Jump to content
IGNORED

Uvezli smo 257 puta više svinjskog mesa ...


Rumpelstiltskin

Recommended Posts

Ovo je jednostavno nije istina. A organizatori™ jesu tecni izmet, ali iz nekih drugih razloga.

 

Malo sam iskarikirao, pocetna cena ove godine jeste bila 30 din/kg, stim sto je rasla do kraja berbe do 80 din/kg, zbog ovogodisnjeg veoma slabog roda. A da je prodaju basnoslovno preko, siguram. Teras me da vrsljam po netu a i sam znas koja je sustina ...

Link to comment

Znam za primer da su hladnjačari™ slali pajser brigadu da rasturi i sam pokušaj pravljenja konkurencije u otkupnom poslu. Ima i takvih prepreka™, osim nekih onako biznis tipa manjak novca, manjak kreditnih šansi, manjak kontakata za dalju prodaju itd itd.

 

 

Država naravno ne može da prestane da subvencioniše poljoprivredu, iz x razloga, štaviše jeste pitanje nelojalne konkurencije ovo što se dešava da veoma subvencionisana lako ulazi na tržište a ne vidim 1 rešenje nego x stvari koje će voditi tome da se subvencije približavaju onima u EU. Verovatno prva stvar je da obezbedi uslove za postojanje efikasne konkurencije i kod primarnih proizvođača i posebno kod trgovaca.

Link to comment

pricao sam bas za maline, postoje drzavne i drzavi bliske privatne firme koje imaju "pravo prvenstva" kod otkupa. malina kad sazri, kratko traje. a granicari i policija drze strane kamione na granici dok im se ne javi da su nasi™ pokupovali koliko su hteli. isto je i sa visnjama, ta pocetna cena se drzi dok treba, onda tek pocne da raste...

Edited by aram
Link to comment

Ja sam par puta pričao za jagode, o drugaru koji je krenuo sa biznisom, pa morao da stane i rasproda sve, u trenutku kad je došlo do toga da prodaje dalje od lokala. Pre nekih 5-6 godina.

Link to comment

ja znam coveka koji je kupio masine za preradu malina u sirup. uzeo kredit, narucio, platio. masine zakasnile za tu sezonu. a kredit mora da se placa. dobro, dosla sledeca sezona. kad tamo, pola masina ne radi. jesu u garantnom roku, al dok se popravilo, ode jos jedna sezona. a kredit mora da se placa... onda se utalio sa nekim likovima iz opstine, koliko da pokrije troskove, pa na kraju prodao masine. eno ga sad u svedskoj, drzi frizerski salon za pse.

Link to comment

Osnovna logika prosečnog seljaka je da što pre utovi svinju, tj. da sa što manje utroška hrane dobije za kratko vreme što više mesa. Došlo se dotle da svinja može da se ugoji skoro kilu na dan. Čime se svinja hrani da bi se to postiglo može se videti u svakoj prodavnici stočne hrane, bilderi da im pozavide. Tako da to što sremski ili bilo koji drugi seljak prodaje po Beogradima i Novim Sadovima jeste domaće, možda i gmo free, al da je zdravo nije nikako.

 

+1, možda jeste GMO free (doduše tu i tamo bude u vestima da je neko posejao na divlje), ali to zdrave hrane nije videlo.

 

Link to comment

U gmo proizvodnji tek ne bismo bili konkurentni jednoj južnoj americi i sl. Izbor je na zdravoj hrani koja će se šatro skuplje zavaljati. Teorijski cela srbija bi trebala biti organska, kad već industrija ne postoji. Al nema ko to da organizuje. A ova situacija sa uvozom je čista snalažljivost lokalnih prerađivača koji koriste zakonsku razliku i uvećavaju sopstvenu rentabilnost.

Link to comment

pa daj da cujemo

 

 

Pa nije nikakva ekskluziva, skroz je ocekivano za Srbiju. Samo ne vidim kako onakve polu/dezinformacije mogu da pomognu.

