Jump to content
MancMellow

EU PPPеферендум

PPP EU "referendum"  

201 members have voted

1. 1. Da li ste za nastavak EU integracija i ulazak Srbije u EU po njihovom okončanju

• Da
      112
    • Ne
      68
    • Nemam stav
      21

Recommended Posts

MancMellow

+ milion

a ovo u boldu je zaista tuzno, ozbiljno to mislim. ovde ima zaista izuzetno pametnih i obrazovanih ljudi, evo recimo, kamo srece da vi forumski istoricari koje bas volim da citam imate zapazenije mesto u stvarnosti i da drzava koristi vasa strucna znanja, recimo u raznim medjunarodnim komisijama ili diplomatiji itd. to mi palo na pamet kada sam citao raspravu izmedju andurila i tebe oko kulturno-istorijskih spomenika na kosovu i metohiji, na nesrecu argumentacija drzave je pritupo guslanje, kukumavcenje, bogoradjenje i patrijarhovo pozivanje na silu™ tako da ce za srbiju od cele te price za unesko biti mrka kapa

a i ja pricam gluposti. da drzava koristi vasa strucna znanja to ne bi bila ova drzava i ne bi bila ova stvarnost nego zdrava normalnost a ovako smo u zoni sumraka od miloste nazvanu kloaka

prezivece drzava i bez nas koji smo na forumu bez problema.

al to sto ne koristi znanja onih (definitivno ne svih, ali nekih) na samom vrhu te nauke to ce drzava tesko platiti. DS je jos nekog nesto i pitao. Ovo sad - katastrofa. 

Edited by MancMellow

Pontijak

Је л' могу ја да привремено променим своје "не" на "да"? Промолио сам мало њушку у Европу и јебига, опет су ме обрлатили. :isuse:

Вратићу ја на "не" који дан по повратку, не брините, када успешно потиснем све што сам овде видео. Као и толико пута до сада. :fantom:

e to je pravi gradjanin i gospodin covek! zivi ovde, ode kao turista u evropu, podseti se kako evropa zaista izgleda, uporedi to sa glibom i govnima kloake i opredeli se za da, koja razlika od dijasporaca™ u evropi koji su apsolutno za ne

@manc

postujem tvoju skromnost :) iskreno, verujem da ce se za vas tek cuti u strucnoj javnosti tj. da vase vreme tek dolazi :)  i ustvari isto mislimo

to sto ne koristi znanja onih (definitivno ne svih, ali nekih) na samom vrhu te nauke to ce drzava tesko platiti.

Edited by Pontijak

Time Crisis

klutura i privreda sve 5, samo u visoku politiku mnogo da se ne pačaju, da rasturaju znaju, s konstrukcijama im malo teže ide   ^_^  

Osim toga, ovo i nije trol. Kao postavljač topika proglašavam pobedu na referendumu sa 61-39 (opredeljeni) :P Izgleda da su stigli i glasovi iz Lebana i to je uglavnom to, može topić i da se zatvori, imamo topik o EU integracijama ionako.

Bome, ako je ovde jedva prebacilo 60 posto, na pravom referendumu ne znam da li bi bilo i 50.

MancMellow

Bome, ako je ovde jedva prebacilo 60 posto, na pravom referendumu ne znam da li bi bilo i 50.

pa nije jedva prebacilo 50 posto, prebacilo je ohoho 50 posto. Neopredeljeni se ili ne racunaju ili se racunaju tako sto po nekoj formuli prebacis malo u jednu i u drugu grupu. Realno forum je na oko 60-40 "za"

Narod je, po vukadinovicu, a to znaci da nije bilo sanse da se fingira kako bi "za" proslo bolje 45-37 (tako nesto) za "za" uz veci procenat neopredeljenih (18 posto). To je (od opredeljenih) 54-46 za "za" tako nesto. 

edit: sad sam video da si napisao 60%, sorry

Edited by MancMellow

Dagmar

Pa ne, trebaju im najvise tehnicki obrazovana lica, al vrlo siroko shvaceno i, da, jeste definisana geografska oblast, al zaboravio sam tacno kako. 

