj kaliforniji.

 

udavih vas ja....ali lakse mi sad :)

 

 

darling you're my girl :) thank you!

 

 

Edited by mustang
Link to comment

e hvala sto si detaljnije objasnila

znam da ti nije lako nemam sta drugo da ti kazem

uradi kako mislis da moras

 

ja imam drugove koji imaju razne efove (teraporezistentna shiza ili bipolar ili depra i anksioznost you name it)

nekome pomognem kad je kriza jer volim te ljude i dusa me boli za njima

a nekome ne (i ne samo da sam ravnodusan na njihove krize nego me malo cak i zivciraju)

eto i ja da budem brutalno iskren

 

tako da znam vrlo dobro sa cim se suocavas

nekad i ne mozes nista da uradis jer njoj trebaju lekovi pre svega

medicinska pomoc joj treba i to je to

mislim da bi ovde u srbiji posle tih sranja lepo isla svake dve tri nedelje da primi injekciju i lezala bi u bolnici

pa dok se ne sredi

a kad se sredi trebalo bi i sama da zna da joj je bolje sa lekovima nego bez njih

 

a sto se tice mene i lekova...

uh ja nema sanse da budem bez njih oni su mi pravi blagoslov

ali ja sam imao i srece da oni dobro deluju

plus imam love za malo novije i naravno skuplje lekove koji se lakse podnose

(psihijatrijski lekovi te bas mogu sjebati pogotovo u pocetku i zato na primer treba uvek poceti od minimalnih doza al da ne sirim pricu)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...