 

Cena sveze visnje u otkupu je letos bila 0,5-0,7 eura, s tim sto se pocetna cena naknadno nakalemi na prvih par nedelja otkupa pod izgovorom da je cena u formiranju i da niko ne zna kolika je, a uvek je unapred medjusobno dogovorena. Naravno da se seljaci zavrnu naknadno za tih deset ili dvadeset dinara po kilogramu od pocetnih berbi kada se cena jednom formira™. Trenutna cena visnje na evropskom trzistu na veliko je nekih 1,2 e/kg, mozda mrdne malo navise, ali sigurno nece drasticno. Kad uzmes u obzir da je tu rec o vec otkostenoj visnji, koja je u medjuvremenu kalirala, za koju je neko morao da obezbedi otkupna mesta i prevoz, klasira, zamrzne i cuva u hladnjaci neko vreme jasno je da nije u pitanju zarada koja ce preko noci nekog Ziku koji je nakrpio za sleper visnje uciniti suludo bogatim. Koju je cenu video teca u minimarketu u Wuppertalu za pakovanje od 300g nas valjda ne zanima u ovom slucaju.

 

Organizatori™ su ljudski talog jer zavrcu seljake/proizvodjace na milion glupih nacina, uglavnom koristeci to sto ovi u ogromnom procentu ne kapiraju svoja prava kako valja. Ili sto inspekcija ne jebe da radi svoj posao (ovo je sigurno glavni problem, da se ne zajebavamo). Tako je skroz normalno da neko pokupi hiljade vagona robe i rasteze placanje na mnogo duze od zakonskih 60 dana. Ako Pera zove telefonom moleci za pare iste ce dobiti narednog marta, do tada ce valjda jesti travu, al ako zapreti da ce u inspekciju sa artijama onda se pare za njega stvore bukvalno odmah. Iz nekog razloga ljudi u 99% slucajeva rade ovo prvo, jebes ga, nije mi jasno zasto. Seljaci im bukvalno kreditiraju otkup. Poseban odvratluk je sto su svi otkupljivaci dosli na genijalnu ideju da valjaju i hemiju. Pa tako imamo situaciju da proizvodjaci koji nemaju kesa da isfinansiraju sami proizvodnju uzimaju hemiju kao avans (uz ugovor) po suludo uvecanim cenama, otprilike po 20-30% visim nego u obicnim poljoprivrednim apotekama. Tu se prvi put zaradi na njima, drugi put kada moraju da predaju robu kod istog gmaza zbog tog duga i treci put kada cekaju za pare i kada iz ocaja uzmu jos jednom hemiju/djubrivo kod istog jer im ovaj nije dao pare pa ni ne mogu da kupe na drugom mestu. Muljanje sa papirima, subvencijama i cime sve ne je samo bonus i kada bi inspekcija bar malo mrdnula spolovilom morala bi da ispozatvara 9/10 organizatora™.

 

Ne kazem da ne ume da im upadne kasika u med i da visnja nikada nije bila 30 dinara. Jeste bila je, ali situacija da zarada bude desetostruko veca od uloga se desava jako retko, ako se bas poklopi gomila faktora.

Link to comment

Nikada nisam shvatio, da li su prepreke da se, recimo, proizvođači malina udruže i kupe hladnjače npr, ekonomske, kriminalne, birokratske prirode ili nešto drugo?

 

Prosle godine je hladnjacarska mafija potplatila policiju da maltretiraju ljude i zaustavljaju ih na putu jer su hteli da odnesu svoje maline iz ariljskog kraja u Sabac gde je otkupna cena bila tipa dvaput veca ili tako nesto.

Link to comment

U gmo proizvodnji tek ne bismo bili konkurentni jednoj južnoj americi i sl. Izbor je na zdravoj hrani koja će se šatro skuplje zavaljati. Teorijski cela srbija bi trebala biti organska, kad već industrija ne postoji. Al nema ko to da organizuje. A ova situacija sa uvozom je čista snalažljivost lokalnih prerađivača koji koriste zakonsku razliku i uvećavaju sopstvenu rentabilnost.

 

Srbija može da bude organska možda ako ostavimo celu zemlju u parlog na jedno 20 godina.

Link to comment

+1, možda jeste GMO free (doduše tu i tamo bude u vestima da je neko posejao na divlje), ali to zdrave hrane nije videlo.

 

 

Ne mora da bude organic, dovoljno je da je GMO free i free range naci ce svoje kupce

Link to comment

Srbija može da bude organska možda ako ostavimo celu zemlju u parlog na jedno 20 godina.

Netačno. Period konverzije traje 2-3 godine, pritom ne obustavljajući proizvodnju već samo upotrebu pesticida*.

*postoje dozvoljeni, tj. organski pesticidi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...