Mislim, nisam se preterano udubljivao, jer osim sto ne spadam u tehnicku inteligenciju, Nemacka me ne zanima u zivotu.

Pa ok, ali oni takve ljude već privlače time što im odobravaju radne vize. Sad im izgleda stvarno ne treba ona standardna turska ili već kakva imigracija običnih nisko kvalifikivoanih radnika, pa je i ne zovu. Ne vidim šta po tom pitanju rade pogrešno.

MancMellow

Pa ok, ali oni takve ljude već privlače time što im odobravaju radne vize. Sad im izgleda stvarno ne treba ona standardna turska ili već kakva imigracija običnih nisko kvalifikivoanih radnika, pa je i ne zovu. Ne vidim šta po tom pitanju rade pogrešno.

Pa bas nisko kvalifikovanih ne, ali stekao sam utisak da im trebaju i oni srednjetehnicko obrazovani. Pokusacu da nadjem link neki dan

aram

najtrazeniji u nemackoj su trenutno medicinski tehnicari (narocito specijalizovani za negu starijih lica) i monteri centralmog grejanja

Pontijak

najtrazeniji u nemackoj su trenutno medicinski tehnicari (narocito specijalizovani za negu starijih lica) i monteri centralmog grejanja

ovo kao pokazni primer koristi od clanstva srbije u eu, mogli bi medicinski tehnicari lepo u nemacku a i monteri centralnog grejanja, istina, u srbiji bi stara lica crkavala u sopstvenim fekalijama u bolnicama  a svi bismo smrzavali zimi ili bi imali poplave od radijatora koji cure tj. i smrzavali bismo se i imali poplave

Edited by Pontijak

dillinger

Ček, ove tri strane utrošene na to koliko je kvalifikovane radne snage potrebno 1 Nemačkoj čine razlog za ili protiv ulaska Srbije u EU?

Edited by dillinger

Time Crisis

Ček, ove tri strane utrošene na to koliko je kvalifikovane radne snage potrebno 1 Nemačkoj čine razlog za ili protiv ulaska Srbije u EU?

Mali korak za Srbiju, ali veliki za medicinsku sestru, a bogami i brata. :P

MancMellow

Ne. Procitaj ponovo.

Anduril

klutura i privreda sve 5, samo u visoku politiku mnogo da se ne pačaju, da rasturaju znaju, s konstrukcijama im malo teže ide   ^_^  

Osim toga, ovo i nije trol. Kao postavljač topika proglašavam pobedu na referendumu sa 61-39 (opredeljeni) :P Izgleda da su stigli i glasovi iz Lebana i to je uglavnom to, može topić i da se zatvori, imamo topik o EU integracijama ionako.

Poznato ti je nesto sto je trajalo duze od 1000 godina Svetog rimskog carstva i Habsburske monarchije? Mislim, razumem germanofobiju ali....

MancMellow

Poznato ti je nesto sto je trajalo duze od 1000 godina Svetog rimskog carstva i Habsburske monarchije? Mislim, razumem germanofobiju ali....

A ne, ne mislim  na Austrijance, posebno ne na Habsburge. Pa napisao sam (mislim). To je prilično drugačiji fenomen, neodvojiv od Rimokatoličke crkve. 

Anduril

A ne, ne mislim  na Austrijance, posebno ne na Habsburge. Pa napisao sam (mislim). To je prilično drugačiji fenomen, neodvojiv od Rimokatoličke crkve. 

Dobro, a kako razlucujes Habzburgovce od pola katolicke Nemacke kroz istoriju i spajas ih iskljucivo sa kasnim pruskim periodom?

