Jump to content
Sign in to follow this  
Ros

EL 7. kolo Crvena Zvezda - Real, petak 20h

Recommended Posts

Timmi

nije dobra ni ove sezone.

a druge strane, mi moramo da igramo rizicnu odbranu, pa makar i po cenu primanja lakih poena jer nasi laki poeni su jedini nacin da udjemo u napadacki ritam.

ove je jos gora. to ima logike i obicno solidno prolazi protiv timova losijeg kvaliteta (aba liga). problem je sto protiv dobrih ekipa to obicno samoubistvo, a mi igramo isto protiv svih i uopste nemamo opciju drugacijeg branjenja. real je samo u ovom mecu promijenio nekoliko nacina odbrane pika.

U tom slucaju Rodrigez bi nas unistio posle prvog bloka na Rebicu, bar jednu trojku (bas Rodrigez sa 45) smo popili sinoc upravo na tom Stimcevom zadrzavanju na liniji bacanja. Stimac je jednostavno beskoristan protiv ekipa koje dobro vrte pik i tu nema pomoci. To je jedan od razloga zasto sam popizdeo kad je dosao, ne Real nego svaka ekipa ABA lige ima tu opciju kad je on na parketu. Sve cemo mi da skockamo za par meseci, igrace ova ekipa dobru kosarku, ali dobri Stime ce nam do kraja sezone ostati problem. Osim ako Radonjic ne uprilici cudo ravno Lazarevom ustajanju iz groba.

ma mi to radimo i kad su tu jovic ili lazic i u svakoj varijanti je lose, cak i kad je stimac na klupi. suput, evo ga snimak sa spanskim komentatorima, prilicno je zabavno, nevezano za nasu raspravu.

https://www.youtube.com/watch?v=hochvBr2Sws

ne znam da li mislis na ovu situaciju na 39:05, tu je zirbes bio na terenu, ali sad nije ni bitno. postoji jos jedna stvar kod te nase odbrane od picka. u ovoj situaciji je chacho mogao odigrati i za reyesa koji je imao otvoren put ka kosu, a da je promasio reyes bi imao najvece sanse da uhvati skok. greska je sto simonovic koji brani igraca na 45 stepeni, kod ove odbrane mora da bukvalno stane na put reyesu i cekira ga jer mu tako usporava rolanje prema kosu i daje vremena  zirbesu da se vrati i zauzme poziciju. sledeci nas napad, tompkins radi istu gresku, dopusta zirbese da se izrola ka kosu i zauzme duboku poziciju i kad primi loptu od rebica vec bude kasno ako nisi serge ibaka. sledeca nasa odbrana, opet simonovic stoji preduboko umjesto da stane visoko i blokira rolanje reyesa ka kosu. reyes prima loptu preduboko i daje lak kos. nakon sto reba posalje loptu u aut, u sledecoj odbrani opet simon ne cekira reyesa koji zauzima duboko poziciju pa guduric mora da pomaze previse i llull ostaje sam na sutu koji promasuje. i tako dalje i dalje. hocu da kazem imamo sistemske elementarne greske u odbrani. i da ne volim simona.

Nagradno pitanje: sta je NBA duga dvojka, najmanje vredan sut u kosarci™, kada igras Evroligu gde je trojka pola metra bliza?

pa ne bas. to zavisi od mjesta postavljanja bloka a postavlja na istoj poziciji u odnosu na trojku, ne udaljenost od kosa. naravno, zoniranje na pick n rollu ne znaci da ces pustati igracu potpuno otvoren sut, centar i dalje pokusava da ga blokira.

Venom

Sad bi morali u sitna crevca da analiziramo kako se i gde postavlja blok, sta se desava posle toga itd itd, a za to nemam volje, a ni znanja. Reagovao sam na nesto drugo: zakljucci iz posmatranja NBA lige ne mogu da se prenesu na drugu ligu. Drugaciji igraci, drugacija igra, drugacija pravila. Samim tim, sta je najmanje, a sta najvise vredan sut u kosarci ne moze da se po NBA statistici primeni na Evroligu. Samo to kako je nacrtana linija za tri u startu cini vecinu toga neprimenjivim.

Ivo Petović

Odgledao sam još jednom utakmicu i na drugo gledanje jako mi se dopala sekvenca kad smo dve akcije za redom igrali blok Lazića u leđa za Zirbesa i oba puta imali jako dobre, a različite, šuteve (poluhorog Zirbesa sa 2 metra i kucanje Zirbesa nakon što je Ajon ispao).

Timmi

Sad bi morali u sitna crevca da analiziramo kako se i gde postavlja blok, sta se desava posle toga itd itd, a za to nemam volje, a ni znanja. Reagovao sam na nesto drugo: zakljucci iz posmatranja NBA lige ne mogu da se prenesu na drugu ligu. Drugaciji igraci, drugacija igra, drugacija pravila. Samim tim, sta je najmanje, a sta najvise vredan sut u kosarci ne moze da se po NBA statistici primeni na Evroligu. Samo to kako je nacrtana linija za tri u startu cini vecinu toga neprimenjivim.

slazem se, pogotovo to moze da se kaze za sut iz coska jer je tu trojka u nba pola metra bliza a u evropi samo 15cm. ali ovo za sut iz driblinga je jasno i bez neke napredne statistike, pogotovo sto evropi ima jos manje igraca koji su sposobni da to pogadjaju konstantno.

i ja sam skontao te blokove lazica, oba puta je prvo isao pik rebe i zirbesa. toliko o tome da je radonja nekreativan. -_-

Calavera

Sta se lozite, Marcus mu nacrto -_-