Jump to content
IGNORED

The Leftovers


Ryan Franco

Recommended Posts

krenuo da gledam seriju pre nekoliko dana i posle dve epizode, sam razmišljao da li se ovo isplati nastaviti, a svidelo mi se sto ima samo tri sezone , po meni idelan broj.

Setim se da ovde ima tema pa hajde da gvirnem,nekoliko vas oduševljenih , ajd da nastavim.

Prva sezona puna klišea posle kojih sledi scena kao aperkat u 12 rundi. 

Druga sezona odlična ,napeta, intrigantna, puno scena za pamćenja,muzika koja reže u mozak.

Trećoj sezoni mislim da fale te dve epizode manje nego u prve dve. Nedostaje malo mesa za moj ukus ( ne mislim na Liv Tajler  :naughty: ) .Sam kraj ,nisam pamet da li je genijalan ili se išlo linijom manjeg otpora.

Junaci serije definitivno su zaslužili veće poštovanje, da se oprostimo sa njima i izljubimo ko ljudi. 

Ostalo je puno tog ko koga,šta,zbogčega trenutaka. WTF is Kevin? Ako je psajko mogli su da nam nabace neku boleštiju u kom pravcu da razmišljamo ili ako je neki medijum,mesija šta sa tim zašto on,posle sedmogodišnjice kako se nosio sa tim. Ćaletovo ludilo je nabacano,sa kime priča,šta mu priča ima puno nedorečenih epizoda. Nacionalna geografija?

Norina priča "s one strane duge" ne spada u omiljene momente

Sada sam završio pa ću narednih dana,da apsolviram gradivo  :fantom:

 

Čudime kako serija nije imala veću pažnju. I relativno skromna ocena na ajemdibiju. 

Link to comment
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    18

  • kud u maglu Simoviću

    12

  • Jeremija

    11

  • Mil@n

    7

Kako mi je nedostajao ovaj osećaj kada je sezona gotova a ti srećan kao ker što su još dve na lageru...

 

Serija izuva iz gaća. Još jedna potvrda da nikakva radnja nije bitna, daj dobre glumce i dobru emociju i nema promašaja Naravno, ova serija je toliko više od toga.

 

Vidim da su komentari uglavnom da je druga bolja, meni je i prva razvaljivanje.

Edited by Mil@n
Link to comment

Upravo završio, ne mogu da nađem adekvatne reči hvale, ovo je jebeni spektakl u svakom smislu. 

Kakva genijalština u izboru pixiesa da pokriva praktično celu sezonu, jedno od najboljih uklapanja soudntracka u atmosferu ikada. 

Serija je jedna od najboljih ikada. IKADA. 

 

Edit: zašto se podcenjuje Kevin u glumačkom smislu? Imao je daleko nakompleksniji posao. Ne bih rekao da je uradio lošiji posao od bilo koga mada se izdvajaju on, Eklston (genijalan i verovatno najupečatljiviji) i Kunova. 

 

Još jednom: kakva serija, ovakav osećaj nadoknađuje gledanje sto sranja  :heart:

Edited by Mil@n
Link to comment
  • 2 weeks later...

@mraki meni je druga bila najbolja, muzika je tu najbolje odradjena

 

razlikuju se sezone, nije mi prijala serija, imao sam los osecaj dok sam gledao, iako je dobra kada se sve uproseci

 

najvise mi je smetalo sto mnogo kenjaju, a oprastam im nekonzistentnosti i banalan kraj

Link to comment

Kevin je bio odličan kada je imao komične zadatke a sa druge strane slab je bio kod sirovih emocija.Mislim da je trebalo da iskoriste taj talenat pa da njegov lik postane ciničniji,komičniji, parodija kao Ash u Evil Dead  

 

Kunova je toliko upečatljiva da razmišljam da pogledam treću sezonu Fargoa , što nisam planirao .  da kopiram nekog sa reddita : Toliko je bila dobra da niko ne priča o ful frontal nuditiju u zadnjoj epizodi nego o seriji 

Link to comment

Da napišem utiske nakon odgledane sve 3 sezone. Nekako mi je baš legla serija, sve je kliknulo negde pred kraj prve/na početku druge sezone, i što je dalje odmicalo, postajalo je sve bolje.

Još pre par godina sam pogledao pilot i tu stao, s namerom da nastavim jednog dana. Krenuo da gledam nedavno, jer nisam znao šta bih drugo, i nisam ni pomišljao da će mi do kraja ovo postati jedna od omiljenih serija. Sjajna gluma, sjajna muzika, i uopšte način na koji je dočarana celokupna atmosfera. Fino zaokružena priča na kraju. Po meni čak i sjajno napisani dijalozi, mada vidim da mnogi imaju zamerke na to.

Link to comment
  • 5 months later...

Odlicna serija. Fotografija, muzika, dijalozi - bas dobro odradjeno. Kao likovi Peti Levin i Din su najveci carevi, a glumacki Eklston je broj 1.

 

Druga sezona je remek djelo! Nacionalni park, gradic i ono kamp naselje... savrseno!

Edited by MiddleClass
Link to comment

Ako ti zatreba pomoć pri interpretaciji, samo reci...

 

 

 

1 hour ago, MiddleClass said:

Odlicna serija. Fotografija, muzika, dijalozi - bas dobro odradjeno. Kao likovi Peti Levin i Din su najveci carevi, a glumacki Eklston je broj 1.

 

Druga sezona je remek djelo! Nacionalni park, gradic i ono kamp naselje... savrseno!

 

 

Drago mi je da ti se svidja, ako je Lindelof ikada napravio remek-delo, to je ova serija. Iskreno, nisam mislio da ima ovo u sebi...

 

 

 

Edited by Jeremija
Link to comment

Kad gledaš prvi put, onda se uglavnom pitaš šta se desilo sa ljudima koji su nestali, ali onda kasnije shvatiš da ništa od toga nije bitno, več da je glavni fokus na tome kako se ljudi (na različite načine) snalaze u takvoj jednoj (egzistencijalnoj) situaciji, i na koji način rešavaju nastale probleme.

 

 

Nešto slično kao što u Stalkeru nije sama Zona toliko bitna, već sam film više prikazuje dubinu ljudske patnje...

 

 

Što naravno ne znači da neće biti "natprirodnih" i drugih momenata, nego samo da to nije istinska poenta serije.

Link to comment
2 minutes ago, Jeremija said:

Kad gledaš prvi put, onda se uglavnom pitaš šta se desilo sa ljudima koji su nestali, ali onda kasnije shvatiš da ništa od toga nije bitno, več da je glavni fokus na tome kako se ljudi (na različite načine) snalaze u takvoj jednoj (egzistencijalnoj) situaciji, i na koji način rešavaju nastale probleme.

 

 

Nešto slično kao što u Stalkeru nije sama Zona toliko bitna, već sam film više prikazuje dubinu ljudske patnje...

 

 

Što naravno ne znači da neće biti "natprirodnih" i drugih momenata, nego samo da to nije istinska poenta serije.

sad sam tu negde, pa koliko mi bude držala pažnju

vidim da se s02 bolje kotira, ako me nešto gadno ne razočara nastaviću

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...