Jump to content
IGNORED

Igr(ic)e su umetnost ili nisu, nastavlja se


Прслин

Recommended Posts

  • Replies 508
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    69

  • Caligula

    48

  • Krampa

    28

  • Miralem

    23

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daj bre jepte se vise sa iskustvom™ pa ne mogu da potrosim zivot da bih od vas dobio diplomu poznavaoca igrica. Igrao sam i pucacine i pekmene i ostale stare igre na konzolama (koje btw. svojim minimalizmom mogu delimicno da opravdaju zabunu da igrica moze biti umetnost), igrao vampirice i kount strajkove, plutao besciljno izmedju galaksija u megaumrezenim platformama i to satima, prepustio se i bilo mi je super.

 

Onda Dionizijuz kaze kako nisam igrao prave igrice pa mi uvali dva linka sa komentarom

 

 

:isuse:

 

Daj Strugacki, evo ne zbog mene nego zbog ostalih nevernih Toma, kazi koja je to umetnicka igra, daj link, potrosicu par sati da pronadjem Panteon u njoj obecavam.

 

neću bre da dajem linkove, što da gubiš vreme, ja igram samo jednu igru efektivno, a nisam se logovao ima mesec dana

 

samo mi je interesantno kako skučeno posmatraš igre i kako se trudiš da daš neki deistički prizvuk pravoj umetnosti, 

 

ja sam po religijskom i svakom drugom opredeljenju pojednostavljivač ili simplista, zato i ne mogu da se uklopim u silna božanstva ovog foruma

 

ukratko - ako već umetnost postoji, postoje igre koje svakako mogu da se ugnezde tu, da li je to grim fandango, flower ili neka od brojnih rpg/mmorpg to zavisi od ličnog

 

e sad, pošto ti od umetnosti tražiš dodir kosmosa, onda možda masters of orion II

Link to comment

Flower, Limbo, Journey? Jednom rečju, hipsteraj. Pa ima barem deset boljih igara u njihovim žanrovima. 

 

 

 

@Calligula, kad kažeš vampirice, misliš na Bloodlines? Zavidim ljudima koji će to igrati po prvi put. 

Edited by miki.bg
Link to comment

Neko će postaviti pitanje čemu sve ovo. Čemu rasprava o metodi analize jedne komercijalne, ali suštinski frivolne teme zabavnog softvera u širem smislu? „Knjige, filmovi i umetničke slike zaslužuju kritiku umetničkog kalibra, pisanje o igrama nije ništa bolje od vodiča za top 100 restorana koji služe jaretinu.” Likovi koji ovako misle čine veći deo čovečanstva, smatrajući igre komercijalnom pojavom koja ne zaslužuje ništa sem površnih analiza tehnologije koja ih pokreće i „faktora zabavnosti” koji indukuje kod deteta. Gotovo niko ne želi da sazna išta o motivima stvaralaca igre, koji mogu biti strasniji od manije ludog vajara.

 

http://www.sk.rs/2005/11/siji01.html

Link to comment

 

e sad, pošto ti od umetnosti tražiš dodir kosmosa, onda možda masters of orion II

 isuse bože koliko sam mladosti potrošio na tu igru, i to sa još jedno 3 do 6 istih takvih dijabola ko ja. umetnost par ekselans.

 

i da ponovim: svaka dobra igra je umetnost. naročito blokbaster naslovi iz EA, Activisiona i sličnih giganata. Uopšte ne mora da bude indy, artsy, da te ima "poruku" koju je autor svesno ubacio. Ako je Dum "Rađanje nacije", Call of Duty je Pekinpo. :) Iako ja lično to ni ne volim da igram, for d rekord.

Link to comment

Journey.

 

Pa ovo je divno.

 

Koeljovski Istrazivac Zivota cija se odora leprsa na pustinjskom vjetru i koji moze da udje/otvori vrlo ogranicen broj koeljovskih zagonetki.

 

Ne sporim tu setnu atmosferu coveka koji zonglira razne zagonetke ali, Prsline, budimo realni, kao sto Koeljo nije umetnik vec pisac za domacice tako ni ova igrica nije umetnost vec eto fiiina zabava za npr. sredovecne navijace koji bi da se igraju otkrivanja zivota.

 

Meni je Machinarium na primer likovniji od ovoga, toliko mi je bio dobar da sam ga prelazio dva puta iako je na nekim mestima jako komplikovan. Mada, naravno, divni machinarium nije, jel'te, umetnost.

 

edit: sorry Prasline ali zaista ne mogu da se cimam da nabavljam konzole da bih igrao ovo. Ocigledno je da pojam umetnost mora da se redefinise jer ako ga budemo random rastezali na igrice, sarme i babe koje sede, zbunicemo se jebemmu.

Edited by Caligula
Link to comment

Дон Кихот је јуришао на ветрењаче мислећи да су дивови. Смешан је био као и сваки чудак, али му је срце било огромно јер је био уверен да иде у бој против вишеструко снажнијег противника, а ипак није одустао. Твоје игнорисање дивова јер мислиш да су ветрењаче је лишено чак и тог херојског аспекта.

 

Џезирај слободно даље, Дон Каубоје, плеши по полеглом житу и трчи по киши, шта год да раде уметничке душе попут твоје када их опхрва радост живота, а када упаднеш у траг џиновског стопала уместо да закукаш што си се изломио и у кекс претворио, само понављај "то су ветрењаче, то су ветрењаче".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...