Jump to content
MancMellow

EU PPPеферендум

PPP EU "referendum"  

201 members have voted

1. 1. Da li ste za nastavak EU integracija i ulazak Srbije u EU po njihovom okončanju

• Da
      112
    • Ne
      68
    • Nemam stav
      21

Recommended Posts

frn1782

Citav diskurs nakon 5. Oktobra je kako su ekonomska i sva druga ocekivanja isla u WC sholju bio na pumpanju straha.

Pa dok je i Djindjic bio ziv glavna spika protiv crveno crnih vec negde tamo 2002. je bila da ce nas svi napasti ako oni ponovo pobede.

To je kulminiralo te 2008. i zato taj rezultat.

Kad ih je EU zvanicno prihvatila kao opciju sa kojom mogu da saradjuju DS je puko jer mu je izbijen jedini adut koji mu je ostao.

Ili kako se Boris lepo i slikovito izrazio "Kako sad da kritikujem SNS kada sprovode moju politiku"?

Tako da u neku ruku, indirektno EU ih jeste potpomogla da dodju na vlast i to svesno i proracunato mada to nije krivica EU nego ovog drustva koje nema kapacitete za demokratsku smenu.I SNS ce da vlada doveka ako ne dodje opet neki spoljni mig da zaljulja shahovsku tablu.

Edited by frn1782

MancMellow

Strani faktor ima uticaja, ali to je cista simplifikacija. Kada ti imas pad, i to, videli smo u onom tekstu u Danas-u, dramatican drustvenog proizvoda + zaposlenosti, plata i penzija tokom niza godina, tebi ne treba puno da padnes sa vlasti (osim ako si u ratu kao 90-tih, to je drugo). I onda ce se kao glavni faktor pominjati "Zapad", a u stvari kad sebe dovedes u takvu poziciju moze da te oduva vise-manje bilo sta. Cak i Rusija, uopste nije iskljuceno.

Edited by MancMellow

radisa

Strani faktor ima uticaja, ali to je cista simplifikacija. Kada ti imas pad, i to, videli smo u onom tekstu u Danas-u, dramatican drustvenog proizvoda + zaposlenosti, plata i penzija tokom niza godina, tebi ne treba puno da padnes sa vlasti (osim ako si u ratu kao 90-tih, to je drugo). I onda ce se kao glavni faktor pominjati "Zapad", a u stvari kad sebe dovedes u takvu poziciju moze da te oduva vise-manje bilo sta. Cak i Rusija, uopste nije iskljuceno.

+1

Nije strani faktor doveo Vučića, ali mu se nije ni protivio (Mogli su uvek naterati Ivicu da ide sa DS-om, a Toma da bude fikus)...

Ali ne mora ni da mu daje podršku koliko mu je do sad davao...

Meni je jasno da i kad prestane podrške, da će se to fingirati u medijima, kao da još postoji, ali ni to neće moći dugo...

dillinger

Oxi

+1.

Ma kako loše bilo, lakše ćemo smeniti SNS nego nedemokratsku vrhušku u Briselu.

Na stranu što mi evropski identitet apsolutno ništa ne znači, ne prepoznajem(o) se tu, nisu mi Belgijanci bliži od Turaka, Rusa ili Tadžika.

Kampokei

Da, iz vise razloga. Neko vec rece, mislim da ce svaka institucionalna i pravna reforma ici brze ako je ta sargarepa pred ocima. Dalje, nebivanjem u EU ucvrscujemo jos vise imidz malih Rusa koji nas je vec ohoho kostao, a ko zna kako bi jos bio naplacen u buducnosti. Zatim, oni EU fondovi, to jos postoji, jel da?

S druge strane, volim da se tripujem da sam ubedjeni Evropljanin, ali nisam uopste impresioniram ovom EU, kao ni vecina na forumu. E, sad, jbg, razmisljam nesto, neka veca kriza koja stavlja projekat EU na iskusenje je morala da se pojavi. I evo je. I cini mi se da ce Evrope biti sad ili nikad. Koliko puta se samo izreklo ono "da je jos jedna generacija pregurala Jugoslaviju, opstala bi". E tako nekako ja sada mislim i o EU. Ako se ovo sranje nekako u poludoglednoj buducnosti sredi, mozda opet bude hiljadu lepih stvari na ovom kontitenticu. A vise je nego vredno truda i nade (ne zelim da zamisljam Evropu u kojoj je propao projekat zvan EU).

Eraserhead

Da. Ne postoji zemlja za koju je EU vaznija od Srbije.

stooler

Упореди раст куповне моћи, просечне плате, запослености током Коштуничиних влада (2004-2007, 2007/8.) које константно губе подршку/бираче до коначног пада 2008. (или Живковићеву 2003.) и ово сада или оно Тадићево.

Просечни српски бирач је економски неписмен а традиционално је навикнут на ево већ пола века готово стабилне економске кризе са кратким моментима предаха. Ако постоји корелација то је да бирачи награђују оне који им обећавају куле и градове а погоршавају економску крвну слику друштва. 

