Jump to content
IGNORED

Peaky Blinders


Mil@n

Recommended Posts

Davno je pao kvalitet serije, praktično su samo prve četiri epizode bile prilično kvalitetne, nije ni cela prva sezona. Prošlu sezonu su prilično promašili sa politikom, u ovoj sezoni sve je to išlo traljavo, čak i kada se prepoznaju prilično složeni slojevi lukavosti, koje bi mnogi dizali u nebo da su u stanju da ih provale.

 

Jako slaba sezona, ali izvanredno finale. Poslednja epizoda je odlična i zbog nje vredi gledati sve do kraja...

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Odgledao i ja do kraja sestu sezonu, meh. Nekako ima previse toga, u spletki imamo 3 (ili 4) velika igraca, plus dete bolesno, pa ovaj bolestan, pa Artur bolestan, pa Majkl se kuva celu sezonu, a od toga pet epizoda je sporo i dosadno, sto kazete utisak je da se nista ne desava. Fina nema uopste 4 epizode, onda se pojavi i on je sad neki problem. Alfi se pojavljuje samo da bi mogli da kazu da Tom Hardi glumi u Peaky Blindersima.

 

Dodatan minus mi je nedorecenost pete sezone, bila mi se svidela jer je malo iskocila iz klasicnog PB sablona, ali je utisak bio da je to bila tek prva polovina i da pravi rasplet sledi. Onda ovo startuje 4 godine kasnije, jako malo se bavi dogadjajima iz prosle, da li su promenili pravac zbog smrti Helen MekKori, ne znam, uglavnom utopili se nazad u patern i deus-ex-serbian-double-jew-bleph razresnje u poslednjoj epizodi...

 

...koja je ruku na srce odlicna, verovatno najbolja finalna epizoda od svih do sada, iako mi je sezona kao takva u donjoj polovini po kvalitetu.

 

Bu'mo vidili sta ce doneti film.

Link to comment

Sve finalne PB epizode su iste, prate šablon očaja i velike pretnje po familiju, neizgledne situacije, da bi iznenadno razrešenje došlo u vidu nekog deusex spasenja ili kao neka spletka koju su PB pripremali sve vreme iza kulisa.

Ni ovo finale nije ništa drugačije, ali jeste to što je akcenat epizode skroz na Tomiju, neću da detaljišem, ali taj deo su odlično odradili, neke scene su baš dobre i emotivne (iako je on jbni bezosećajni robot). 
Prosto ovo nije bilo finale Peaky Blindersa, bilo je finale Tomi Šelbija. Meni je to sasvim leglo, onako za promenu.

  • +1 1
Link to comment
  • 4 months later...

OK serija sve u svemu, ali prvih par sezona je bilo dosta dobro a onda je nekako počelo da se previše zapetljava i previše toga događa  što i nema baš smisla, i mnogo toga je nedorečeno

 

Spoiler

upetljavanje u politiku, pa je prvo kao postao komunista da bi ih rušio iznutra, pa onda odjednom postaje fašista da bi sad njih rušio iznutra, a pri tome se nigde ne prikazuje to rušenje iznutra

pa onda strašni Amerikanac, rođak Michaelove žene, opak i moćan da ne može jače, i onda ga odjednom nigde nema

a bio je i neki zli Škot što je harao po celoj Britaniji pa ga odjednom nigde nema

Alfi se pojavljuje svako malo kao neočekivana sila koja se iznenada pojavljuje ali ne rešava stvar

pa onda kad je Michael hteo da ga ubije, sve je nekako znao šta i kako pa su oni njegovi Johnny, Charlie, ko već još, bez problema premestili bombu u drugi auto i sve super

pa je neko od njih zapalio onu prikolicu gde je Tom pobegao da umre -- zašto, a i kako je taj znao gde je uopšte?

 

sigurno ima i još ponešto

 

a da, a i kraj treće sezone je bio dosta bizaran, odatle mi se čini da kreću čudne zapetljancije

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...