Jump to content
IGNORED

Uvezli smo 257 puta više svinjskog mesa ...


Rumpelstiltskin

Recommended Posts

Takvih kreditno sposobnih individualnih poljoprivrednika ima vrlo mali broj.

 

Bolje za njih, mogu fino da narastu ili ce se vec drugi kreditno sposobni vremenom prikljuciti. To je najmanji problem.

Link to comment

Da se mene pita ukinuo bi poljoprivrednicima i stočarima poreze, ali im ne bi dao ni subvencije. A što se tiče ovih proizvođača iz EU, njih bi ocarinio u visini subvencije što dobiju kod kuće. Molim lijepo. Slobodno trižište i fair play.

Link to comment

јес вала, и одмах затим се кнез петрол пререгиструје у пољопривредно газдинство чија је споредна делатност продаја нафтних деривата.

Link to comment

Nikada nisam shvatio, da li su prepreke da se, recimo, proizvođači malina udruže i kupe hladnjače npr, ekonomske, kriminalne, birokratske prirode ili nešto drugo?

 

 

kriminalno-birokratske

 

 

Problem sa našom poljoprivredom je i to što seljak prodaje samo sirovine a malo njih se bavi proizvodnjom kvalitetnog polufinalnog ili finalnog proizvoda. Mnogo veća para bi se zaradila prodajom iole brendiranijeg kačkavalja, pršute, vina, rakije nego prodajom neprerađene sirovine. Ali za to treba organizacije, love, strpljenja i poštenja. Svega toga ovde nema.

 

Ovaj, a cemu sluze zadruge?

Ono, nije bas da srpski seljak nije umeo da se udruzi zarad profita, zadruge datiraju, otkad, s kraja XIX? Sto ne bi i danas pravio pare preko istih?

Link to comment

Bojim se da ozbiljnih pomaka u stočarskoj proizvodnji nema bez ozbiljnog upliva države. A za to nema para a verovatno bi naislo i na mrko gledanje od strane "spoljnog" faktora...

Ušli smo u spiralu "nečinjenja" i teško da ćemo izaći iz nje pogotovu u sektorima koji zahtevaju vreme da se oporave...

Cela "piramida" je urušena, veze između subjekata su pokidane i to je to.....

 

 

Poslato sa...

Link to comment

@njujorker

 

to ne mogu reci da znam, ali znam da srpski seljak ima dugo pamcenje, a u zadruge su u jednom periodu silom uterivani. nece to skoro ponovo zaziveti... osim toga, ne mogu se sve odluke u zadruzi donositi jednoglasno, uvek ce neki nivo odluka morati da bude delegiran uskom krugu ili cak jednoj osobi, sto onda predstavlja jos manji problem za mafiju.

Link to comment
  • 2 years later...

Ne znam u koju temu bih uglavila ovo, hajde ovde..

 

Procitah clanak, najavu za TV-dokumentarac "Istina o transportu zivotinja" Manfreda Karemana (Manfred Karremann), lika koji godinama prati transport zivotinja po EU i van EU i cesto u tajnosti snima u kakvom jezivom stanju se zivotinje nalaze.  Sad izvinite sto nemam volje da prevodim tekst sa nemackog (a ne mogu ga naci u tekstualnom obliku pa da se provuce kroz gugl), u kom ukratko ilustruje zivotinje posle dugih dana puta te visednevnih stajanja na granicama (uglavnom Bugarska-Turska), uprkos kao nekim merama u EU koje su postavljene ali koje se ne postuju skroz, dovoljno je videti tu bugarsku stranu granice, a onda o Turskoj i zemljama van Unije... U stvari evo neceg bas na tu temu.

 

Ceo film (na nemackom) se moze pogledati na YT

 

 

Ono sta je mene iznenadilo je smer transporta - shvatih da EU zapravo izvozi tonu krava i ovaca u Tursku, cak i dalje (Irak, Azerbejdzan, Liban, Kuvajt..). o_0 I da stoka dakle prelazi put od recimo, kranje bizarno, Estonije do Turske (4000km). Znam kakvo je stanje kod nas, ali mi je nekako i dalje neverovatno da jedna tako velika zemlja poput Turske uvozi toliko mesa. Da li se radi o istim stvarima kao kod nas (uglavljivanje na visoj instanci), da li zbog EU pitanja ili u cemu je stvar..

 

Tekst:

Prva strana

Druga strana

Treca strana - mapa najcescih ruta za Tursku:

(uvecati zarad citanja)

 pf_DpluQlNGseI0rb28d6OZ2il2pyUakcMbt9nX6

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Moj rođak Slovenac gaji bikove i svinje na farmi u blizini Metlike. Bikova ima oko 300 u svakom trenutku, kupuje ih iz Češke kada imaju oko 700 kilograma, prodaje ih uglavnom u Liban kada pređu 1500 kilograma, a transportuje ih brodovima iz Kopra. Ne znam kako izgleda brod za prevoz bikova, ali pretpostavljam da ni deveti krug pakla verovatno nije mnogo gori prizor. Svinje (njih oko 700), pak, imaju mnogo kraći put, obično završe na lokalu kao šunke i kobasice.

Link to comment
On 3/26/2018 at 4:49 PM, Ayatollah said:

Moj rođak Slovenac gaji bikove i svinje na farmi u blizini Metlike. Bikova ima oko 300 u svakom trenutku, kupuje ih iz Češke kada imaju oko 700 kilograma, prodaje ih uglavnom u Liban kada pređu 1500 kilograma, a transportuje ih brodovima iz Kopra. Ne znam kako izgleda brod za prevoz bikova, ali pretpostavljam da ni deveti krug pakla verovatno nije mnogo gori prizor. Svinje (njih oko 700), pak, imaju mnogo kraći put, obično završe na lokalu kao šunke i kobasice.

meni jedan bivši iz metlike.

Link to comment
On 26.3.2018. at 11:49 AM, Ayatollah said:

Ne znam kako izgleda brod za prevoz bikova, ali pretpostavljam da ni deveti krug pakla verovatno nije mnogo gori prizor.

Kako koji i kako gde, ozbiljan posao je u pitanju, mada nosu spasa nema koliko god naprava bila moderna i snabdevena svim mogucim zgodama kao sto su ventilacija, odvodjenje otpada, dovod sveze vode, itd, itd...

 

Livestock-_Carrier_04.jpg

50,000 ovaca, 3,000 goveda, utovar na Novom Zelandu, Port of Timaru...

 

Livestock-_Carrier_03.jpg

 

Livestock-_Carrier.jpg

 

Doduse, ko radi, taj i gresi:

capsized_livestock_carrier_01.jpg

 

capsized_livestock_carrier_02.jpg

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...