Коштуница је поражен од човека који је бљутаво и брутално лагао народ "И Косово и ЕУ" а да ниједна званична висока инстанца из те ЕУ не каже "па није баш тако људи, мораћете да их признате, око тога смо се закачили с Коштуницом".

Одговорност Запада је огромна.

Edited by stooler

MancMellow

+1.

Ma kako loše bilo, lakše ćemo smeniti SNS nego nedemokratsku vrhušku u Briselu.

Na stranu što mi evropski identitet apsolutno ništa ne znači, ne prepoznajem(o) se tu, nisu mi Belgijanci bliži od Turaka, Rusa ili Tadžika.

Postoji minimum 20 naroda u EU koji su Srbima bliži od jebenih™ Tadžika. 

frn1782

Nikada u Srbiji socijalni protesti nisu akumulirali u politicku akciju sa rezultatom.

Ni hiperinflacija nije uzdrmala tada vladajucu strukturu.Mi tada nismo bili u ratu a opozicija je jos negde od 92./93. na papiru mogla da ih smakne ali papir trpi sve.Nista se tu nije promenilo do danasnjih dana.Moze sutra prosecna plata da padne na 100e Vucic ce i dalje komotno dobijati sve izbore jer iza sebe ima masineriju upravljanja drzavnog aparata koji ti ovde de facto obezbedjuje dozivotnu vlast.I to sve legalno i legitimno, demokratski. I 5. oktobra u najgoroj mogucoj situaciji po rezim bilo je povuci+potegni uz sve "push" spolja.Zapad samo koristi odlike tog takvog sistema da usmeri u zeljenom smeru koja ce garnitura sprovoditi identicne politike.

MancMellow

Упореди куповну моћ, просечну плату, (не)запосленост током Коштуничине владе која је пала/срушена због Косова 2008. и ово сада. Просечни српски бирач је економски неписмен а традиционално је навикнут на ево већ пола века готово непрестајне економске кризе са кратким моментима предаха. 

Коштуница је поражен од човека који је бљутаво и брутално лагао народ "И Косово и ЕУ" а да ниједна званична висока инстанца из те ЕУ не каже "па није баш тако људи, мораћете да их признате, око тога смо се закачили с Коштуницом".

Одговорност Запада је огромна.

Tačno, s tim što u "Kosovo i EU", bar sadrži EU, a nju su, a delom i dalje, a dobrim delom i s pravom, oni koji su glasali percepirali upravo kao ekonomski isplativiju varijantu. 

wall

Opcija 3.

Ostaviću da deca™ izaberu, ja sam odveć star, razočaran i nadrndan.

MancMellow

Nikada u Srbiji socijalni protesti nisu akumulirali u politicku akciju sa rezultatom.

Ni hiperinflacija nije uzdrmala tada vladajucu strukturu.Mi tada nismo bili u ratu a opozicija je jos negde od 92./93. na papiru mogla da ih smakne ali papir trpi sve.Nista se tu nije promenilo do danasnjih dana.Moze sutra prosecna plata da padne na 100e Vucic ce i dalje komotno dobijati sve izbore jer iza sebe ima masineriju upravljanja drzavnog aparata koji ti ovde de facto obezbedjuje dozivotnu vlast.I to sve legalno i legitimno, demokratski. I 5. oktobra u najgoroj mogucoj situaciji po rezim bilo je povuci+potegni uz sve "push" spolja.Zapad samo koristi odlike tog takvog sistema da usmeri u zeljenom smeru koja ce garnitura sprovoditi identicne politike.

Bilo smo. Nismo bili fizički u ratu, ali je narodu servirano da mora sve da meri prema neposrednoj fizičkoj ugroženosti jal sebe, jal sunarodnika. To je ratna psihologija, bez obzira što se ne gine. Do 1999-te. 

Ako prosecna plata padne ne na 100, nego na 250 evra, odletece s vlasti ko od sale. Osim, kažem, u slučaju nekog ozbiljnog sukoba.

Ali jesi na tragu nečega ovo kad kažeš za 5. oktobar i za Vučića. Definitivno je teže skloniti Miloševića i Vučića, bez obzira na podršku, nego Koštunicu i Tadića. To je povezano s pravom vladajućom kastom u Srbiji, a to nisu - ambasade. Ambasade samo prave sa raznim ljudima u Srbiji dilove u korist svojih zemalja. Što im je i posao.

Edited by MancMellow

stooler

+1

Вучић је Франкенштајн еврократије. 

Човек је од радикалског луменпролетаријата направио еврофанатике. Да имају једног таквог у свакој европској држави већ сутра би могли да усвоје устав, створе федерацију, укину Савет, интронизују Комисију као Владу и Парламент као законодавно тело.

MancMellow

Човек је од радикалског луменпролетаријата направио еврофанатике. 

Kako se to tačno radi? Mislim, kako izgleda taj proces? Koji si postupak video da je primenio?

ljakse

počeo da priča kao evrofanatik, šta drugo.