I kako onda taj vilhemijski period generalizovati na 1K godina pre toga a posebno na poslednjih 60 godina koje imaju malo veze sa tim... 

Koliko je meni poznato, istorija nemackih zemalja je prilicno duga i kompleksna a Habzburgovci su deo toga. 

Mislim, razumem stav da bi bilo lepo da Nemacka (a i Holandija, itd.) placa racune Grcke, Srbije, Bugarske na neogranicen period, ali:

- zar to nije nerealisticno, posebno ako se ima u vidu kako se recimo ponasa jedna Britanija kojoj si mnogo naklonjeniji

- zasto ocekujes da ce glasaci u tim severnim zemljama uprkos svojim sve vecim problemima to podrzati

- zar ocekujes da ce Kolov period nemacke novcanik diplomatije trajati vecno? Posebno ako se ima u vidu koliki ogroman dug je covek ostavio Nemackoj.

Anduril

Upravo se na gckoj krizi videlo da za Nemacku EU nije projekat ni mirovni ni moci tj sigurno ne 1 evropske moci.  

Da, jasno mi je sta ti mislis. Kad i ako prime Srbiju u EU, nije problem da prime ni Egipat. Ma i Libiju. 

Zajednicka kolektivna vizija postoji, ali se trenutno ne izneverava u Grckoj ili Bugarskoj. Upravo najvece evropske drzave ne mogu da se dogovore o stepenu integracija i o ekonomskom modelu koji bi tu trebalo da vlada. 17 miliona preostalih na Balkanu (manje od 1 Rumunije) su tu najmanji problem. Ali su problem za evropsku bezbednost kad prestavljaju polje nadgornjavanja izmedju Rusije i Amerike. Osim toga, potoje i drugi rizici, kao sto su izbeglice. Da zapadnobalkanske zemlje nisu u nekakvom procesu pristupanja EU, nego jasno i potpuno odvojene, sve sto bi dovoljno da kompletno sjebe EU sa izbeglicama je nekakav dogovor Srbije, Makedonije i Crne Gore da nema prelaska preko njihovih teritorija. Sama EU kaze da je ovo najveca kriza koja ju je ikada potresla. A na sastancima o njenom resenju ucestvuju makedonski i srpski premijer. O tome vredi razmisliti.

P. S. Nije mi jasno gde on a trenutno postoji i zasto izdvajas pojedine drzave da je ostvaruju a druge sprecavaju.

Ja nekakvu mirovnu ili evropsko-federacijsku viziju na Balkanu recimo uopste ne vidim. Na istoku Evrope to takodje nije izrazeno a u Spaniji takodje.

Ona definitivno postoji u Francuskoj, Italiji ili Nemackoj (zbog ratne proslosti i sto su najvece) ali su te vizije uslovljenje unutrasnjim uredjenjem i tradicijom tih drzava.

Nemacka/holandska/skandinavska tradicija jeste fiskalna i monetarna disciplina, visok standard i zato relativno niska nejednakost (bez obzira na nominalne stepene poreza). 

Francuska a jos vise italijanska vizija je veci deficiti, nizi standard za vecinu i stoga veca nejednakost. Trenutno stanje u Evrozoni oko toga je kompromis posto niske kamate ocigledno unistavaju srednju klasu.

Ovo drugo oko bezbednosti ima mnogo vise veze sa NATO, ulogom SAD i UK u Evropi, a mnogo manje sa Nemackom, Francuskom ili Italijom. 

Ukratko, ukoliko Evropa hoce da se resi SAD uticaja, morace da odresi kesu od nekih dodatnih 2% BNP i vise na duzi rok naustrb svojih socijalnih programa, penzija, grckih bejlauta, infrastrukturnih programa, subvencija za siromasne zemlje, itd. Za sve zajedno para jednostavno nema a imajuci u vidu demografsku i politicku situaciju u Nemackoj, bice ih jos mnogo manje.

Edited by Anduril