Jump to content
IGNORED

ljuta ulja


hoffnung

Recommended Posts

da li neko pravi od vas ovo ljuto ulje? ja sam inace stalno kupovao kod kineza i to mi je vr' onda sam video na youtube da mogu i sam da napravim, dva pokusaja = nije uspelo... prvi put sam izgoreo papriku, i drugi put iako sam cekao da se malo ohladi ulje, izgoreo chili prah... uporan sam da pokusam jos jednom, ali moracu malo da sacekam. jel imate iskustva sa bilo kakvim ljutim uljem, tj. da li ga upraznjavate. da li ste probali ono kupovno:

 

 

 

0F2E7E5C.jpg

 

 

 

 

Link to comment

Nisam probao kupovno, jedini put se sa tom divotom susreo u Campo di Fiore u Zemunu, ako zelis ljuto uz picu/lazanju dobijes flasu maslinovog ulja u kojoj ima suvih chili papricica (koje su valjda nekako pustile ljutinu) i raznih travki

 

Ljuto ko djavo + ukusno

 

koristio u malim kolicinama iako mogu da podnesem ljuto ihahaj

Edited by Caligula
Link to comment

Nisam probao kupovno, jedini put se sa tom divotom susreo u Campo di Fiore u Zemunu, ako zelis ljuto uz picu/lazanju dobijes flasu maslinovog ulja u kojoj ima suvih chili papricica (koje su valjda nekako pustile ljutinu) i raznih travki

 

Ljuto ko djavo + ukusno

 

koristio u malim kolicinama iako mogu da podnesem ljuto ihahaj

 

 

vrlo je moguce da je to tako kao sto kazes, da ulje nije proslo kroz "kljuc" nego vremenom sve arome predju u ulju. sto se tice ovog kupovnog, ja sam ga stavljao u sve i odlicno je, ali me zanima da sam svoje napravim, zbog razlicitih aroma. 

Link to comment

ovo je italijansko, kaligulino. 

 

http://www.italyum.com/specials/91-hot-chilli-oil.html#.VlcdvdKrSHs

 

jel ono bese moze i botulizam da se napravi u ovim flasama u domacoj radinosti?

 

Da, zato do sada nisam odradio, iako sam imao nameru. Ne razumem se, a nisam nasao dobre informacije. Negde pise da moze da se primeti kad ne valja, negde da ne moze. I tako. Mislim doduse da nije problem kad se radi sa suvom, ali opet, mislim, ne znam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...