Jump to content
IGNORED

Uvezli smo 257 puta više svinjskog mesa ...


Rumpelstiltskin

Recommended Posts

Pa dobro, kontam da ce seljaci moci da se preorijentisu na pravljenju Java resenja za klijente u inostranstvu, a glupa EU ce i dalje da subvencionise svoje seljake, posto ne razumeju kako funkcionise savremena ekonomija.

 

 

Ovo nije pitanje demagogije i nacionalizma vec golog prezivljavanja.

 

Ti to cinicno ali si na tragu resenja.

 

Postoje potrosaci sirom sveta koji su spremni da plate dosta vise za non-GMO (+ free-range, organic, itd.) svinjetinu (piletinu, govedinu, curetinu itd.).

 

Ako nas seljak ne moze da se takmici sa zapadnom mesarskom industrijom (a ja nesto mislim da je ta bitka izgubljena na dugi rok nevezano za ovu pricu o GMO), onda treba da svoj tehnoloski hendikep pretvori u prednost. Siromasni srpski potrosac jesce uvezeno GMO-fed svinjsko meso iz Nemacke, dok ce bogati nemacki potrosac jeste GMO-free svinjetinu iz Srbije.

 

E sad, trebalo bi da se nadje neko ko bi se latio tog biznisa, da povezuje srpske seljake i bogate nemacke potrosace, uz nadu da mu drzava ili neki lobi ili ,,mafija" nece bacati klipove u tockove.

Link to comment

Ima tu rezona.

 

Dovoljno je sto je meso GMO free. Kad vec imamo takav zakon, neka ga makar svinjari iskoriste za zaradu. Sto kaze Hazard, kada bi se nasao neko da integrise proizvodnju, pakovanje i prodaju u EU, mogao bi da napravi dobar posao.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Ima tu rezona.

 

Dovoljno je sto je meso GMO free. Kad vec imamo takav zakon, neka ga makar svinjari iskoriste za zaradu. Sto kaze Hazard, kada bi se nasao neko da integrise proizvodnju, pakovanje i prodaju u EU, mogao bi da napravi dobar posao.

 

Iznenadio bih se ako to već nije sprovedeno

Link to comment

Ja sam ogranicio mojima kupovinu vecine preradjevina(salame , kobasice, virsle). Cesto je rec o prilicno skupim proizvodima, upitnog kvaliteta. Cuvamo tovne pilice za sebe. Svake godine othranimo i jedno svinjce, koje zavrsi karijeru pocetkom januara, kada predje 150 kg. Onda slede krvavice, svezi cvarci, suseno/dimljeno meso i slicne djakonije, te meso sortirano u zamrzivacu, za naredni period. :piggy:

Troskove proizvodnje/cuvanja i ne primecujemo previse. Verovatno zato sto je lakse davati svake nedelje nesto para za kupovinu hrane za stoku, nego kupiti u radnji svo to meso za gotovinu odjednom. 

Link to comment

Ima tu rezona.

 

Dovoljno je sto je meso GMO free. Kad vec imamo takav zakon, neka ga makar svinjari iskoriste za zaradu. Sto kaze Hazard, kada bi se nasao neko da integrise proizvodnju, pakovanje i prodaju u EU, mogao bi da napravi dobar posao.

 

delimično i pomalo dobar, profit bi ostao onome ko već ima prokopan kanal kojim bi naši proizvođači morali da voze

Link to comment

Ima tu rezona.

 

Dovoljno je sto je meso GMO free. Kad vec imamo takav zakon, neka ga makar svinjari iskoriste za zaradu. Sto kaze Hazard, kada bi se nasao neko da integrise proizvodnju, pakovanje i prodaju u EU, mogao bi da napravi dobar posao.

Propratis pricu koja se javlja svake godine u mesecu junu, kada ispizdeli srpski seljak pisti na sva usta sto je otkupna cena visnje 30 din/kg, a bas ti boldovani organizatori je valjaju usvet po 3-4 eur/kg i prave, ko sto kazes, dobar posao ... Paradoks je jos veci sto smo mi jedni od vecih izvoznika visnje, a uvodni tekst je pokazao gde se trenutno nalazimo u svetu svinjogojstva, tako da smo busni ko cigansko reseto i bicemo jos busniji, kakav crni izvoz mesa, kakvi bakraci, u narednih 10 godina cemo poceti, kakvi smo kreteni, i sljivu da uvozimo.

Link to comment

Pa vec je proizvodi.

Osnovna logika prosečnog seljaka je da što pre utovi svinju, tj. da sa što manje utroška hrane dobije za kratko vreme što više mesa. Došlo se dotle da svinja može da se ugoji skoro kilu na dan. Čime se svinja hrani da bi se to postiglo može se videti u svakoj prodavnici stočne hrane, bilderi da im pozavide. Tako da to što sremski ili bilo koji drugi seljak prodaje po Beogradima i Novim Sadovima jeste domaće, možda i gmo free, al da je zdravo nije nikako.

Link to comment

Propratis pricu koja se javlja svake godine u mesecu junu, kada ispizdeli srpski seljak pisti na sva usta sto je otkupna cena visnje 30 din/kg, a bas ti boldovani organizatori je valjaju usvet po 3-4 eur/kg i prave, ko sto kazes, dobar posao ... Paradoks je jos veci sto smo mi jedni od vecih izvoznika visnje, a uvodni tekst je pokazao gde se trenutno nalazimo u svetu svinjogojstva, tako da smo busni ko cigansko reseto i bicemo jos busniji, kakav crni izvoz mesa, kakvi bakraci, u narednih 10 godina cemo poceti, kakvi smo kreteni, i sljivu da uvozimo.

 

Ovo je jednostavno nije istina. A organizatori™ jesu tecni izmet, ali iz nekih drugih razloga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...